בע"ה ג' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אנשי ארץ ישראל חייבים לתמוך במוטי קידר"

לאחר שד"ר קידר חשף כי לא יגאל עמיר רצח את רבין, קורא פעיל הציבור נריה אופן לעמוד לצדו. "לא יתכנן שקידר יסכן את כל הקריירה שלו, ואנחנו נשתוק"

  • יהודה פרל
  • ג' חשון תש"פ - 10:07 01/11/2019
גודל: א א א
(ישרה יחימוביץ', tps)
(ישרה יחימוביץ', tps)

הסערה סביב דבריו של ד"ר מרדכי (מוטי) קידר השבוע, מסרבת לדעוך. יחד עם זאת, ולמרות המתקפות כנגדו, קידר מסרב לחזור בו מדבריו.

ד"ר קידר, מזרחן ומרצה באוניברסיטת בר אילן ויו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי עמד בעצרת תמיכה בנתניהו שנערכה בפתח תקווה והצהיר כי "יגאל עמיר לא רצח את רבין". לדבריו, מי שרצח את ראש הממשלה דאז יצחק רבין היה "איש שראשי התיבות של שמו הן י"ר".

לתכנים הייחודים והמקוריים של הקול היהודי - הורידו את האפליקציה שלנו >>

עוד אמר ד"ר קידר, כי "מי שעמד מאחורי העניין הזה הוא כנראה פוליטיקאי מוביל שרצה לחסל את יצחק רבין, בגלל שהוא רצה לצאת מהסכמי אוסל". ד"ר קידר הסתמך בדבריו על מחקרו של נחום שחף, פיזקאי ועיתונאי, זוכה בשני פרסי ישראל בנושא מדע ותקשורת. בין היתר, שחף יועץ למז"פ של המשטרה ושירותי הבטחון בישראל ואף פיתוח עבורם מערכות שונות.

שחף טוען כבר שנים כי לא יגאל עמיר הוא זה שרצח את רבין.

פעיל הציבור נריה אופן, מתלמידי הרב יצחק גינזבורג, ומי שעלה מספר פעמים לכותרות בעקבות מאבקים שונים בנושא התיישבות בארץ ישראל, מלחמה בהתבוללות, שמירה על הזהות היהודית בשכונות ועוד, קורא "לתת גב יציב ותמיכה לד"ר קידר".

"האם יעלה על הדעת שמוטי קידר ישים את כל הקריירה שלו על הסיפור הזה של חשיפת רצח רבין, ואנחנו נשתוק?!", שואל אופן. "אני קורא לכל מי שמחזיק עצמו כאיש ארץ ישראל, שנשכבים על הגבעות ועל ההתיישבות, ללמוד ממוטי קידר".

"קידר הוא בעל קריירה שהולך כעת נגד כיוון התנועה. הוא הולך כנגד כל המחוזות שהוא מגיש שם וכותב אצלם, שיש לו שם אצלם. הוא הלך נגד הכיוון. בכל מקום ינסו כעת להוריד את היוקרה שלו, עליה הוא עבד במשך 40 שנה".

עוד מוסיף אופן ואומר, כי "כל אחד מאיתנו צריך להחליט האם בשביל הסיפור הזה, שהוא סיפור מכונן, האם אני צריך להשקיע פחות ממוטי קידר?. זו השאלה שיש לשאול. כל מי שלא מעז להיות במקום הזה בו נמצא מוטי קידר, הוא בוגד ומשתמט", אומר אופן. "מי שלא עומד במקום של קידר עושה זאת בגלל שיקולים קטנטנים, כמו מה יחשבו עלי וכו'".

תגובות (13) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד