בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
רבנים בחב"ד:

"להצביע למפלגה העוברת את אחוז החסימה"

רבנים מוכרים בחב"ד הוציאו מכתב הקורא "להצביע למפלגה החרדית ביותר שעוברת את אחוז החסימה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה שבט תש"פ - 16:31 20/02/2020
גודל: א א א

מכתב שהתפרסם היום, בחתימה של רבנים מחבד, קורא להצביע למפלגה החרדית ביותר שעוברת את אחוז החסימה. בשונה ממכתבים דומים שפורסמו גם בבחירות קודמות, הפעם חתום על המכתב גם הרב יצחק גינזבורג.

"אמנם", כותבים הרבנים, "חסידות חב"ד אינה מפלגתית, ואין לחסידי חב"ד להשתייך עם שום מפלגה כלשהי". אבל "יחד עם זאת", כותבים הרבנים, "ידועה ומפורסמת דעתו של הרבי על החובה המוטלת על כל אחד ואחת להשתתף בבחירות ולהצביע", על מנת "להשפיע בפועל ממש, באופן הטוב ביותר", כלשון המכתב, על ענייני היהדות והביטחון שבארץ הקודש. לאור זאת קוראים הרבנים שלא להצביע בשום אופן למפלגה שיש ספק אם תעבור את אחוז החסימה.

בנוסף, כותבים הרבנים, הצבעה למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה עלולה להיות כרוכה חס ושלום בגרימת נזק ממשי לכל עם ישראל. לכן, מסיימים הרבנים, יש לכל אחד "זכות וחובה ברורה לבחור באחת הרשימות המוגדרות 'חרדיות', אשר ישנה וודאות שתעבור את אחוז החסימה".

בין החותמים על המכתב נמנים הרב זלמן גופין, הרב ישבעם סגל, הרב יעקב אדרעי, הרב ברוך בליוינסקי, הרב שמעון גופין, הרב בנימין כהן, הרב אברהם מאיר רבינוביץ ועוד רבנים, וגם, כאמור, הרב יצחק גינזבורג.

אתמול פורסם מכתב מהרב יצחק גינזבורג בו הוא מברך על פעילות שטח לעידוד הצבעה ל"גוש הנוטה לנאמנות לערכי היהדות".

מלשכת הרב גינזבורג נמסר: "הרב לא נגד עוצמה יהודית. הרב אוהב מאוד את הפעילים היקרים של עוצמה יהודית, ומעריך מאוד את מעשיהם בשמירה על שלמות התורה, העם  והארץ. עם זאת, למעשה הרב גילה את דעתו, בהתאם לדעת הרבי מליובאוויטש, שאין להצביע למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד