בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לעצור את סחף האנטישמיות המסוכן"

מרכז שלוחי חב"ד בהודעה בעקבות הפיגוע והעלייה באירועי האנטישמיות - "רצח מזעזע בארצות הברית של אמריקה נושאת הדגל של חופש דת ושיוויון"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג ניסן תשע"ט - 11:24 28/04/2019
גודל: א א א
שליחי חב"ד. ארכיון  (י. בלינקי COL)
שליחי חב"ד. ארכיון (י. בלינקי COL)

יו"ר המרכז לענייני חינוך (המל"ח), המשרד המאגד את שליחי חב"ד ברחבי העולם הרב יהודה קרינסקי פרסם הודעה בעקבות הפיגוע בבית חב"ד בפוואי שבקליפורניה, בה קרא הרב לעצור את גל האנטישמיות המתגבר בארה"ב.

"עם סגירת השבת וחג הפסח בניו יורק שמענו על הירי בחב"ד של פאוואי, בס. דייגו. רצח של אשה חפה מפשע ופציעתם של כמה אחרים שחגגו והתפללו בבית הכנסת, בארצות הברית של אמריקה נושאת הדגל של חופש דת ושיוויון, מזעזעת ושוברת לב", פותחת ההודעה.

"ליבנו עם משפחת לורי גילברט-קיי על אובדנם הנורא. אנו מתאבלים אתכם בשעת צערכם. תפילותינו להחלמה מהירה של הרב ישראל גולדשטיין והאחרים שנפגעו קשות בידי היורה. אנו אסירי תודה על המאמצים ההרואיים של יחידים בבית הכנסת לעצור את היורה מפגיעה נוספת ומניעת אובדן חיים גדול יותר".

"אנחנו אסירי תודה לכוחות הבטחון והמשטרה בס. דייגו על התגובה המהירה שלהם לתפוס את היורה. חב"ד-ליובאוויטש היא חלק בלתי נפרד מהקהילות היהודיות בכל אחת מהמדינות, במאות קהילות ברחבי הארץ ובקהילות יהודיות ברחבי העולם. נציגנו דואגים מאוד לביטחון של כל בית חב"ד, ואנו אסירי תודה על כל התמיכה של העיר וסוכנויות המדינה שעובדים בשיתוף פעולה הדוק עם אמצעי אבטחה משופרים".

הרב קרינסקי התייחס בהרחבה להתגברותם של האירועים האנטישמיים. "האלימות האנטי-יהודית בארצות הברית עלתה כעת לרמה שאי אפשר להתעלם ממנה או לדחות אותה. אנו פונים אל חברי הממשלה ברמה המקומית, המדינה והדרג הפדרלי, סוכנויות התקשורת, מורי בתי הספר, מרצים במכללה ומנהיגי האוניברסיטאות להוביל אחריות ולקחת את היוזמה לעקור את הנגע ההרסני המאיים על ערכי הליבה של המדינה הזאת".

"נזכור כי בעוד שהשנאה הפרימיטיבית נגד היהודים הורשתה להתפשט במדינות רבות אחרות, ובסופו של דבר על חשבון כל אזרחיהן, ערכי הסובלנות והאהבה של אמריקה, ומחויבותה לחוק וסדר היו נכסיה הגדולים ביותר".

"פעמוני האזעקה של האירועים האחרונים מצלצלים, ואנו קוראים למנהיגים מכל הגווניםהפוליטיים לעצור את הסחף המסוכן של האנטישמיות. ברוח חג הפסח, חג החירות, נוכל כל אחד לפעול כדי להביא ביטחון, ריפוי ואחדות לאחר השבר שפקד אותנו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד