בע"ה ט"ז סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מדינת ישראל, התעוררו!

האם ממשלת ישראל גיבשה תוכנית עבודה שניתן ליישם בהתראה של רגע אם נצטרך להבטיח פינוי חירום של היהודים מאירופה?

  • צבי פישמן
  • ג' סיון תשפ"ד - 10:22 09/06/2024
גודל: א א א
צבי פישמן
צבי פישמן צבי הוא סופר ותסריטאי הוליוודי שעלה לארץ, חזר בתשובה וזכה בפרס שר החינוך ליצירה ותרבות יהודית.
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

ספרד הכריזה על הכרה במדינה פלסטינית. תחשבו מה יקרה אם כמעט 3 מיליון מוסלמים החיים בספרד יחלו בהפגנות אלימות נגד 50,000 היהודים במדינה? ונניח שחלק נכבד מהקתולים במדינה מצטרפים. הרי אנו זוכרים את הקתולים אשר שלטו בספרד בזמן האינקוויזיציה כאשר יהודים נטבחו, נאלצו להסתיר את יהדותם וגורשו מהמדינה. נניח שהמפגינים חוסמים את הכבישים המהירים המובילים לשדות התעופה. הטקטיקה הזו כבר הופעלה על ידי המון אנטי-ישראלי בניו יורק ובלוס אנג'לס. בנוסף, קל לדמיין תרחיש שבו כל הטיסות לישראל יבוטלו, כולל חברת ‘אל על’. כיצד יימלטו יהודי ספרד הנצורים מהמדינה? האם יש לממשלת ישראל תוכנית חירום להתמודד עם אפשרות זו?

גם ברזיל נקטה עמדה מאוד מכוערת נגד ישראל במהלך המלחמה המתמשכת בעזה. פדרציית האגודות המוסלמיות של ברזיל מעריכה שיש כמיליון וחצי מוסלמים החיים במדינה, ו- 150 מסגדים. נניח שהמוסלמים מתחילים בהפגנות אלימות נגד 150,000 היהודים במדינה. כיום בברזיל יש יותר נוצרים קתולים מכל מדינה בעולם - וההערכה היא כ- 125 מיליון. נניח שאפילו חלק קטן מצטרף לטירוף אנטישמי נגד היהודים. הרי אנו זוכרים כי מימי ילדותם המוקדמת מלמדים את הנוצרים הקתולים שהיהודים הרגו את ישו. אם כל הטיסות יושבתו לישראל, מי יעזור ליהודים? הצבא והמשטרה הקתולי והמוסלמי? האם יש לממשלת ישראל תוכנית להתמודד עם מצב חירום אפשרי כמו זה?

אנחנו יכולים להציג את אותו תרחיש מפחיד מתרחש באנגליה ובצרפת. היהודים באותן מדינות וברחבי אירופה כבר מדווחים על אי שקט ופחד גוברים בחייהם ועל אי ודאות חמורה לגבי עתידם. מכיוון שיהודים אמריקאים תמיד ממהרים לקרוא, "זה לעולם לא יכול לקרות באמריקה!" נשאיר את ארצות הברית מחוץ לדיון הזה. די לשאול, האם ממשלת ישראל גיבשה תוכנית עבודה שניתן ליישם בהתראה של רגע אם נצטרך להבטיח פינוי חירום של היהודים מאירופה?

למעלה מ-100 מנהיגים יהודים מרחבי אירופה נפגשו אתמול כדי לדון בשיטות פרקטיות למאבק בהתנכלויות ליהודים ביבשת, ובגל הגואה של השנאה האנטישמית מאז ה-7 באוקטובר. יו"ר האגודה היהודית באירופה, הרב מנחם מרגולין, ציין בפתיחת הכנס: "אנו נמצאים בקרב על המשך החיים היהודיים באירופה. יהודים בלבוש מסורתי או בעלי מזוזות על דלתותיהם חווים הטרדות בלתי פוסקות. סטודנטים יהודים מתמודדים עם איומים על חייהם ומודרים מקורסים באוניברסיטה, תוך שגרפיטי עם סיסמאות אנטישמיות מרוססים בחופשיות על בתים יהודיים, בתי כנסת ובתי קברות... על מדינת ישראל לפתח בדחיפות תכנית מגירה מעשית לקליטת יהדות אירופה בישראל. למרבה הצער, זה כבר לא מצב היפותטי אלא איום קיומי ממשי וממשלות נכשלות או לא מוכנות לטפל.

האם ממשלת ישראל גיבשה תוכנית עבודה היכן לשכן את כל הפליטים היהודים שעשויים לנהור אל חופינו אם היהודים הרדופים ימצאו דרך לברוח? איפה נשים את עשרות ומאות האלפים? יהיה נחמד לחשוב שברגע שנקבל את השליטה בעזה, וברגע שהעזתים מצאו בתים חדשים במדינות העולם שכל כך אוהבות אותם, אז אפשר לאכסן את גלי העולים החדשים באוהלים של מחנות הפליטים של רפיח ובמבנים המופצצים של העיר עזה. אבל במקרה שבו העזתים יישארו בעזה, האם יוקמו בנגב מחנות מעבר "מעברות" ליהודי לונדון, פריז, מדריד וסאו פאולו? לאחרונה רכשה ישראל 40,000 אוהלים לעובדים זרים חדשים מהודו ותאילנד. האם ממשלת ישראל רכשה פי ארבעה ליהודי התפוצות שיבואו? אחרי הכל, אם צה"ל יסוג מעזה והרקטות של חמאס ימשיכו להיזרק שוב, המלונות בישראל יתמלאו שוב במפונים מהדרום, שלא לדבר על ההרס שנמשך בצפון, והצורך של המפונים למשכן זמני. אז היכן נשים את היהודים שיברחו מארצות הגויים? האם ממשלת ישראל כבר פועלת בבניית ערי עולים לשעת חירום כפי שעודדנו אותם לפני מספר שנים, ובתגובה קיבלנו רק שתיקה.

נורא לחשוב שיגיע היום שבו נראה תמונות של יהודים פליטים בסירות הצלה צפים ונסחפים באוקיינוס ​​האטלנטי. "בלתי אפשרי!" אתה צועק. "זה לעולם לא יכול לקרות!" קראו את ההיסטוריה היהודית חברים שלי.

אחד מבכירי פעילי העלייה בעת החדשה, יוסף מנדלביץ', קרא לאחרונה לכל יהודי התפוצות לחזור הביתה למולדת היהודית עכשיו.

הוא וקבוצה גדולה של פעילי עלייה עממיים קוראים לממשלת ישראל ולכל סוכנויות העלייה והקליטה הקשורות לגבש מיד אסטרטגיות להתמודדות עם המשבר הלאומי האפשרי הזה. ב-7 באוקטובר, המדינה נתפסה לא מוכנה. הממשלה, צה"ל, המודיעין לא היו מוכנים לחלוטין. אוי ואבוי שניתפס לא מוכנים לצונאמי של האנטישמיות העולמית ששוטף את העולם. הכתובת על הקיר. הזמן לפעול הוא עכשיו.  בהתאם לכך, אנו מארגנים "כנס עליית חירום וקליטה" ל-25 ביוני במרכז חיבה בירושלים. למידע נוסף פנה אל:

 AliyahNow.org.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון