בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רפורמה בצה"ל עכשיו!

  • צבי פישמן
  • כ"ג תשרי תשפ"ד - 18:18 08/10/2023
גודל: א א א
צבי פישמן
צבי פישמן צבי הוא סופר ותסריטאי הוליוודי שעלה לארץ, חזר בתשובה וזכה בפרס שר החינוך ליצירה ותרבות יהודית.
הרשם לעדכונים מהבלוג שלי

כשם שהרוב הבריא של היהודים בישראל מבינים שדרושה רפורמה במערכת המשפט של ישראל הנשלטת על ידי השמאל, הכישלון הנוכחי של צה"ל להגן על המדינה מפני פלישת חמאס הרצחנית צריך להעיר אותנו לצורך החיוני לעשות רפורמה בצה"ל.

לצד הרגשה איומה של אבל ותבוסה, כולם במדינה תוהים כיצד יכלו כוחות האויב לחדור לדרום ישראל מבלי שאף אחד הבחין בהם, וכיצד התאפשר להם לבצע את השתוללותם הרצחנית כמעט ללא התנגדות מצד אחד הצבאות החזקים בעולם. אחרי הכל, מצלמות אבטחה ממוקמות לאורך כל גבול עזה. עשרות אנשי צה"ל יושבים וצופים במסכי האבטחה מסביב לשעון. לוויינים בחלל מתעדים את תנועות האויב הקטנות ביותר. מערכת סבוכה של מעקב ואיסוף מודיעין קיימת בתוך עזה עצמה. כיצד לא הצליח המודיעין הצבאי לזהות את התכנון המאסיבי שקדם למתקפה רחבת היקף וכיצד אפשר לשיירות של רוצחים לנסוע לאורך כבישי ישראל כאילו אינם נראים?

השאלות הללו ייענו רק לאחר המלחמה. עם זאת, ניתן לייחס הסבר כללי לאידיאולוגיה השמאלנית המשתקת, הפציפיסטית, מוכוונת הוויתור של הממסד הצבאי של ישראל. יש לשנות זאת מיד. כאשר צבא ההגנה לישראל אינו מספק אפילו מינימום של הגנה למאות אלפי מיהודי ישראל אז המערכת כולה דורשת רפורמה. אימפוטנציה צבאית זו מתחילה במדיניות ה"הבלגה" של הסוכנות היהודית בראשות בן גוריון וחסידיו כמעט 2 עשורים לפני קום המדינה. מאז, למעט מקרים מזדמנים של מכות קדם הרואיות נגד אויבים, האידיאולוגיה השמאלנית שולטת בצמרת ההגנה וצה"ל.

בגדול, מפקדים מצטיינים בעלי דעות נכונות לא הורשו להתקדם בסולם ההנהגה הצבאית. גם כאשר "נץ" כמו רפאל איתן (רפול) היה הרמטכ"ל של ישראל, ההנהגה הפוליטית של ישראל לא העניקה לו את הגיבוי לחסל את ערפאת ואש"ף במהלך מלחמת לבנון הראשונה. בהיענות ללחץ האמריקני, ראש הממשלה מנחם בגין אפשר לערפאת ולחבורת העוזרים שלו להימלט מביירות ללא פגע. אחר כך העניקו זוכי פרס נובל של השמאל, יצחק רבין ושמעון פרס את עזה לערפאת וסיפקו לו רובים, ויצרו מקלט טרור. במאמץ לזכות באישור השמאל, הרס אריאל שרון את גוש קטיף, ואפשר לטרוריסטים הערבים להתקדם במטרתם הגלויה להרוס את ישראל.

למרבה הצער, "הימין" הפוליטי המרכזי בישראל בראשות בנימין נתניהו והליכוד שותף למדיניות הוויתורים הפציפיסטית שמטפחת השמאל. בנוסף, בכל פעם שממשלת ליכוד ניסתה לנקוט עמדה תקיפה יותר נגד הטרור, בית המשפט העליון חיבל ביוזמה. לעומת זאת, לתורה יש גישה ברורה וישרה ללחימה באויבי ישראל. כל האויבים המסרבים להכיר בריבונותה של ישראל על ארץ ישראל כולה וקמים עלינו ומסרבים לעשות שלום, יש להשמידם ללא שיקולים זרים ומשתקים כמו פגיעה באזרחים חפים מפשע. על פי תורתנו הקדושה תפקידם של צבאות ישראל הוא לא רק להגן על הארץ בעתות מלחמה, אלא לשרש את כוחות הרשע בעולם ולקדש את כבוד ה' כי כפי שמלמדים חכמינו כבוד ה' וישראל הם אחד. יהי רצון שדברי הרועה דוד יתקיימו בימים הקרובים עם השמדה מוחלטת של החמאס כדי ש"ידעו כל הארץ כי יש אלוקים לישראל".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד