בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איך לשחות נכון לאורך זמן?

משך השחייה חשוב לא פחות ואולי אפילו יותר מהמהירות. אבל מה עושים כדי להאריך את משך הזמן שבו אתם מצליחים לשחות ברצף? הנה כמה טיפים שתוכלו לאמץ באופן מיידי

  • תוכן שיווקי
  • ד' כסלו תש"פ - 13:02 02/12/2019
גודל: א א א
(pexels)
(pexels)

שחיה יכולה להיות פעילות גופנית אפקטיבית שמחטבת את הגוף, משפרת סיבולת לב וריאה ומונעת כאבי גב. עם זאת, הטכניקה שבה שוחים חשובה מאוד אם רוצים להשיג תוצאות ולשמור על סרגל מאמצים. למרות שרובנו יודעים להסתדר במים כבר מילדות, שימוש מקצועי בבריכה או בים יחייב תרגול ובעיקר דגש על משך השחייה ולא רק על המהירות.

הנה למשל מספר טיפים שיעזרו לכם לשחות נכון לאורך זמן וגם יחסכו מכם הוצאת אנרגיה מיותרת:

1. השאירו את הראש ישר

הראש שלכם חייב להיות כל הזמן במנח ישר והמשכי לגב. אם אתם לא בטוחים לגבי המנח הרצוי, פשוט בדקו את המבט: כאשר הראש ישר, המשמעות היא שהמבט פונה מטה והצידה – אך לעולם לא קדימה.

כמובן שתנועה נכונה של הראש קשה ליישום ודורשת המון תרגול, אך היא שווה את ההשקעה. אם תלמדו להשאיר את הראש ישר ותיישמו סיבוב נכון שלו בתוך המים, תוכלו גם להקל על הנשימה וגם לחסוך אנרגיה.

2. שמרו על ידיים מקבילות

אלמנט נוסף שיקבע כמה זמן תוכלו להישאר במים הוא כמובן הידיים. כאן ההמלצה היא לשמור על ידיים מקבילות ולא מצטלבות, עם יד מובילה שנשארת עמוק יחסית בתוך המים. כאשר תמקמו בצורה נכונה את הידיים, תוכלו גם לראות כיצד הנשימה הופכת להיות אפקטיבית ומלאה יותר.

הטיפ מבחינת שמירה על ידיים מקבילות הוא להתייחס גם לנקודת האיזון האישית. חשוב לזכור שהיד שמובילה אמורה לחכות באותה נקודה ולא לזוז, אך אפשר להתחיל לאט עד שמוצאים את הנקודה שבה מרגישים הכי מאוזנים.

3. נשמו נכון

נשימה נכונה היא תנאי לשחייה אפקטיבית לאורך זמן. אם אתם רוצים להישאר יותר זמן במים ולהגיע למינימום 40 דקות שגם יגרמו לשריפת קלוריות, עליכם לדעת איך לנשום. למזלכם, זה פשוט מכפי שנהוג לחשוב ואת רוב התרגילים אפשר גם לבצע מחוץ למים.

הטעות הנפוצה בנשימה היא להרים את הראש בצורה מוגזמת ובאופן שגורם לשבירת המנח הישר של הגב והראש. במקום זה, מה שאתם צריכים לעשות זה לשמור על גוף מאוזן גם תוך כדי הנשימה ולא לגרוף מוקדם את היד המובילה. בשחיית חתירה למשל, אתם יכולים לראות כיצד תזמון של היד המובילה גורם לגוף לנוע קדימה וחוסך מאמץ.

לבסוף, כדאי להתרגל לנשום לשני הצדדים ולא רק לצד אחד. את זה אתם יכולים לעשות כאשר הידיים מונחות על דפנות הבריכה, או בשחייה איטית למרחק קצר. עם הזמן, הגדילו את מרחק השחייה וודאו שאתם שומרים על העקרונות הנכונים עבור גופכם.

 

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד