בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

Gmail מתחה פנים ואתם חייבים להכיר

מדובר בשינוי העיצובי הגדול בתולדות אפליקציית הדוא"ל של Google, עם המון פיצ'רים שימושיים ונוחים. הגרסה כבר זמינה לשימוש ניסיוני. לא כדאי לכם לפספס

  • יהודה פרל
  • כ"א אייר תשע"ח - 10:41 06/05/2018
גודל: א א א
(צילום מסך: גוגל)
(צילום מסך: גוגל)

למי שעדיין לא התנסה, מומלץ בחום: גרסת העיצוב החדשה של ג'מייל.

לאחר שענקית האינטרנט Google שדרגה לאחרונה מספר אפליקציות, ביניהם את אפליקציית היומן שלה (Google Calendar) והמפות (Google Maps), בחברה השיקו ממש בימים האחרונים את מתיחת הפנים החדשה לאפליקציית המייל Gmail  (ג'מייל).

מדובר בשדרוג הגדול ביותר בתולדות Gmail  והוא די מתבקש בהתחשב בעובדה שמאז 2004-התשס"ד, שנת השקת האפליקציה שהפכה לכה פופלארית, לא שודרגה האפליקצייה ברמה כזו דרמטית.

השינוי הבולט ביותר הוא העיצוב החדש של ממשק המשתמש, שהפך לנוח יותר וחדשני יותר. כפתורים מעוגלים, נגיעות של צבע ושימוש בסמלילים מעוצבים לשלל האפשרויות בתכנה. בעיצוב החדש יושם דגש על פרודוקטיביות,. לצד רשימת ההודעות, התווסף סרגל יישומים צידי המאפשר לגשת במהירות ללוח השנה של גוגל, לצד רשימת הפתקים ב-Google Keep או ליישום ניהול המשימות החדש Google Tasks.

   | שימוש מהיר ויעיל יותר ויצירת תזכורות במייל

העיצוב החדש מאפשר עבודה מהירה יותר עם הודעות הדואר האלקטרוני, על ידי שימוש בפס כלים שמופיע בצד ההודעה. בעמוד רשימת ההודעות, מבלי צורך לפתוח את ההודעה, ניתן לראות את תוכן הקבצים המצורפים, את הקישורים המוטמעים בגוף המייל, וכן להעביר את ההודעה לארכיון, למחוק ולסמן כהודעה שנקראה. כל זה בגרסת 'ברירת המחדל'. כמובן, תמיד תוכלו לשנות לגרסה האוורירית או הדחוסה.

אם גם אתם חוששים לפעמים לשכוח לטפל באיזו הודעת מייל שהגיעה אליכם, תמיד תוכלו ללחוץ על האייקון החדש בצורת 'שעון' ולבחור מתי ג'ימייל תקפיץ לכם את ההודעה הזו פעם נוספת. בינתיים, ההודעה תישלח לארכיון. פיצ'ר זה, יכול לשמש אתכם מצוין ליצירת תזכורות.

בנוסף, ניתן לענות במהירות להודעות בעזרת ה'תגובות החכמות'. ג'מייל, לומדת את מידת הניסוח וסגנון התגובות שלכם להודעות, והיא תייצר לכם תגובות רלוונטיות בהתאם לתוכן ההודעה ולאופן הניסוח האישי שלכם.

   | רוצים לנסות את העיצוב החדש Gmail? פשוט מאוד.

לחצו על אייקון גלגל השינויים (הגדרות) הנמצא בצד שמאל של הג'מייל שלכם, ובחרו באפשרות של 'ניסוי הגרסה החדשה של Gmail'. מיד תעברו לגרסה החדשה והניסיונית ותוכלו לבחון את כל הפיצ'רים שם, למצוא כאלה נוספים שלא סיפרתי עליהם ולהתרגל לעיצוב החדש. (לדוג', אם תלחצו על האייקון של שלושת הקווים המאוזנים בצדו הימין-העליון של המסך, תפגשו שולחן עבודה ג'מיילי מרווח וגדול יותר).

נעלמו לי אנשי הקשר! גם לי זה קרה בהתחלה. הם לא נמצאים במקום הרגיל שלהם, כנראה כיון שגוגל הבחינו שהשימוש בהם פחות נפוץ. כדי למצוא אותם, העבירו את העכבר לצידו השמאלי והעליון של מסך המחשב שלכם ולחצו על האייקון של 9 הריבועים המכיל בתוכו אפליקציות נוספות של Google. כעת גללו מעט למטה ותמצאו אותם שם, ממש באייקון הרגיל שלהם.

בהצלחה

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד