בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קטע חוף חדש יוכשר בכינרת

לאחר פסח יחל פרוייקט פינוי מוקשים לצורך הכשרת חוף חדש בדרום הכינרת

  • יח"צ
  • כ"ט שבט תשע"ח - 16:58 14/02/2018
גודל: א א א
ימת הכינרת  (איגוד ערים כינרת)
ימת הכינרת (איגוד ערים כינרת)

הרשות לפינוי מוקשים במשרד הביטחון בשיתוף איגוד ערים כינרת, רשות הכינרת, והמועצות האזוריות גולן ועמק הירדן יחלו לאחר חול המועד פסח בפרויקט לפינוי מוקשים – במקטע שבין חוף גופרה לחוף חלוקים.

רצועת החוף שבה יתבצעו העבודות משתרעת על פני 200 דונם של מדרון הררי הגולש מערבה מכביש 90 ועד קו המים. עלות הפרויקט מוערכת בכשישה מיליון שקלים, במימון מלא של משרד הביטחון.

עם השלמת הפרויקט תונגש רצועת חוף חדשה נרחבת, ותתאפשר גישה לקטע חוף נרחב באזור שבין חוף חלוקים לגופרה שהיה עד כה חסום ומגודר.

בימים הקרובים משלימים הצוותים המקצועיים של הרשות לפינוי מוקשים את ניתוח הקרקע ומיפוי השטח, המשתרע בדיוק על קו הגבול המוניציפאלי של שתי  המועצות האזוריות גולן ועמק הירדן, וזאת  באמצעים טכנולוגיים שונים.

הצוותים מציינים כי במקטע זה צפויה פעילות מורכבת, בשל ירידת מפלס האגם הלאומי במרוצת השנים, היסחפות הקרקע וריבוי צמחייה. חשוב לציין כי בראשית העבודות יפעלו הצוותים לגיזום הצמחייה במקום ורק לאחר מכן תחל פעולת החפירות ופעולות ניטור והוצאת המוקשים. 

ברשות הכינרת מציינים כי פעילות זו תאפשר נגישות ציבורית למקטע חוף נוסף, סביב האגם הלאומי, כחלק מפעילות רשות הכינרת והמועצות האזוריות, לאפשר נגישות מלאה וחופשית לכל חופי הכינרת.

על פי ההערכות, המוקשים בשטח זה הונחו על ידי הצבא הסורי עד לשנות ה-60. בין סוגי המוקשים בשטח זה: מוקשים מתחתיים, מוקשים על-מתחתיים, מוקשים נגד אדם ומוקשים נגד טנקים.

אלי מלכה, יו"ר איגוד ערים כנרת וראש מועצה אזורית גולן אמר: "כשאנו מציינים יובל לחידוש ההתיישבות היהודית בגולן  ושבעים לעצמאות מדינת ישראל אין סמלי יותר מהפיכת שטח  ממוקש, לחוף תיירותי שימשוך אליו עשרות אלפי מטיילים.

הכנרת כמשאב לאומי מהווה את אחד מאתרי התיירות היותר מבוקשים בארץ, ואנו פועלים להנגיש אותה לציבור, לדאוג לניקיונה ולתחזוקתה, לפתח את דרכי הגישה ולפתוח עוד ועוד חופים שבעבר היו סגורים לרווחת אזרחי ישראל"

מנכ"ל המועצה האזורית עמק הירדן, דודו פרץ, שהשתתף בסיור עם הצוותים המקצועיים ציין: "המועצה הצטרפה ברצון רב ליוזמה מתוך הכרה בחשיבות הגדולה של המבצע. הן מבחינת ביטחונם ושלומם של תושבי האזור וכמובן מתוך הכרה בחשיבותם של חופי הכנרת עבור אנשי האזור והמטייל הישראלי. ביחד עם שותפינו נעשה הכל על מנת שהמבצע יעבור בהצלחה ובשלום".

הפרויקט צפוי להימשך כארבעה חודשים, במהלכם לא תתאפשר כניסת אזרחים לשטח, לרבות "תצפית נוקייב" – הממוקמת במרכז הפעילות. עם זאת חשוב לציין כי תימשך פעילות רגילה בשאר החופים הסובבים את הכנרת.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד