בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כמה עולה ביטוח לעסק?

  • תוכן מקודם
  • ט' אייר תשפ"ב - 13:45 10/05/2022
גודל: א א א
istockphoto
istockphoto

כמה עולה ביטוח לעסק?

אחת מהשאלות שמטרידה בעלי עסקים רבים היא כמה עולה ביטוח לעסק, ואם ניתן לצמצם בעלויות וכיצד? המומחים של פתרונות עדיפים עושים סדר בדברים.

בעלי עסקים רבים מוטרדים מהמחשבה שמא העסק שלהם חלילה יפגע, שהם יקבלו תביעה, או שילוב של השניים. פגיעה כזו עלולה לגרום לנזק משמעותי בפרנסתם. במקרה כזה, הפתרון הוא כמובן ביטוח לעסק. עם זאת, קשה לשחרר את התחושה שמשלמים על משהו שאולי לא יקרה, ולכן מנסים לחסוך בעלויות, וזה בסדר גמור. אבל לפני הכול צריך לשאול שאלה אחת – באיזה מחיר?

ביטוח עסק – השקעה ולא הוצאה

לשאול כמה עולה ביטוח עסק זה קצת כמו לשאול כמה עולה דירה. הרי כולנו מבינים שדירה מושפעת מאוד משלל גורמים: מיקומה, מספר החדרים, מספר כיווני האוויר, באיזו קומה, אם יש חניה בטאבו, אם יש מעלית ועוד. על אותו עיקרון גם מחירו של ביטוח עסק מושפע מפרמטרים רבים, שיכולים לייקר אותו או כמובן גם להוזיל אותו.

ללא ספק מדובר בסוגיה חשובה, שכן המטרה של כל בעל עסק היא ליהנות מרווח גבוה ככל הניתן ולהוזיל את עלויות התפעול, אבל מצד שני חשוב גם לשמור על הקיים. כי כשהכול מתנהל על פני מי מנוחות, אז הכול בסדר. עם זאת, אי אפשר להתכחש לסטטיסטיקה שמראה שהרבה בעלי עסקים נאלצו לסגור את העסק שלהם רק כי ויתרו על ביטוחים או שלא וידאו שיש להם באמת את כל הכיסויים הנדרשים, ובסופו של דבר נאלצו לשלם מחיר כבד, תרתי משמע. המסקנה פשוטה: פוליסת ביטוח לעסק היא לא עוד הוצאה, אלא השקעה, כי אם חס וחלילה תקרה תאונה, תקלה, אסון טבע או שתקבלו תביעה, יהיה לכם כיסוי שישמור עליכם מפני קריסה כלכלית.

מה צריך לדעת לפני שרוכשים ביטוח לעסק?

ביטוח עסק בנוי בשיטה מודולרית. במילים אחרות, הוא מורכב מכמה שכבות של אלמנטים, חלקם בסיסיים ורלבנטיים לכל בעל עסק באשר הוא בעוד רכיבים אחרים ניתנים להתאמה לפי תחום העיסוק ופרמטרים נוספים כמו: כמות העובדים, מחזור ההכנסות, גובה סכום הפיצוי והשתתפות עצמית, היסטוריה של תביעות ביטוח, האם המקום מאובטח וכו'. ככל שתוסיפו יותר שכבות לביטוח שלכם, המחיר יתייקר, אך תוכלו ליהנות משקט נפשי יותר משמעותי.

כמו כן חשוב לדעת שקיימת פוליסת כל הסיכונים – פוליסה מקיפה והרמטית שיכולה לעזור לכם עם רוב הסיכונים הקיימים. עם זאת, באותה הנשימה נציין שמדובר בפוליסה מאוד מאוד יקרה, שלרוב מכסה הרבה יותר סיכונים ממה שאתם באמת צריכים, ולכן עדיף ברוב המקרים לרכוש פוליסה בהתאמה אישית.

חשוב שתדעו שקיימים פערים במחירי הביטוח שמציעות חברות הביטוח, ולכן חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח מיומן בענף העסקי, שיוכל להתאים לכם את הכיסויים באופן אופטימלי.

גורמים רבים עשויים להשפיע על המחיר

ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על מחיר הפוליסה, ובכל זאת נציין כאן 3 נקודות שחשוב לתת עליהם את הדעת בזמן שאתם עורכים השוואת מחירים:

  • סיכונים שאליהם אתם חשופים במסגרת עיסוקכם – המקצוע והעיסוק שלכם הם גורם קריטי שמשפיע על המחיר, שימו לב שאתם משווים ביטוחים ספציפיים לתחום שלכם
  • תחום ההתמחות של חברת הביטוח – נסו למצוא את הביטוח הייחודי שמתאים בענף שלכם
  • מקרים חריגים שאינם מכוסים – בכל פוליסה יש החרגות, שימו לב שאתם יודעים מה הם בדיוק

נשמח לעזור לכם להשיג ביטוח עסק במחיר אטרקטיבי!

בסוכנות פתרונות עדיפים אנו מאפיינים את הסיכונים אשר אליהם אתם חשופים, עורכים השוואת מחירים מול חברות הביטוח המובילות, בוחנים את הכיסויים, ההחרגות והמחירים ופועלים בשביל להשיג לכם תנאים טובים. לחצו כאן ותקבלו ייעוץ מקצועי, יחס אישי, שירות אדיב והכי חשוב – שקט נפשי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון