בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לא קונים חיתול בשק

ביום מן הימים זה מגיע לכולם - השלב בו אין אפשרות לשלוט על מתן השתן ותזמונו. עבור מבוגרים רבים מדובר באירוע טראומטי, הגורם להם לחוש חוסר שליטה על חייהם, כאילו שבו לגיל הילדות. אחד הפתרונות המהירים והקלים ביותר למצב, הוא פשוט שימוש בחיתולים למבוגרים. חיתולים למבוגרים יכולים להגיע במגוון צורות, ולכן חשוב מאוד לדעת לבחור את החיתול המתאים ביותר.

  • תוכן שיווקי
  • ו' אלול תש"פ - 17:53 26/08/2020
גודל: א א א

יכולת ספיגה מספקת לכמות הדליפה

חיתולים למבוגרים נועדו לסייע במקרה של אובדן שליטה על הסוגרים, בין אם מדובר על צואה או שתן. החיתולים הם בעלי יכולת ספיגה מסוימת, אשר נגזרת מהחומר ממנו הם עשויים, המבנה הפנימי שלהם, והעובי הכולל. יכולת הספיגה חייבת להיות תואמת ומספקת לכמות דליפת השתן. לעיתים, דליפת השתן היא מלאה, וכוללת אובדן שליטה ותחושה של המבוגר, וריקון של השלפוחית לחלוטין. במקרים אלו, חייבים לבחור בחיתולים בעלי מקדם ספיגה גבוה, אשר יאפשר לקלוט שתן בנפח של בין חצי ליטר לליטר נוזל. מבוגרים אחרים יסבלו מדליפות שתן פתאומיות וקלות יחסית, אשר ייגרמו במאמץ, או פשוט בעודם ממהרים לשירותים. במקרים אלו, ניתן פעמים רבות להסתפק בחיתולים בעלי מקדם ספיגה נמוך יותר, אשר יהיו דיסקרטיים יותר, ועדיין יספקו למבוגר את הביטחון להמשיך להתנהל בקהילה בלי לחשוש מדליפת שתן. 

התאמה למבנה הגוף והאגן

בשונה מתינוקות, שלכולם יש בדרך כלל מבנה אגן דומה, למבוגרים חשוב מאוד לבחור חיתול אשר יתאים למבנה האישי שלהם. ההבדל הראשון שיש לשים אליו לב, הוא בין חיתולים לגברים, אשר כוללים מקום לאיבר המין, וחיתולים לנשים. גודל החיתול הוא אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון, מאחר וקיים הבדל עצום בין עובי עצמות האגן וגודל הישבן, מה שיגרום לכך שהחיתוך לא יאטום היטב ויאפשר דליפת שתן גלויה החוצה ממנו. נוסף על כל אלו, חשוב מאוד שהחיתול יהיה מותאם לשינויים ספציפיים במבנה האגן של האדם המבוגר. מבוגרים רבים סובלים מהרניות באזור איברי המין. הרניות אלו יכולות להגיע לגדלים עצומים, ובמקרה והן קיימות, חשוב מאוד לבחור בחיתול אשר לא יפעיל עליהן יותר מדי לחץ, ויתאים למבנה הגוף הייחודי.

החומר ממנו עשוי החיתול והעדפות אישיות

נוסף על הצרכים מבחינת הגודל ויכולת הספיגה, יש חשיבות רבה לחומרים מהם עשוי החיתול. לאנשים שונים יש רגישויות שונות בעור הגוף, וכאשר מדובר בעור העדין של האגן, הרגישויות הללו בעלות משמעות רבה אפילו יותר. חשוב לבחור בחיתולים העשויים מחומר אשר אינו יוצר פריחה או גירוי, מאחר וכאשר מדובר על מוצר אשר יהיה על עורו של המבוגר שנים ארוכות כמעט ברצף, כל רגישות יכולה לגרום לפציעה וזיהום משמעותי. יש לנסות גם לבדוק את ההעדפות האישיות מבחינת המבוגר - האם הוא מעדיף חיתול דיסקרטי ודק, או שמבחינתו עיקר הדגש צריך להיות על מניעת בריחת שתן על כל המשתמע מכך.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד