בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ויטמין C לקראת החורף

כיצד ניתן לצרוך ויטמין C ומהן סגולותיו הייחודיות? בואו לגלות.

  • תוכן שיווקי
  • י"א תשרי תש"פ - 11:22 10/10/2019
גודל: א א א

מהללים את סגולותיו, משבחים את יתרונותיו ומזכירים לנו שוב ושוב לצרוך אותו – מהו קסמו המיוחד של ויטמין C, אל מול ויטמינים נוספים? דווקא לקראת החורף, חשוב מאוד לעזור למערכת החיסונית שלנו ולצרוך ויטמין C. מדוע זה חשוב כל כך? כיצד ניתן לצרוך ויטמין C ומהן סגולותיו הייחודיות? בואו לגלות.

תפקידיו של ויטמין C

כשתבינו מהו תפקידו החשוב של הויטמין הזה בגופנו, תבינו מיד מדוע חשוב לצרוך אותו. ויטמין C לוקח חלק פעיל בלא פחות מאשר שלוש מאות תהליכים שונים בגוף האדם. הוא שותף בייצור הקולגן - חלבון חיוני לייצור רקמות רכות ורקמות חיבור ומגן מפני זיהום. שומר על מערכת החיסון ומסייע לתאי הדם הלבנים בגוף לתפקד באופן מיטבי.

בנוסף, ויטמין C מסייע לסידן, אבץ וברזל להיספג באופן טוב יותר, לכן מומלץ לשלבו עם צריכת מזונות המכילים את המינרלים הללו. עבור צמחונים וטבעונים, כמו גם עבור מי שצפיפות העצם שלהם נמוכה, מומלץ מאוד לשלב ויטמין C עם ברזל.

ויטמין C נחשב גם לנוגד חמצון חשוב מאוד והוא גם עוזר לשחרר נוגדי חמצון נוספים בגוף, מאט את פעילותם של רדיקלים חופשיים וגם מסייע להאטת חומרים ניטרוזאמינים (הקשורים בסרטן).

בקרב מי שנמצא בקבוצת סיכון למחלות לב, בעיקר מי שעבר ניתוח מעקפים, ויטמין C מפחית משמעותית את הסיכון לפרפור פרוזדורים.

מהי הצריכה המומלצת?

הצריכה המומלצת של ויטמין C משתנה בהתאם למגדר ומצבנו הבריאותי. גבר בריא זקוק ל-90 מ"ג ויטמין C ביום, אישה בריאה זקוקה ל-75 מ"ג ביום ואילו נשים בהיריון זקוקות ל-85 מ"ג ויטמין C מדי יום. צריכה מבוקרת והגעה למינון המומלץ מדי יום, מסייעת לגוף לתפקד באופן מיטבי ושומרת עליו.

כל הדרכים לצריכת ויטמין C

מאחר וויטמין C לא מיוצר בגוף באופן טבעי, הדרך לצרוך אותו היא ממקורות חיצוניים. המקור העיקרי לויטמין C מצוי בשגרת התזונה שלנו ולמרבה המזל, מדובר בויטמין נפוץ למדי. תוכלו למצוא אותו בכמות הגדולה ביותר בפירות הדר, ירקות ירוקים, תותים, קיווי, כרוב, פלפל אדום, עגבניות ובכבד. הדרך הטובה ביותר לצרוך ויטמין C היא בשילוב עם רכיבים תזונתיים נוספים, המסייעים לו להיספג טוב יותר, כמו - מוצרים המכילים ויטמין E וברזל.

עם זאת, הגעה לרמת תזונה מספקת בה אנו נקבל את כל הויטמין C הדרוש לנו עשויה להיות מורכבת למדי. אנשים רבים אינם מקבלים את המינון המומלץ ולא מגיעים לצריכה היומית הדרושה. הנתון הזה מתייחס בעיקר לאוכלוסייה הנמצאת מראש בקבוצת סיכון – נשים בהיריון, צמחונים או טבעוניים, אנשים המגלים קושי בספיגת ויטמין C במערכת העיכול, אנשים שקשה להם ללעוס, כאלה שצריכים להפחית מזון עתיר סיבים עקב הפרעות עיכול שונות או פשוט אנשים שעקב העדפותיהם האישיות לא צורכים מזונות המכילים ויטמין C. כאן נכנסים לתמונה תוספי התזונה.

תוספי התזונה השונים מכילים ויטמין C מרוכז הנכנס אל מערכת הדם באופן פשוט יותר ומתגלה כיעיל מאוד במקרים של חוסר ובעיקר כשהוא משמעותי.

חשוב: התייעצו עם רופא

כמו הרבה דברים טובים, צריכה של ויטמין C בכמויות גדולות עלולה להיות מזיקה. הגבול העליון של ויטמין C הוא 2000 מ"ג ביום, כמות גדולה מזו עלולה להיות מסוכנת. מאידך, כמות קטנה מאוד של ויטמין C בגוף מסכנת אף היא, במיוחד במצבי סיכון של הפרעות עיכול, אבנים בכליות, אנשים חולים או נשים בהיריון. לכן, המלצתנו היא להיוועץ עם רופא לפני תחילת הטיפול בתוספי תזונה, כדי להתאים את המינון המדויק עבורכם ולא פחות חשוב, בכדי לבצע מעקב לאורך זמן שיבטיח שלא תגיעו לצריכה מוגזמת.

 

***

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד