בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לראשונה: קנס של אלפי שקלים בגין הצגת הכשר ממכון צומת ללא אישור

הרשות להגנת הצרכן הטילה קנס בסך 162,00 ₪ על הצגת אישור של מכון צומת ללא היתר.

  • יח"צ
  • ט"ז כסלו תשפ"א - 09:13 02/12/2020
גודל: א א א

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה על כוונתה להטיל קנס בסך 162,000 ₪ על אליהו שיווק חשמל בע"מ המשווקת מוצרי חשמל בגין הטעיית צרכנים בנושא כשרות. "נמצא כי חברת אליהו שיווק חשמל בע"מ המשווקת את מוצרי "מולר / MULLER" הציגה ב 3 מוצרים שונים תו של מכון צומת, ללא היתר, כך שהצרכנים הוטעו בכשרות המוצר החשמלי", נכתב בהודעת הרשות להגנת הצרכן.

מעבדת הטכנולוגיה של מכון צומת מקבלת מידי שנה מאות מוצרים מחברות המבקשות אישור כשרות לשימוש ביתי או לשימוש רפואה וביטחון. כמו כן, רבני המכון מלווים חברות רבות בתכנון פטנטים מגוונים לשילוב טכנולוגיה והלכה. בסיום התהליך, לאחר התייעצות עם אנשי הלכה, ראש המכון מחליט אם לאשר הלכתית את השימוש במוצר.

חברת אליהו שיווק חשמל עובדת שנים רבות עם מכון צומת, ואף מונפקים לחברה מידי שנה אישורים על מוצרים. במקרה זה, החברה הציגה אישור של מכון צומת על מוצרים שלא אושרו.

הדס קרמר, מנכ"לית מכון צומת מסרה: "צר לנו במקרה זה שאישורים אלו לא עברו את תהליך הבדיקות כשאר מוצרי החברה. אנו מקפידים מאוד על סטנדרטים של בדיקות והנחיות הלכתיות וטכנולוגית במתן אישור למוצרים בכדי שהצרכן יקבל את המוצר הטוב ביותר".

"ברצוננו להדגיש כי על הצרכן האחריות לבדוק את אמינות האישור של מכון צומת על מוצרים כמו גם לוודא שהאישור הקיים על הדגם הספציפי של המכשיר הינו בתוקף. את המידע ניתן למצוא באתר מכון צומת, שם מופיעים כל האישורים שהונפקו על ידינו והוא מתעדכן באופן שוטף באישורים חדשים".

במכון צומת עובדים על פיתוח ממשק חדשני לצרכן, על מנת למקסם את נגישות המידע לציבור ואת חווית המשתמש בחיפוש אישורים באופן עצמאי בקלות המרבית. במידה ונתקלתם במוצר שאינו אושר, אך נושא אישור ממכון צומת – אנא דווחו למכון צומת או לרשות להגנת הצרכן, על מנת למנוע חילול שבת.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד