בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שני ספרים חדשים מבית גל עיני

הוצאת גל עיני של ספרי הרב גינזבורג הוציאה לאחרונה שני ספרים חדשים, האחד עוסק בהתבוננות מיוחדת בחג הפורים, והשני מביא ביאורים למאמרים יסודיים של רבי הלל מפאריטש זצ"ל, מגדולי חסידות חב"ד

  • אלחנן גרונר
  • ט"ו אלול תשע"ד - 10:30 10/09/2014
גודל: א א א
כריכת הספר 'פורים לנו'
כריכת הספר 'פורים לנו'

"פורים הוא חג שמח, אבל שמחתו אינה נינוחה ושלווה, אלא שמחהפורצת גבולות, חוגגת מהפכים, מעיזה לעבור את סף הדעת, ונוגעת בקצוות", נכתב על כריכת הספר 'פורים לנו ברוך אשר בחר בנו', שיצא לאחרונה בהוצאת גל עיני. הספר, שמביא את מאמריו של הרב יצחק גינזבורג בנושא חג הפורים, נערך בידי הרב ישראל אריאל.

"טרקלינים שאין מעיזים להכנס אליהם כל השנה, מציצים לתוכם בפורים. הגדרות הברי והשמא, הטוב והרע, השלמות והשבר, כל אלו נבחנות מחדש בפורים, ואיתן מקומם של הספק, החוצפה, הגויות, ההנאה בחיים, הרצון החש כבול על ידי השכל, והיחס שבין המעש להכרה. הארור והברוך עוברים רוויזיהוהשתדרגות", נכתב על הספר, המביא התבוננות מיוחדת כיצד על אף פריצת הגבולות בחג הפורים ישנה נקודה יציבה.

"שמו של הספר מעיד עליו כי הכניסה לעולם הפורימי הזה אינה אובדת בתהו, אלא נעוצה בנקודה עצמית איתנה, בבחירת ישראל. "לעולם יהא אדם רך כקנה ולא יהא קשה כארז". הקנהנדמה כלא עקבי ולא רציני, רגע אתה רואה אותו פונה למזרח ורגעלמערב "כל הרוחות באות ונושבת בו הולך ובא עמהם", "אבל אינונעקר ממקומו". מתחת לפני השטח הגלוי והמדיד יש נקודה יציבה,המפרשת את כל התנודות כגמישות שנועדה לגלות ולשתף בתוךעולם הגבולות וההגדרות מין פלא אין סופי ואיתן כאחת.ולוואי שספר זה יועיל להצצה אל הנקודה הזאת, שהיא כל כךקיומית לכולנו".

בנוסף יצא לאחרונה מבית המדרש של 'גל עיני' הספר "מגיד מראשית אחרית", ובו מודפסים שני מאמרים יסודיים של רבי הלל מפאריטש זצ"ל, גדול ה'עובדים' בתולדות חסידות חב"ד, עם קיצורים וביאורים שמקילים את ההתבוננות וההעמקה במאמרים אלה.

המאמר הראשון, "בריש הורמנותא דמלכא", הוא בעצם פירוש מעמיק לקטע הפתיחה של ספר הזהר הקדוש. רבי הלל ממחיש כיצד כבר במילות הפתיחה של ספר הזהר כלולה סקירה מלאה על כל סדר ההשתלשלות בו נברא עולמנו.

המאמר השני, "הרכבת אנוש לראשנו", מפרש את דברי ה"רעיא מהימנא" אודות פסח שני, תוך שהוא מעמיק בביאור כל סדר ההשתלשלות והיכולת של ישראל בעבודתם להגיע למדרגה הגבוהה ביותר. המאמר מפרט את המדרגות של התגלות המשיח בגאולה העתידה – משיח בן יוסף, משיח בן דוד ורעיא מהימנא. בתוך הדברים – במאמר ובהערות עליו – מתבארים מושגי יסוד בעבודת ה' לפי דרך החסידות.

את הספרים ניתן לרכוש באתר גל עיניאו בטלפון -1700-700-966

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד