בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"כנגן המנגן" - קצר ולעניין עם הראל טל

לכבוד הסינגל החדש "אנה אלך" שזכה להצלחה רבה, תפסנו את המוזיקאי הראל טל לראיון - על מוזיקה ועבודת ה', אביו הרב שמואל טל והגעגועים לגוש קטיף

  • אלחנן גרונר
  • ג' ניסן תשע"ח - 09:43 19/03/2018
גודל: א א א
הראל טל (יהודה פרל)
הראל טל (יהודה פרל)

הראל טל, בן 30, תושב יד בנימין. בחסדי שמיים נשוי לשירה, ואב לחמישה ילדים מתוקים, מוזיקאי.

מוזיקה

מוזיקה זה אור עצום שה' הוריד לעולם. זה אחד הכלים הכי חזקים שיש כאן. במקום שמסתיימות המילים, שם מתחילה המוזיקה... יש סיפורים על אנשים ששמעו מוזיקה מסוימת שנגעה בהם וזה שינה להם את החיים. "והיה כנגן המנגן ותהי עליו יד ה'".

תורת החיים

הישיבה המיוחדת שבה זכיתי ללמוד לא מעט שנים, עוד כשהייתה בגוש קטיף. ישיבה שמחברת אותך אל הקב"ה, ומגדלת אותך ליראת שמים, לאהבת התורה, העם והארץ.

הקליפ החדש - אנה אלך

אבא הרב שמואל טל

קודם כל זה אבא. אבא אהוב, שתמיד נמצא שם בשבילי. מעבר לזה, קטונתי מלתאר אותו... צדיק אמיתי. מתמיד עצום בתורה. איש אמת שכל הזמן לא מתייאש מלחפש ולדרוש מה ה' אלוקיך דורש מעמך...

עבודת ה' וניגון

עיקר עבודת ה' היא איך לחדור פנימה למעמקי הלב. אפשר לדעת הרבה ידיעות וחכמות, אבל בלי הלב אתה מנותק מהן לגמרי. רחמנא ליבא בעי.

להיות מבקש ה' באמת זה דורש לב פתוח. "חזקו ויאמץ לבבכם כל המיחלים לה'". הניגון פותח את שערי הלב. זו הסיבה שדוד המלך שהטיב לנגן, נוגע כ"כ בלבבות של עם ישראל לדורותיו.

ובימינו אנו, שכל כולנו ציפייה לבואו של משיח צדקנו, בן דוד מלכנו, זוהי הרוח שנושבת בעוצמה ומקימה אותנו מעפר. ניגונים קדושים שמחברים אותך אל ה'. אור חדש על ציון תאיר, ושם נשיר שיר חדש וברננה נעלה.

'אנה אלך'

'אנה אלך' זה הסינגל החדש שהוצאנו בימים האלה בדרך לאלבום החדש בעז"ה, וב"ה עורר הדים בציבור וזכה לתגובות מדהימות.

 'אנה אלך' זה שיר שלקח לו הרבה זמן להיווצר. עוד שורה ועוד בית. צעד אחרי צעד. זה בעצם חלק מהמסע של החיים, מסע של זעקה וחיפוש, שהרבה פעמים אתה מרגיש אבוד וצריך להחזיק בשיניים. והחיזוק הגדול, שגם אם לא באמת תהיה תשובה, הקב"ה תמיד איתך, תמיד לצידך. עם המון אהבה.

להקת חתונות

אחת המתנות הגדולות שאני זוכה זה לשיר ולשמח בחתונות. איזה כיף זה להיות חלק משמחה כ"כ משמעותית, מהרגעים הכי מיוחדים שיש לאדם בחיים, שבהם הוא מקים בית יהודי בדור המיוחד שלנו.

'איה'

אם אפשר לקרוא לו דיסק, אז 'איה' זה הדיסק הראשון שלנו... דיסק שהוצאתי יחד עם ידיד נפשי מרדכי גרנביץ' נ"י. עבודה של ימים ספורים בתוך מקלט רעוע בצפון. סקיצות מוזיקליות שעברו מפה לאוזן, ולא חלמנו כמה הם יגיעו רחוק, וכמה הן ייגעו באנשים. כמה פשוט ככה מתוק. יש שם איזו תמימות נוגעת ללב, שלפעמים אני מתגעגע אליה.

"געגועים לתמימות" - תעיתי כשה עובד בביצוע המחודש בדיסק נפשי בשאלתי

'נפשי בשאלתי'

האלבום הראשון שהוצאתי לבד לפני כשנתיים וחצי. הוקלט באולפן של אבי טל, המעבד והמפיק המוזיקלי, עם נגנים מהשורה הראשונה. השתדלנו מאוד לשלב בין מקצועיות ואיכות ללא פשרות לבין לב אמיתי ופשטות. מקוה שהצלחנו... האלבום זכה ב"ה לתגובות נפלאות, וחלק גדול מהשירים התקבל בזרועות פתוחות בקרב הציבור.

גוש קטיף

געגועים. חבל ארץ קדוש שנגדע בדמי ימיו... חול, ים. אנשים מתוקים מדבש. שקט ויישוב הדעת ברמה נדירה... חבל על דאבדין. ה' יתברך יגאלנו גאולה שלמה בקרוב.

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד