בע"ה י"ט אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"להחזיר את הקמת המשפחה למרכז"

​הוא מעביר סדנאות אימון לחתונה, מתנגד לביטוי "רווקות מאוחרת", וחושב שצמצום הרווקות מתחיל במערכת החינוך - "קצר ולעניין" עם אסף זולדן

  • אלחנן גרונר
  • ד' אדר תשע"ח - 18:13 19/02/2018
גודל: א א א
חופה
חופה

אסף זולדן, בן 43, נשוי לחנה - "מאושרים עם עשרה ילדים נפלאים כ"י!" - מתגוררים במעלה לבונה. השניים מפעילים את ארגון "מצאתיך" לאימוני הכנה לחתונה והגברת המודעות הציבורית בתחום.

חתונות

"עוד לפני החתונה שלנו היה לנו שגעון משותף לחתונות של עם ישראל. מנסים לאחוז בשיפולי גלימתן של שפרה, פועה ושות'. מודים לה' על הזכות ומתפללים לברכתו".

"מצאתיך"

"החלום – תודעה ציבורית בריאה לדרך לחתונה מאושרת. יש כאן הזדמנות למהפכה ציבורית. זה חייב להפוך לאתגר לאומי – הדרכה ליצירת חתונה בגיל צעיר. הכאב עצום ויש דרך למהפכה שמחה, ולהחזיר את היוזמה והוודאות שכל אחד יכול להתחתן".

עיכובים

"אם יש עיכוב יש דרך לזהות אותו ולהגיע לחתונה, ויפה שעה אחת קודם. גם "אין לי הצעות" זה עיכוב פתיר. צריך שכולנו נעבור ליוזמה ופעולה בתחום החתונות (הורים, אחים, בחורים, בחורות, מורים, מורות, רבנים ורבניות). כל מי שנמצא בקשר עם צעירים. פשוט להחזיר את היוזמה הבריאה והשמחה"

מענה יסודי

"המטרה שלנו היא "ללמד בני יהודה קשר...". חתונה היא תוצאה בריאה של יכולת לפתח קשר ולקבל החלטות. אין שום סיבה בעולם להימנע מללמוד זאת. מקסימום יגיעו מוכנים יותר לחיי זוגיות. בעבר הרחוק הקמנו ארגון שידוכים (מקצוע קדוש ויקר..), אבל בעקבות הצעות, פגישות וליווי של מאות בחורים ובחורות הבנו שצריך לתת מענה יותר יסודי מאשר הצעות".

אימון לקראת חתונה

"מתנה נפלאה ומעצימה. מתאימה לאנשים בריאים ואיכותיים שרוצים חיים של צמיחה. אנחנו מתפעלים כל פעם לפגוש איכויות ועוצמות. סדנת אימון יכולה לחסוך הרבה שנים של רווקות".

רווקות מאוחרת

"אין דבר כזה. הרווקות מתחילה בגיל מאוד צעיר. מי שמכיר בכך חוסך לעצמו שנים רבות של חיפוש".

דייטים

"מי שעובר תהליך אימוני קצר, עובר מ"דייטים" ל"פגישות", וזה יותר מ-50% מהדרך".

זוגיות

"ככל שיותר זוגות נשואים ישקיעו ויילמדו זוגיות, גם רווקים יילמדו להתחתן".

מערכת החינוך

"תפקידה של מערכת החינוך הוא להחזיר את הקמת המשפחה למרכז. זהו התחום הכי שמח, הכי משמעותי ושהכי נזנח. מחנכים צריכים ללמוד מה מביא לחתונה, ומה מעכב אותה, ולדבר על זה בגיל צעיר ובריא (להקדים ידיעה למכה...). צריך לפתוח את העיניים ולראות את מספרי הרווקים ולחשב מסלול מחדש. מרוב אידאלים ורצונות להרחיב אופקים, הנוער לא מקבל את המסר הכי חשוב - שהמשפחה היא אבן היסוד וקודמת לכל השליחויות והחלומות".

ההורים

"ההורים צריכים להפוך את העולם ולדאוג שיהיו הצעות לילדיהם, במיוחד לבנות. אין מצב שבחורה  "מחכה להצעה". צריך יוזמה ויצירתיות ואם צריך אז לשלם כסף לאנשים שיחפשו - לא לסמוך על אף אחד שיעשה בשבילכם את העבודה. ומול הילדים צריך שההורים ינהלו תקשורת מכבדת ואפס ביקורת! אם הבחור/ה  מעוניינים באימון/ליווי, על ההורים לעזור כלכלית – בלי לחפור! – זה שלהם. אם צריך אז להוריד מנה ראשונה ואחרונה מתקציב החתונה, העיקר לדאוג שהיא תהיה...".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד