בע"ה כ"ג שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום - (07/08/2019) ו' אב התשע"ט

בדואים ניקבו את רכבי משלחת של ח"כ | עוצמה יהודית מבקשת לפסול את לפיד | איש ווקף תקף שוטרים בהר הבית | משוחרר שליט תכנן פיגוע בירושלים | לכל החדשות >>

 • מערכת הקול-היהודי
 • ו' אב תשע"ט - 13:59 07/08/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום (07/08/2019) ו' אב התשע"ט

 • איש הוואקף המוסלמי תקף שוטרים בהר הבית
 • פעילי שלום עכשיו ויו"ר מרץ תלו שלטי מחאה ביישובים. גנץ: טעיתם בכתובת
 • נחשפה רשימת חברי הכנסת שביקרו את בכירי המחבלים בבתי הסוהר
 • מחסן נשק ענק התפוצץ בסיביר
 • בימ"ש ביטל המראות סמוכות לראש השנה – בברסלב זועמים
 • סוכל פיגוע תופת שתנן משוחרר עסקת שליט שגורש לעזה
 • בעקבות חגים ערבים: מחסור בעופות במרכזי השיווק בישראל
 • לקראת ט' באב: ארגוני המקדש במאהל מחאה
 • מאות יחידות דיור אושרו לבנייה בגוש עציון
 • ח"כ קלנר בחן את ההשתלטות הבדואית ורכבו ניזוק
 • שני ערבים נעצרו בחשד לאונס בת השבע
 • עוצמה יהודית ביקשה לפסול את ח"כ יאיר לפיד
 • מחאה למען תושבי עוטף עזה בתל אביב
 • התפרעויות ענק בהונג קונג במחאה נגד הממשל

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

איש הוואקף המוסלמי תקף שוטרים בהר הבית

המשטרה פרסמה הבוקר כי במהלךביקורים שגרתיים בהר הבית הותקפו שוטרים על ידי "אחד המקומיים". ''המקומי'' החל לגדף ולירוק לעבר המבקרים ובמהלך סירובו לעיכוב ע"י השוטרים, החל לתקוף אותם ופצע שוטר שפונה לקבלת טיפול רפואי. כמו כן בעקבות תקיפת השוטר, נפצע החשוד אף הוא ופונה לקבלת טיפול רפואי לאחר שפרטיו נלקחו ע"י השוטרים. אלא שאחד המקומיים עליו דברה המשטרה אינו אלא איש וואקף מוסלמי הממונה על החוק והסדר במתחם.

מחאה בתל אביב למען תושבי עוטף עזה

עשרות מפעילי "פרויקט הניצחון הישראלי" שינו במהלך הלילה את שמותיהם של עשרות רחובות במרכז ת"א במחאה על המדיניות החלשה של ממשלות ישראל מול החמאס והטרור הערבי.

בין היתר שונו שמות הרחובות לשדרות הקסאמים, מבוא ההסלמה. רחבת גראד ועוד.  חברי הארגון דורשים שינוי מדיניות מפייסנות להכרעה. שמות הרחובות החדשים מתארים את המציאות בה חיים אזרחי מדינת ישראל בעקבות הכישלון רב השנים בהגעה להכרעה. בפרויקט חברים משפחות שכולות, תושבי הדרום, ולוחמי מילואים.

עוצמה יהודית ביקשה לפסול את ח"כ יאיר לפיד

מפלגת עוצמה יהודית הגישה היום לוועדת הבחירות המרכזית בקשה לפסול את חבר הכנסת יאיר לפיד מלהתמודד בבחירות לכנסת. במפלגה טוענים כי לפיד התבטא בגזענות כלפי הציבור החרדי, זאת בעקבות הסרטון שהוציא לפיד.

לפיד הגיב לפרסום בעמוד הטוויטר שלו וכתב כי "עוצמה יהודית, מעריצי הרוצח ברוך גולדשטיין, ביקשו לפסול אותי מלרוץ לבחירות "בגלל גזענות". לכבוד הוא לי. מזמן לא קיבלתי חיזוק כזה לדרכי.

שני ערבים נעצרו בחשד לאונס בת השבע

במשטרה הודיעו אמש כי במסגרת חקירת תיק אונס הילדה בת השבע נעצרו שני חשודים ערבים תושבי הכפר קיביא בבנימין.

"במסגרת חקירה זו נעצרו היום שני חשודים בחשד לסיוע באירוע. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות

ח"כ קלנר בחן את ההשתלטות הבדואית ורכבו ניזוק

חבר הכנסת אריאל קלנר סייר היום בנגב יחד עם אנשי תנועת ''רגבים'' ופעילי ''אם תרצו'', על מנת לחזות מקרוב בהשתלטות הבדואית על קרקעות המדינה.

כאשר חזרו חברי המשלחת לרכבים, הם הופתעו לגלות כי כל הצמיגים מפונצ'רים. "גילויי האלימות באזור לקיה והניסיון לשים לנו מקלות בגלגלים, תרתי משמע, לא ירתיעו אותנו ואנחנו נמשיך בכל הכוח. שמחתי להגיע לנגב יחד עם תנועת אם תרצו ורגבים לסיור נוסף כחלק מהמאמץ שלי באופן אישי ושל הממשלה לחיזוק הריבונות והמשילות באזור", אמר קלנר

מאות יחידות דיור אושרו לבנייה בגוש עציון

מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי אישרה אמש להפקדה תכנית לבניית 200 יחידות דיור חדשות ביישוב מיצד, ואישרה למתן תוקף תכנית לבניית 100 יחידות דיור ביישוב איבי הנחל שבמזרח גוש עציון. בנוסף, המוסד החינוכי בגבעות, המיועד לנערים בעלי מוגבלות קיבל אישור לתוקף שלמעשה מסדיר אותו וסולל את הדרך לבינוי קבע במקום. שלמה נאמן, ראש מועצת גוש עציון, בירך על מתן האישורים

לקראת ט' באב: ארגוני המקדש במאהל מחאה

החל ממחר, בימים שלישי עד חמישי,ה' עד ז' אב תקיים תנועת 'חוזרים להר' מחאת אוהלים בגן הוורדים בירושלים תחת הקריאה: "בתשעת הימים,אם לה' אין בית גם אנחנו באוהלים". את המאהל עושים בתנועה כנגד אוזלת ידה של הממשלה וההתרפסות המתמדת בפני הערבים בהר הבית.

"נמחה ונקרא לשלטון יהודי בהר הבית ובניין בית המקדש", כתבו.

בעקבות חגים מוסלמים: מחסור בעופות במרכזי השיווק בישראל

בשל חג הקורבן המוסלמי, עיד אל אדחא, עלול להיווצר מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק, וישנו חשש כי לא יהיו בשוק די עופות טריים לצרכנים בסוף השבוע הבא.

מלשון ההודעה בנושא עולה כי הסיבה למחסור הצפוי נעוצה בהיעדרם של העובדים הערבים מהמפעלים השונים. בימי החג המשחטות לא יעבדו או יעבדו בהיקף מצומצם ויתכנו שיבושים שיורגשו בעיקר לקראת סוף השבוע, כאשר הביקוש לעופות טריים עולה.

הפעילות צפויה להתחדש בהדרגה ביום ראשון שלאחר החג, כך שכבר באותו שבוע תשוב אספקת העופות הטריים באופן מלא וסדיר.

סוכל פיגוע תופת שתכנן משוחרר עסקת שליט שגורש לעזה

אמש הודיע שירות הטחון הכללי כי סוכל פיגוע תופת רחב היקף שתכנן ערבי ששוחרר בעסקת שליט וגורש לעזה.

המחבל בנה חוליית חמאס שפעלה באיזור חברון. אחד מחבריה ייצר מטען חבלה גדול בביתו ואף בנה מעבדת חבלה מקצועית. בפשיטה שנערכה על הבית בחברון אותר מטען החבלה כשהוא מוכן להפעלה. ככל הנראה התכוונו המחבלים לבצע באמצעותו פיגוע תופת בירושלים במהלכה של התקופה הקרובה. לכל הפרטים >>

 בימ"ש ביטל המראות סמוכות לראש השנה – בברסלב זועמים

בית המשפט המחוזי בלוד הורה על ביטול החלטת מנהל רשות התעופה האזרחי אשר התיר המראות מנתב"ג בימים הסמוכים לראש השנה בשעות בהן אסורות המראות בין השעה 1:40 בלילה ל-5:00 בבוקר.

ההחלטה הגיעה בעקבות עתירת עיריות ראשל"צ וחולון ששטחיהן המוניציפאליים מצויים מתחת ובסמוך לנתיבי ההמראה. טענת הרשויות, הייתה בין היתר כי החלטת רשות התעופה פוגעת בזכותם של כחצי מיליון תושבים לשנת לילה רציפה, נטולת הפרעות, לפני ראש השנה.

הדבר מהווה פגיעה בחסידי ברסלב הטסים לאומן בימים אלה מכיוון שלחץ הטיסות יעלה והמחירים גם הם יעלו בהתאם.

מחסן נשק ענק התפוצץ בסיביר

מחסן נשק ענק התפוצץ שלשום בסמוך לעיירה ארצ'יסק שבחבל סיביר ברוסיה. בתיעוד מצולם של הפיצוץ נראה הבזק אור אדיר בשמים, ולאחריו כדור של אש וגל של עשן המתפזר במהירות ובתנועה של התפשטות עגולה, בדומה למראה של פיצוץ גרעיני.

בהמשך נשמעו פיצוצים אדירים במשך שעות רבות, ונראו שביבי אש מתפזרים לאחר כל פיצוץ. בכלי התקשורת נטען כי שביבי האש הללו הם למעשה טנקים, כלי רכב וציוד כבד אחר, שעלו באש והתעופפו מעוצמת הפיצוצים.

התפרעויות ענק בהונג קונג במחאה נגד הממשל

רבבות תושבי הונג קונג יצאו בימים האחרונים להפגנות סוערות במספר מוקדי מחאה נפרדים, על מנת להקשות על המשטרה את פיזור ההפגנות.

במקביל הכריזו האזרחים על שביתה כללית, בה השתתפו בה למעלה מ־14 אלף עובדי מוסדות ציבוריים.

הפגינים הציתו אש והשחיתו סמלי שלטון. מנהיגת הונג קונג הגב' לאם, כינסה מסיבת עיתונאים ו הצהירה כי לא תתפטר, חרף דרישות המפגינים, וכי תפעל בנחישות כדי להחזיר את הסדר לרחובות.

נחשפה רשימת חברי הכנסת שביקרו את בכירי המחבלים בבתי הסוהר

רשימת הביקורים של חברי כנסת אצל המחבלים שבכלא בין השנים תש"ע לתשע"ב נחשפה אמש בחדשות 12. מתברר כי המחבל שזכה למספר הביקורים הגדול ביותר הוא מרואן ברגותי, שנדון לחמישה מאסרי עולם מצטברים ו־40 שנות מאסר, על חלקו בתכנון שורה של פיגועים רצחניים.

בראש רשימת המבקרים של ברגותי עומד חיים אורון, יו"ר מרצ לשעבר אשר לא התכחש לפגישות ואמר כי עבורו הם דבר ראוי.

הח"כים  אחרים שביקרו מחבלים הם יו"ר העבודה עמיר פרץ, דב חנין וח"כים ערבים כדוגמת ג'מאל זחאלקה, אחמד טיבי, עיסאוי פריג' ועוד.

מחבל נוסף אותו ביקרו הואא  חסן סלאמה, שתכנן את פיגועי התופת בקו 18 בהם נרצחו 64 בני אדם. הוא זכה לביקור של חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה מבל"ד. עבאס א־סייד הוא מחבל המרצה 35 שנות מאסר על חלקו בתכנון הפיגוע במלון פארק בפסח תשס"ב בו נרצחו 29 בני אדם ונפצעו כמאה ופיגועים נוספים. א־סייד זכה לכמה ביקורים, ובהם חמישה ביקורים של אבראהים צרצור.

פעילי שלום עכשיו ויו"ר מרץ תלו שלטי מחאה ביישובים. גנץ: טעיתם בכתובת

פעילי שמאל מארגון שלום עכשיו הגיעו יחד עם יו"ר מרץ אל יישובי בנימין ותלו במספר מקומות שלטים הקוראים נגד הבנייה בישובים.

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, התייחס לתליית השלטים: "אנשי השמאל הקיצוני התבלבלו הבוקר והלכו לאיבוד, בדרכם לחאן אל אחמר. אנו מודים לשלום עכשיו והשמאל הקיצוני על החיסכון הכספי בהדפסת השלט וכמובן נודה אם יכינו לנו עוד כמה לעשרות המאחזים הערבים הבלתי חוקיים ביהודה ושומרון".

מזג האוויר:

מנתוני השירות המטואורולוגי עולה כי מזג האוויר היום יהיה מעונן חלקית עד נאה. הטמפרטורות רגילות בעונה. הלילה: מעונן חלקית. לפרטים נוספים >>

האינתיפאדה המושתקת:

למעקב אחר כל אירועי האינתיפאדה המושתקת לחצו כאן

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד