בע"ה י"ב כסלו תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משוחרר עסקת שליט הכווין פיגוע תופת בירושלים

השב"כ וצה"ל סיכלו פיגוע תופת בירושלים ותפסו חוליית טרור בחברון. מי שהכווין את המחבלים, באמצעות האינטרנט, הוא רמזי אלעוק - מחבל ששוחרר במסגרת עסקת שליט.

  • ה' אב תשע"ט - 16:31 06/08/2019
גודל: א א א
המטענים שתפס צה"ל (דוברות שב"כ)
המטענים שתפס צה"ל (דוברות שב"כ)

הותר לפרסום כי השב"כ בשיתוף עם צה"ל והמשטרה, סיכלו לאחרונה פיגוע תופת שיועד להתבצע בירושלים.

בשבועות האחרונים נחשפה בחברון חוליית מחבלים של ארגון הטרור חמאס אשר פעלה באכוונתו של רמזי אלעוק ששוחרר במסגרת עסקת שליט, וכן באכנוותו של אחמד כתרי. השניים פעלו מטעם הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה.

אותם מחבלים חברי החולייה, הונחו בידי אלעוק וכתרי להקים חוליות לטובת מימוש פיגועי חטיפה, ירי ודקירה, לרכוש אמל"ח ולאתר ולגייס פעילים נוספים לביצוע פעולות טרור.

לקבלת התכנים המקוריים של הקול היהודי הורד את האפליקציה שלנו >>

לפני כחודשיים נעצר בביתו שבחברון תאמר ראג'ח רג'בי, בן 22. תאמר הינו סטודנט במכללת הפוליטכניק בחברון, מוכר כפעיל בארגון "אל כותלה אלאסלאמיה", הפועל מטעם החמאס.

בהודעת השב"כ נאמר, כי פעילי ארגון "אל כותלה אלאסלאמיה" מהווים דור העתיד של פעילי החמאס, ואף ניכר כי נעשה מאמץ, במסגרת חברותם בארגון, להקצין את עמדותיהם ותפיסותיהם האידיאולוגיות לצורך הכשרתם כפעילים צבאיים.

בעת מעצרו, הסגיר תאמר מטען חבלה במשקל שלושה ק"ג, עליו הוצמדו עשרות חלקי מתכת להגדלת הרסס והפגיעה בעת הפיצוץ. המטען יועד לטובת מימוש פיגוע תופת. במסגרת חקירתו של תאמר בשב"כ עלה כי גויס לאחרונה על ידי פעילי חמא"ס מרצועת עזה על מנת שישמש כיצרן חומרי נפץ ומטענים.

לטובת כך, תאמר הוכשר על ידי התשתית מרצועת עזה באמצעות האינטרנט תוך העברת תדרוך מפורט באשר לרכישת הרכיבים הנדרשים לייצור חומרי נפץ ואופן ייצורו. מלבד מטען הנפץ שהוסגר, התבקש תאמר לייצר מטענים נוספים באמצעות מעבדת חבלה מאולתרת שבנה.

במסגרת חקירתו, עלה עוד כי תאמר גייס לפעילות את חברו ללימודים, יוסף אטרש, פעיל כותלה אלאסלאמיה מרכזי, בן 22, במוצאו מכפר ראעי בשומרון. יוסף סייע לתאמר ברכישת הרכיבים הנדרשים לייצור המטען.

ייצור חומרי הנפץ התבצע בסביבה אזרחית תוך כדי סיכונם של אוכלוסייה אזרחית בקרבת מקום. כך לדוגמא אוחסנו חומרים בתחומי בית הספר הסמוך לביתו של תאמר.

בשב"כ אומרים כי הגורמים ברצועת עזה אשר עסקו בתכנון ואכוונת הפיגוע שסוכל הם, רמזי אלעוק, אשר "גורש לרצועת עזה", ואחמד כתרי "פעיל בכיר בגדוד מערב ג'בליה".

בדיקה קצרה של הקול היהודי העלתה כי אלעוק הורשע בעבר בהשתתפות בירי לעבר בתיהם של יהודים בשכונת גילה בירושלים, הנחת מטענים וכן חיבור בין מחבל מתאבד לבין חוליית טרור בפיגוע שגרם למותם של שני בני אדם.

על אלעוק נגזרו 30 שנות מאסר, אולם לפני כשמונה שנים הוא שוחרר ממאסר במסגרת עסקת שליט וגורש לרצועת עזה.

בשנה שעברה שוב נתפסו מספר מחבלים שפעלו ביהודה ושומרון בהכוונתו של המחבל אלעוק.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד