בע"ה ג' שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום - (29/07/2019) כ"ו תמוז התשע"ט

איחודים שונים במפלגות הימין | ערבי פגע בקטינות בבאר שבע | חברת תקשורת לא התחייבה לשירותים ביהודה ושומרון | מטעני דמה בחוצה יהודה - לכל החדשות >>

 • מערכת הקול-היהודי
 • כ"ו תמוז תשע"ט - 13:47 29/07/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקול היהודי כ"ו תמוז התשע"ט (29/07/19)

 • בדואי משגב שלום נעצר לאחר שפגע בקטינה
 • איחוד מפלגות הימין מתרחב: בנט ושקד הצטרפו - שקד בראש
 • המנהל הרס גבעה חדשה בשומרון וחסם תושבים בכל האיזור.
 • אנטישמיות בבית הכנסת בצפון מיאמי ביץ'
 • ערבים השליכו מטעני דמה בכביש חוצה יהודה
 • הקלות לחברת התקשורת הוט ללא התחייבות לספק שירות ביהודה ושומרון
 • הושלמו סדרת ניסויים מוצלחים בטיל חץ 3
 • לאחר שלא העביר את תקציב העירייה: רון קובי ישאר כעת בתפקידו
 • אופיר חסדאי נרצח ברמלה עקב סכסוך על חניה
 • בניין שגרירות ישראל בפינלנד הושחת על ידי ניאו-נאצים

   

ערבי משגב שלום נעצר לאחר שפגע בקטינה

ערבי תושב שגב שלום נעצר על ידי המשטרה בחשד לשני מקרים בהם הטריד ופגע בילדים יהודים בבאר שבע. במקרה אחד הוא הגיע באוטובוס מכפרו לעיר באר שבע שם הבחין בילדה כבת עשר. הוא החל להטריד אותה בגסות וכשניסתה להימלט מפניו הוא רדף אחריה ותפס אותה בסמטה סמוכה שם תקף אותה. בחקירתו עלה כי היה מעורב באירוע נוסף בעיר מספר שבועות קודם לכן. לכל הפרטים >>

איחודים בימין: נועם עוצמה יהודית - הבית היהודי והימין החדש 

לאחר נסיונות רבים להשגת אחדות במחנה הלאומי פרסמו אמש שר החינוך הרב רפי פרץ ואיילת שקד כי הוסכם בינהם להתאחד וכי הרב רפי מוותר לשקד על המקום הראשון במפלגה.

בעקבות כך התכנסו נציגי המפלגות במהלך הלילה לדיון על אופן הרכבת המפלגה. טרם פורסמו הפרטי המלאים אך נראה כי בהגשת הרשימות בסוף השבוע הקרוב תוגש רשימה משותפת של מפלגות הימין.

כמו כן בהודעה שיצאה אמש פורסם כי מפלגת עוצמה יהודית תתאחד עם רשימת נועם של תלמידי הרב טאו ויחד הם מקווים להיות הפתעת הבחירות.

בניין שגרירות ישראל בפינלנד הושחת על ידי ניאו-נאצים

במהלך השנה וחצי האחרונות בנין שגרירות ישראל בפינלנד מושחת רבות על ידי גורמים ניאו־נאצים. בשבוע האחרון נופצו זכוכיות דלת הכניסה לבנין השגרירות. בין השאר, רוססו על הכניסה לבנין כתובות נאצה והודבקו צלבי קרס, תמונות של היטלר ועוד. לפני מספר חודשים התקיימה הפגנה לא חוקית של ניאו־נאצים על מדרגות הכניסה לבנין השגרירות.

המנהל הרס גבעה חדשה בשומרון וחסם תושבים בכל האיזור.

כוחות מג"ב ומנהל אזרחי הגיעו הבוקר (ב') לגבעה חדשה שהוקמה דרומית ליישוב יצהר.

הגבעה הוקמה על ידי בני נוער שונים במטרה להרחיב את גבולותיו המערביים של היישוב יצהר ומספר משפחות תכננו לעבור אליה בתקופה הקרובה. הכוחות הגיעו סמוך לשעה 05:00 בבוקר והוציאו את הצעירים מהמבנים במקום בצורה ברוטאלית. לאחר מכן הרסו את המבנים. במהלך הפינוי ומספר שעות לאחר מכן חסמה המשטרה את צומת תפוח וצומת נוספת על כביש 5 לתנועת יהודים. לכל הפרטים >>

אנטישמיות בבית הכנסת בצפון מיאמי ביץ'

יהודי נורה הלילה (על פי שעון ישראל) מחוץ לבית הכנסת Young Israel בצפון מיאמי ביץ' שבפלורידה, ארצות הבית. הפצוע, כבן 69, נפגע משישה קליעים לפחות ברגליו כשהוא עמד בפתח בית הכנסת. הפצוע טופל במקום ולאחר מכן הועבר להמשך טיפול במרכז רפואי.

היורה נמלט מהמקום והמשטרה המקומית פתחה בחקירה כאשר אחד המרכזי הוא כי מדובר בפשעה שנאה ופיגוע על רקע אנטישמי.

ערבים השליכו מטעני דמה בכביש חוצה יהודה

חבלנים של המשטרה הוזעקו אתמול לכביש חוצה יהודה על מנת לנטרל שתי חבילות שהושלכו מרכב. על החבילות הופיעו צלב קרס וכיתוב 'הג'יהאד האיסלמי'. מאחת החבילות בלטו חוטים, מה שמעלה את החשד למטען. חבילה דומה אותרה באזור לפני כשלושה חודשים והתגלתה כמטען דמה.

הושלמו סדרת ניסויים מוצלחים בטיל חץ 3

משרד הביטחון הודיע אמש (א') על השלמת סדרת ניסויים מוצלחת במערכת ההגנה האווירית "חץ 3" שבוצעו באלסקה שבארצות הברית. סדרת הניסויים בוצעה בהובלת משרד הביטחון והתעשייה האווירית (מל"מ), בהשתתפות התעשיות הביטחוניות וחיל האוויר הישראלי.

"למעלה מ-10 שנות פיתוח רצופות אתגרים הביאו אותנו לרגע הזה, שבו מערכת הנשק 'חץ 3' מבצעת סדרת ניסויים, במהלכם מיירט "חץ 3" משלים יירוט מלא של טיל מטרה", מסר משה פתאל, ראש מנהלת "חומה" במפא"ת.

הקלות לחברת התקשורת הוט ללא התחייבות לספק שירות ביהודה ושומרון

שר התקשורת דוד אמסלם אישר הקלות לחברת הוט מבלי שתחויב לספק שירות ביהודה ושומרון.

שלמה נאמן ראש מועצת גוש עציון אמר: "תושבי יהודה ושומרון לא זוכים לקבל חלק נרחב מהשירותים שכל אזרח בישראל מקבל כמובן מאליו. אנחנו לא אזרחים סוג ב' - והדבר מקבל משנה תוקף בימי ממשלת ימין שמכריזה לא אחת כי היא רואה בנו חלק ממדינת ישראל.

לדבריו "לא ייתכן שמשרד התקשורת ייתן הקלות נרחבות לחברת הוט בסכום של קרוב למיליארד שקל בפריסה האוניברסלית, בזמן שהחברה לא רואה לנכון לספק שירות לתושבי יהודה ושומרון. אנו סומכים על חברינו, השר דודי אמסלם, שבדיון הקרוב שיתקיים בנושא יביא לשיפור הכיסוי הסלולרי והכיסוי של מתן שירותי האינטרנט בשטחי יהודה ושומרון באופן מיידי ומלא

אופיר חסדאי נרצח ברמלה עקב סכסוך על חניה

תושב לוד בן 74 חשוד שירה למוות אתמול בתושב העיר אופיר חסדאי במהלך ויכוח על חניה ברמלה. בן ה-74 טוען שעשה זאת כהגנה עצמית כי רצה להגן על אשתו שהותקפה.

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום את מעצרו של החשוד.

כתב אישום לערבי שהשליך מטענים בטורען

כתב אישום הוגש נגד גבר בן 27 בחשד שהשליך שני מטעני חבלה לעבר חנות נרגילות בכפר טורעאן.

נזק רב נגרם לחנות ולרכב שעמד מחוץ לחנות ובתוכו ישבו בעל הרכב ובנו בן השלוש, והחשוד נפצע בידו. לפי החשד, הרקע למקרה הוא סכסוך.

לאחר שלא העביר את תקציב העירייה: רון קובי ישאר כעת בתפקידו

ראש עיריית טבריה רון קובי ישאר לעת עתה בתפקידו והשימוע שתוכנן להיערך לו יידחה. קובי אמור היה לעמוד בפני שימוע לאחר שמועצת העיר טבריה לא העבירה את תקציב העירייה בזמן שאותו קצב לה המחוקק, ואף לא עשתה זאת בתקופת ההארכה שניתנה לה.

בעקבות אי העברת התקציב פוזרה מועצת העיר, ואילו קובי זומן לשימוע במשרד הפנים על מנת לקבוע האם יש להעביר גם אותו מתפקידו.

תחזית מזג האוויר:

היום: תחול עליה קלה בטמפרטורות בעיקר בהרים ובפנים הארץ . הלילה: בהיר עד מעונן חלקית. לכל הפרטים >>

האינתיפאדה המושתקת:

מוקד הצלה ללא גבולות יו"ש דיווח כי יהודי נפצע באורח קל לאחר שערבים יידו לעברו אבנים במערב השומרון. לעדכונים שוטפים >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד