בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: חמישי ז' כסלו תשפ"ב (11/11/21)

ריכוז חדשות היום בקצרה: תרגיל צבאי עם איחוד האמירויות ובחריין, הברחת אמל"ח מירדן, עשרות ערבים תקפו יהודים בהר חברון, היערכות להתפרצות זן קטלני של קורונה, האינתיפאדה המושתקת.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' כסלו תשפ"ב - 17:56 11/11/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

תרגיל צבאי משותף לישראל, איחוד האמירויות, בחריין וארה"ב
ארה"ב, ישראל, איחוד האמירויות ובחריין החלו היום תרגיל ימי משותף בים האדום. התרגיל יימשך חמישה ימים.

ניסיון להברחת אמצעי לחימה בגבול ירדן
במהלך הלילה סוכלה הברחת אמצעי לחימה משטח ירדן לתוך ישראל. כוחות המשולבים תפסו מבריח כשברשותו 15 כלי נשק ובהם רובים מסוג קלצ'ניקוב, אקדחים ורובה מסוג M16.

עשרות ערבים תקפו רועים יהודים בהר חברון
האירוע התרחש לאחר שאתמול (ד') בבוקר הקים רועה צאן יהודי אוהל קטן בשטח המרעה שלו, שטח מאושר שהוחכר למרעה באדמות מדינה באזור מצפה יאיר. הבוקר החלו התפרעויות אלימות באזור. הערבים זרקו אבנים על רועי הצאן ועל הכביש ונמסר כי נגרם נזק לכלי רכב.

מבוכה לקואליציה: הכנסת הצביעה בעד הקמת בית חולים בסכנין
מליאת הכנסת הצביעה אתמול בקריאה טרומית בעד הצעת הרשימה המשותפת להקים בית חולים בעיר סכנין. האופוזיציה הצביעה בעד ההצעה שעברה על חודו של קול. ח"כ בן גביר: "הקמת בית חולים בסכנין אינה סותרת את אמונתי - אין לי כל בעיה עם ערבים כערבים".

תרגיל היערכות להתפרצות זן קטלני של קורונה
היום התקיים תרגיל לאומי ראשון מסוגו במתכונת של "משחק מלחמה" שבחן היערכות ארצית לקראת התפרצות אפשרית של זן קטלני חדש של נגיף הקורונה 'אומגה'.

חסימות הנכים: צומת קפלן בתל אביב נחסם לתנועה
צומת קפלן בתל אביב נחסם היום לתנועה בעקבות חסימות ושיבושים שעורכים הנכים. "כל עוד הממשלה לא תיישם את מה שסוכם עם כלל ארגוני הנכים החסימות ימשכו ואף יוגברו".

ירידה ניכרת בטמפרטורות
היום תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות שתהיינה רגילות לעונה. החל משעות אחר הצהריים ינשבו רוחות ערות לאורך מישור החוף. נתונים מטאורולוגים צופים מזג אוויר קיצוני החל משבת בבוקר המלווה ברוחות דרום מזרחיות חזקות לצד אחוזי לחות נמוכים וטמפרטורה גבוהה אשר מהווה ביום ראשון דומה. ברמת הגולן ייתכנו גשמים מקומיים, בשני ללא שינוי ניכר.

האינתיפאדה המושתקת
בעקבות ציון יום השנה למותו של רב המרצחים יאסר ערפאת ימ"ש, בוצעו התפרעויות רבות הכוללות זריקות אבנים ובקבוקי תבעירה: ערבים זרקו אבנים על אוטובוס ורכבים בכביש גוש עציון חברון בארכיאולוגי, מקום הרצחם של אשר פלמר ובנו הפעוט יהונתן הי"ד בפיגוע אבנים, אין נפגעים, נזק פח. זריקות אבנים על רכבים באזור לובן א-שרקיה צפונית מזרחית לרמאללה, אין נפגעים נגרם נזק. ערבים זרקו אבנים על אוטובוס בתורמוס עיא  צפונית מזרחית לרמאללה, אין נפגעים. ערבים מהכפר מאליק זרקו אבנים על רכבים בציר הגישה לבסיס בעל חצור, אין נפגעים נגרם נזק. ערבים זרקו אבנים על אוטובוס סמוך לצומת אברהם חסנו הי"ד, דרומית מערבית לחברון, אין נפגעים. זריקות אבנים על רכבים דרומית לעפרה נזק שימשה, אין נפגעים. ערבים זרקוו 4 בקת"בים לעבר שער אוהד בבית אל, אין נפגעים. זריקות אבנים על רכבים דרומית לצומת יצהר הגדולה, אין נפגעים. פצוע קל מזריקות אבנים על אוטובוס (באמבטיה), אחרי גבעת אסף לכיוון מעבר מכמש, נזק חלון ופצועה קל מרסיסים. זריקות אבנים על רכבים באזור בית פוריק (בין איתמר לאלון מורה), אין נפגעים. זריקות אבנים מעבר לגדר, לעבר בתים ברחוב השקד בישוב שערי תקווה, אין נפגעים. ערבים זרקו אבנים  על אוטובוס בכביש גוש עציון חברון סמוך למכללה, מול מחנה הפליטים אל ערוב, אין נפגעים. זריקות אבנים בכביש 465 סמוך לעבוד, אין נפגעים נגרם נזק. זריקות אבנים על רכבים סמוך למחלף ברקן, נזק שימשה אין נפגעים. זריקות אבנים על העבודות של עוקף חווארה, אין נפגעים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד