בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: חמישי כ"ו טבת תשפ"ב (30/12/21)

ריכוז חדשות היום בקצרה: 21 שנות מאסר למחבל מג'נין, כת"א נגד בדואי מחורה, בעל שטיפת רכבים זרק ביצים על רכבים ברמלה, מעל 15 אירועי טרור ביממה, שישי-שבת גשומים ועוד.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו טבת תשפ"ב - 18:23 30/12/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

21 שנות מאסר למחבל מג'נין שדקר לפני כשנה יהודי באכזריות
בית המשפט המחוזי מרכז גזר היום עונש של 21 שנות מאסר על וליד מנצור, בן 25 מג'נין, שדקר 20 פעמים את רפאל לוי, לפני כשנה, באתר בניה בראש העין והותיר אותו במצב אנוש. בפרקליטות אמרו כי ניסיון הרצח התאפיין באכזריות ובאלימות יוצאות דופן. נוסף על עונש המאסר, נגזרו על המחבל גם פיצויים בסך 200 אלף ש"ח שישולמו ללוי.

19 שנות מאסר נגזרו על מחבל שביצע פיגוע דקירה
בית המשפט הצבאי לנוער גזר אתמול 19 שנות מאסר על המחבל הקטין שביצע פיגוע דקירה סמוך למערת המכפלה לפני כשנתיים. המחבל נשא סכין בעלת להב של 8.5 ס"מ, וכשהבחין בזוג יהודים צועדים יחדיו, דקר את הבחור היהודי בגבו. הסכין חדרה לגופו ונשברה. בהמשך תקף את הצעירה וכן אדם נוסף שהיה במקום. הוא הורשע בניסיון לרצח ובחבלה בכוונה מחמירה של שני בני אדם.

כתב אישום נגד מחבל שניסה לבצע פיגוע דקירה בירושלים
כתב אישום הוגש היום נגד מחבל ערבי שניסה לבצע פיגוע דקירה בירושלים החודש. מעצרו הוארך לאחר שהוגשה נגדו הצהרת תובע. תעודת הערכה הוענקה לשוטרים שלכדו את המחבל.

כתב אישום הוגש נגד בדואי בן 19 מחורה, בגין ניסיון לינץ'
כתב אישום הוגש נגד אוסאמה טלאלקה, בדואי בן 19 מחורה, בגין ניסיון לינץ' בנהג יהודי בצומת שוקת בנגב, בזמן פרעות תשפ"א. במקרה אחר, דרדר טלאלקה צמיגי רכב בוערים לעבר כוחות משטרה. כתב האישום מייחס לו ביצוע מעשה טרור, חבלה בכוונה מחמירה ועבירות נוספות.

5 ערבים נעצרו על גניבת ארבעה רכבים בירושלים
הלילה סוכלו גניבתם של ארבעה כלי רכב בירושלים ונעצרו 5 ערבים. באירוע הראשון נגנבו שני רכבים מצפון העיר, הרכבים הגנובים אותרו כשהם נטושים בדרכם לשטחי יהודה ושומרון לאחר שהגנבים הערבים נמלטו מתוכם. באירוע נוסף נגנב רכב בדרום העיר, במהלך ניסיונות לעוצרו, ניגח הגנב הערבי שנהג ברכב הגנוב את רכב הבלשים. במקביל נגנב רכב נוסף שנמלט על כביש בגין צפון עד שנעצר בצומת הגבעה הצרפתית, גם שם ניסה הגנב הערבי להימלט תוך שפגע בניידת שעצרה את ארבעת הערבים שנתפסו ברכב.

ערבי בעל עסק לשטיפת רכב צולם זורק ביצים על רכבים חונים ברמלה  
נהגים שהחנו את רכבם בחניון תחנת הרכבת ברמלה, מצאו את רכבם מלוכלך מביצים מנופצות. עמאר אסדי פרסם בחשבון הטלגרם שלו כי מדובר לכאורה בערבי בעל עסק לשטיפת רכבים הנמצא בצמוד לתחנת הרכבת ברמלה.

אירועי אלימות במגזר הערבי
באיכילוב נקבע הלילה מותו של ערבי בן 24 מיפו לאחר שנורה מוקדם יותר ברחוב קדם בעיר. באירוע נוסף אמש, ערבי בן 20 נורה בכפר דיר חנא שבגליל העליון, ומצבו בינוני. הצהרת תובע הוגשה אתמול נגד ערבי בן 52 מירכא שדקר בסכין את חברו לכפר לפני כשנה, ופצע אותו באורח קשה. הדוקר ברח ואותר רק לאחרונה. אתמול, כאמור הוגשה נגדו הצהרת תובע ובימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

הצהרת תובע נגד 8 ערבים בגין עבירות חמורות של סחיטה באיומים
הותר לפרסום כי לפני כשבועיים נעצרו מספר ערבים הקשורים למשפחת הפשע חרירי, בגין סחיטה  באיומים של מאות אלפי ש"ח מאזרחים תמימים. במהלך החקירה עלה כי גורמי פשיעה בכירים נכנסו כבוררים לסכסוך עסקי, תוך שהם מהלכים אימים על אחד הצדדים וגובים ממנו 300 אלף ₪. כאמור, אתמול הוגשה הצהרת תובע נגד 8 ערבים על ידי פרקליטות מחוז מרכז, לקראת הגשת כתב אישום חמור.

ערבי ושניים מבניו פלשו לאדמות מדינה וניהלו בו עסק בלתי חוקי
מבצע רחב היקף נגד ערבי מלוד ושניים מבניו שניהלו עסק של מתכות בצומת מסובים, שפועל ללא רישיון כדין תוך פלישה לאדמות מדינה והעלמת מיסים מאוצר המדינה. נגד האב ובניו נפתחה חקירה כלכלית על ניהול עסק ללא רישיון ועל אי דיווח על הכנסות של מאות אלפי שקלים. במקום נתפסו אלפי שקלים, הוחרמו בלוני גז, הורדו שני כלי רכב מסוכנים והמקום נסגר.

האינתיפאדה המושתקת: מעל 15 אירועי טרור ביממה
בשבוע האחרון דווח על מעל 100 אירועי טרור הכוללים ירי, זריקות אבנים, בקבוקי תבעירה, מטענים וניסיונות דקירה שבצעו מחבלים ערבים כלפי יהודים בעיקר ביהודה שומרון וירושלים. ביממה האחרונה נזרקו על רכבים אבנים בלפחות 7 מקרים שונים, 4 מתוכם היו לעבר אוטובוסים. באזור חיזמא נזרקו 2 בקבוקי תבערה לעבר אוטובוס. בנוסף ערבים זרקו בקבוק צבע על אוטובוס בכביש חוצה יהודה. בחלק מהמקרים נגרם נזק לכלי הרכב, ב"ה לא היו נפגעים.

התחזית: שישי-שבת גשומים
החל משעות אחר הצהריים של שישי יחל גשם מקומי באזורים שונים בארץ והטמפרטורות ירדו. בשבת יהיה דומה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד