בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: חמישי, ח' ניסן תש"פ (02/04/2020)

חדשות היום בקצרה בקול היהודי: האם כספי הפיקדון של המסתננים יוחזר? עשרות ערבים התפרעו ביפו, הטרור השקט נמשך, מת מפצעיו ערבי שהתפרע בתל ארומה ועוד...

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' ניסן תש"פ - 14:42 02/04/2020
גודל: א א א

יפו: עשרות ערבים הפרו את ההנחיות ותקפו שוטרים

לאור הפרות הנחיות משרד הבריאות למניעת התפשטות נגיף הקורונה, הגיעו אתמול כוחות משטרה לעיר יפו במטרה לאכוף את ההגבלות. עשרות ערבים התגודדו במקום כשהם מצוידים באבנים, צמיגים וחומרי בערה. המתפרעים במקום תקפו את כוחות המשטרה שפעלו לפיזור ההתפרעויות.

צעיר ערבי שהשתתף בהתפרעויות בתל ארומה – מת מפצעיו.

אסלאם דוויקאט, צעיר ערבי מאזור שכם, מת מפצעיו לאחר שהשתתף בהתפרעויות אלימות ותקיפת כוחות צה"ל ונערים יהודים בתל ארומה ומבצר החשמונאי העתיק סמוך לישוב איתמר בשומרון. דוויקאט נפצע במהלך ההתפרעויות.

הלוויתו נערכה אמש בסיוע ארגון הטרור חמאס. למרות האיסור שהטילה הרשות הפלסטינית על קיום לוויות המוניות, המשטרה הפלסטינית לא מנעה את הלוויתו של המתפרע.

"לנצל את המצב כדי להחזיר את המסתננים לארצות מוצאם"

על פי הדיווח, בקרוב תעלה לדיון בממשלה בקשה לפדות חלק מכספי הפיקדון של המסתננים האפריקאים בישראל, במטרה לסייע להם לעבור את תקופת מסבר הקורונה. השר בצלאל סמוטריץ' הודיע כי יתנגד בכל תוקף למהלך אותו כינה "הזוי". "את העובדה שלמסתננים אין עבודה בישראל צריך לנצל כדי לעודד אותם לחזור לארצותיהם, לא כדי לעודד אותם להישאר".

הקורונה בישראל: 33 מתו במגפה, למעלה מ-6,000 נדבקו בנגיף

מניין קורבנות מגפת הקורונה בישראל עלה היום ל-33 בני אדם. בישראל 6,211 נדבקים בקורונה, בהם למעלה  100 מאושפזים במצב קשה, רובם מונשמים. עד כה החלימו 289 בני אדם שאף שוחררו לבתיהם.

כמו כן, נמסר כי שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בנגיף הקורונה. השר ליצמן ימשיך לעבוד מביתו, כך נמסר מדוברות משרד הבריאות. בעקבות כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו, מנכ"ל הדסה, מנכ"ל משרד הבריאות ובכירים נוספים, ייכנסו לבידוד.

חובת חבישת מסכות במרחב הציבורי - מענק כספי לכל משפחה

בנאום שנשא אמש (ד') ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא הורה על חובת חבישת מסכות ביציאה מהבית. נתניהו הוסיף כי יש לשמור על המסכות המיוצרות במפעלים עבור הצוותים הרפואיים, ועל האזרחים לאלתר לעצמם מסכות לשימוש עצמי.

כמו כן, נתניהו הודיע כי במסגרת הסיוע הכללי במשבר הקורונה, המדינה תעניק לכל משפחה 500 ש"ח עבור כל ילד תחת גיל 18, עד הילד הרביעי כולל הרביעי. עוד הוסיף נתניהו ואמר, כי אין צורך למלא טפסים או לפנות לגורם מסוים. ההחלטה תגיע לחקיקת בזק בכנסת. בנוסף, נתניהו הודיע על צמצום התנועה מבני ברק ואליה, זאת לאחר שבכלי התקשורת פורסם ושום ושוב כי בעיר יש הפרה נרחבת של ההנחיות.

הממשלה אישרה – מענק של אלפי שקלים לעצמאיים יועבר בימים הקרובים

הממשלה אישרה היום תקנות שעת חירום הכוללות מענק סיוע לעצמאיים. במסגרת התקנות, יקבלו עצמאיים העומדים בתנאי הסף, מענק סיוע בגובה של עד 6,000 ₪, כבר בימים הקרובים. התביעה תוגש באמצעות טופס מקוון באתר רשות המיסים. המענק ישולם לעצמאי לאחר קביעת הזכאות , באמצעות זיכוי חשבון הבנק. המענק יעמוד על 65% מהכנסתו מעסק הממוצעת לחודש.

האינתיפאדה המושתקת: ערבים השליכו בקבוקי תבערה בגוש עציון וניסו לשרוף נוסעים

ביומן האינתיפאדה המושתקת של הקול היהודי נרשמו אמש מספר אירועי טרור. בין היתר, ערבים השליכו בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב בכביש גוש עציון-חברון סמוך לאל חאדר.  סמוך לתקוע השליכו ערבים בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב, ללא נפגעים. באירוע אחר, ערבים יידו אבנים לעבר כלי רכב סמוך לכביש המנהרות.

התחזית: מעונן חלקית ועלייה בטמפרטורות

מזג האוויר היום (חמישי) צפוי להיות מעונן חלקית, הטמפרטורות יעלו במקצת ויחזרו להיות רגילות לעונה. בלילה שבין חמישי לשישי יהיה בהיר עד מעונן חלקית.

הטמפרטורות החזויות להיום: בירושלים יהיו 16 מעלות בשעות הצהריים ו-9 בשעות הלילה. בתל אביב 20-14, בחיפה 19-13, בטבריה 22-13, בבאר שבע 21-10, ובאילת מ-26 מעלות בשעות הצהריים ל-17 בלבד בלילה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


63 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 267 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד