בע"ה י"ד אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: חמישי, יב' ניסן תשפ"א (25/03/2021)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: הסתיימה ספירת הקולות, ניקוב צמיגים, מבוקש נורה בניסיון הימלטות, מכירת 17 מערכות מכ"מ, פינוי מוקשים בבקעה, ספינה ישראלית נפגעה מטיל, שעון קיץ ועוד

  • י"ב ניסן תשפ"א - 17:40 25/03/2021
גודל: א א א

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: 

הסתיימה ספירת הקולות: 61 לגוש השמאל - ערבים - מרכז

סתיימה ספירת כל 4,424,410 הפתקים אשר הצביעו בבחירות לכנסת ה-24 במדינת ישראל. 

על פי תוצאת אלו, גוש הימין-דתיים הכולל את ימינה של נפתלי בנט מחזיק ב-59 מנדטים וגוש השמאל-ערבים-מרכז מחזיק ב-61 מנדטים.

ניקוב צמיגים בכפר קאסם

במשטרת ישראל התקבל דיווח על ניקוב צמיגים בעשרות כלי רכב, ריסוס סמלי מגן דוד וכתובת בנוסח "לגרש או להרוג" בכפר קאסם. נסיבות האירוע נבדקות.

ערבי מבוקש נורה אתמול מהלך ניסיון הימלטות

בפעילות לוחמי הימ"מ של משמר הגבול באזור רמאללה, נורה אתמול מבוקש בפלג גופו התחתון מהלך ניסיון הימלטות. המבוקש בשנות ה-30 לחייו פונה לטיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים והוא במצב קשה. לכוחותינו שלום. על שאר הפרטים והחקירה ישנו איפול צנזורה והם אסורים בשלב זה לפרסום.

ישראל תמכור 17 מערכות מכ"מ לסלובקיה 

משרדי הביטחון של ישראל וסלובקיה חתמו על ההסכם למכירת 17 מערכות מכ"מ מתוצרת התעשייה האווירית ב-148 מיליון אירו (כ-600 מיליון ש"ח)

המדינה החלה לפנות מוקשים משטחים חקלאיים בבקעה

הרשות הלאומית לפינוי מוקשים במשרד הביטחון החלה בעבודות פינוי מוקשים בשטחים החקלאיים בצמוד למושב נעמה. היקף השטחים שיפונו הוא כ 3000 דונם, הזמן הצפוי לגמר העבודות כחצי שנה. פינוי המוקשים יאפשר לתושבי המועצה לפתח שטחי חקלאות שלא היו נגישים קודם לכן ולהגדיל את התוצרת החקלאית שמספקים תושבי בקעת הירדן.

ספינת מכולות ישראלית נפגעה מטיל בים הערבי 

חשש לתקיפה נוספת של כלי שיט בבעלות ישראלית בים הערבי. חודש לאחר תקיפה הספינה של איש העסקים רמי אונגר, מגיעים דיווחים על פגיעה בספינה נוספת בבעלות ישראלית. הפרטים עדיין מעורפלים ויתכן ומדובר בירי אירני.

הלילה עוברים לשעון קיץ

הלילה (שישי) תעבור ישראל לשעון קיץ ושעון החורף יגיע לסיומו. בשעה 2:00 יוזזו מחוגי השעון שעה אחת קדימה ל-3:00. 

בעקבות חסימת תעלת סואץ - חשש להשלכות עצומות על הסחר העולמי

המשך לדיווח שעלה אתמול ב'ריכוז חדשות היום' על אוניית מטען שחסמה את נתיב השיט בתעלת סואץ, הודיעה הרשות האחראית כי השהתה זמנית את התנועה בנתיב השיט על מנת לנסות ולחלץ את ספינת המשא הענקית "EVER GIVEN" שנתקעה במעבר הימי ביום שלישי.

אנשי מקצוע אשר עוסקים בנסיון חילוץ האוניה הזהירו כי המבצע עשוי להימשך כמה שבועות, בהתאם למצב בשטח. חרטום האוניה התנגש בגדה המזרחית, וירכתיה נתקעו בגדה המערבית, לכן יתכן שיהיה צורך בהסרת מטענים ודלקים מהספינה על מנת שניתן יהיה להזיז אותה.

מזג האוויר: גשמים מקומיים וירידה בטמפרטורות

בשישי יהיה מעונן חלקית, במשך היום יחל לרדת גשם מידי פעם בצפון הארץ ובמרכזה ויהיה קר מהרגיל לעונה. בשבת יהיה קריר, בשעות הבוקר עדיין יתכן גשם קל בצפון ובמרכז. בערב החג יהיה קר.

פסח כשר ושמח ממערכת 'הקול היהודי'

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד