בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: חמישי, כ"ט ניסן תש"פ (22/04/2020)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: אלימות שוטרים בקומי אורי, הופסקו איכונים למבודדי בית, הגבלות חדשות ועוד..

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט ניסן תש"פ - 14:55 23/04/2020
גודל: א א א

היום ארבעה עשר יום שהם שני שבועות לעומר. "הרחמן הוא יחזיר לנו עבודת המקדש במהרה".

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

פשיטה נוספת על יצהר: הכוחות מונעים את בניית הבתים מחדש

לאחר שצה"ל והמשטרה הרסו שבעה בתים בשכונות קומי אורי, תקומה ולהבה ביצהר, ולאחר שהתושבים כבר החלו בבניית הבתים מחדש, פשטו במהלך הלילה כוחות גדולים של משטרה על המקום. השוטרים פעלו באלימות ומנעו את המשך בניית הבתים.

דיווח מקומי אורי: השוטרים משתמשים בציוד הפרטי של תושבי המקום, ללא אישור

על פי הדיווח, השוטרים השתמשו במהלך הלילה האחרון בציוד השייך למשפחות שגורשו מבתיהם בשכונת קומי אורי. עוד דווח, כי בפינוי אתמול השוטרים חתכו, במכוון, נעלים פעוטות של ילדים משפחות התושבים שגורשו מהמקום.

דיווח: יהודים יידו אבנים לעבר ערבים בבנימין וריססו כתובות גרפיטי "ד"ש מקומי אורי"

על פי דווחים ערביים, יהודים יידו אבנים לעבר כלי רכב ל ערבים סמך לכפר ביתין בבנימין וכן הבעירו צמיגים. בקרבת מקום רוססה כתובת גרפיטי "ד"ש מקומי אורי". האירוע מגיע על רקע הרס הבתים, בהם בתי משפחות ובית כנסת, בשכונות קומי אורי, תקומה ולהבה בישוב יצהר בשומרון יום קודם לכן.

הופסקו איכוני המשטרה למבודדי בית

על פי החלטת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, השב"כ והמשטרה יחדלו מאיכוני הטלפונים של מבודדי הבית, כפי שהיה עד כה לצורך מניעת התפשטות נגיף הקורונה.

הקורונה בישראל: כ-10 מתים במגפה. למעלה מ-5,000 החלימו.

על פי הנתונים שפרסם משרד הבריאות הבוקר (חמישי), מספר החולים בנגיף הקורונה עומד 14,592 בני אדם בישראל ומניין המתים עומד על 191 בני אדם.

מתוך החולים הללו, 136 נמצאים במצב קשה ו-107 מתוכם מונשמים. כ-5,330 בני אדם שחלו בנגיף בישראל – החלימו ושוחררו לבתיהם.

סגר יוטל לקראת ימי הזיכרון והעצמאות

ביום שני לקראת הערב, לרגל יום הזיכרון ויום העצמאות, יוטל סגר כללי, בנוגע לזה שהוטל בערב חג הפסח. זאת במטרה למנוע את התפשטות מגפת הקורונה בישראל. הסגר יהיה תקף ליומיים. באותה ישיבת ממשלה שאושרו תקנות אלה, נקבע גם כי ביישובים ערביים יוטל סגר בשעות הלילה לאורך חודש הרמדאן.

ירושלים: ערבי הצית את בניין העירייה. נזק נגרם

ערבי בשנות ה-40 מעיסוויה לחייו חשוד כי הצית את בניין עיריית ירושלים. שמונה צוותי כיבוי הוקפצו למקום ובסופו של דבר השתלטו על השריפה בבניין, שגרמה נזק כבד לקומה הראשונה בבניין העירייה. באירוע לא היו נפגעים. על פי החשד, המעשה בוצע לאחר שהחשוד קיבל דוח כיוון שמכר מסכות הגנה ללא אישור. החשוד הודה במעשה אך סרב להביע חרטה או צער.

לאחר שמסרו את השליטה לרשות – כוחות משטרה החלו לבצע אכיפה בכפר עקב

לאחר שעד כה האכיפה בכפרים מסוימים באזור ירושלים הופקדה בידי שוטרי הרשות הפלסטינית, הגיעו הבוקר כוחות משטרה, חיילי צה"ל ומג"ב לכפר עקב בירושלים והחלו לאכוף את הנחיות צו בריאות העם. כמו כן, השוטרים הורידו שלטים עם סמלי הרשות הפלסטינית.

מזג אוויר: הטמפרטורות ירדו בצורה ניכרת

מזג האוויר היום יהיה קריר והטמפרטורות צפויות לרדת משמעותית, ויחזרו להיות רגילות לעונה. השמיים יהיו מעוננים חלקית עד בהירים, ולקראת הלילה ייעשה מעונן חלקית.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד