בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון ב' מנחם-אב תשפ"א (11/7/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: המחאות על מות אהוביה: שיטור אגרסיבי, מעצרי שווא, קנסות, ערבי מאזור שכם ביצע מעשים מגונים בפומבי, ח"כ מעוז: בג"ץ פוגע בערכי המשפחה, רע"מ לא יצביעו במליאה עד להודעה חדשה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' אב תשפ"א - 17:42 11/07/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: 

במהלך המחאות על מות אהוביה סנדק הי"ד: שיטור אגרסיבי, מעצרי שווא, קנסות
מעל 28 תלונות על התנהלות המשטרה כלפי המפגינים על מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל. במהלך ההפגנות שהתקיימו בחורף נגד המשטרה בכלל וימ"ר ש"י בפרט על מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל במרדף משטרתי, הגיעו לארגון חוננו תלונות ועדויות על מעצרי שווא, שיטור אגרסיבי, מתן קנסות שקריים, חיפושים בהפשטה ועוד דרכים שונות בהן השתמשה המשטרה לשלילת זכות ההפגנה של המוחים.

הטרור הלאומיני: ערבי מאזור שכם ביצע מעשים מגונים בפומבי בקריית ביאליק
המשטרה עצרה בסוף השבוע ערבי בן 36 מכפר סמוך לשכם, ללא היתרי שהייה בגין ביצוע מעשים מגונים בפני נשים וילדות בקריית ביאליק.

ח"כ מעוז: בג"ץ פוגע בערכי המשפחה
יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז, אמר היום כי בג"ץ שוב פוגע בערכי המשפחה, שוב מתערב בנושאים לא לו, ללא סמכות ובניגוד להפרדת רשויות - והכל בדרך למדינת כל אזרחיה. שר הבריאות אמר כי זהו יום היסטורי לקהילתו. את הדברים אמרו בתגובה לקביעת בג"ץ כי בעוד שישה חודשים תבוטלנה ההגדרות הקבועות בחוק להסדרת פונדקאות. זאת, בהמשך לפסק הדין החלקי שניתן לפני יותר משנה שבו נקבע כי הסדר הפונדקאות פוגע באופן בלתי חוקתי בזכות לשוויון.

ח"כ טאהא: "לא נצביע במליאה עד להודעה חדשה"
ח"כ וליד טאהא ממפלגת רע"ם של התנועה האסלאמית הודיע היום לקואליציה כי חברי הכנסת מטעם המפלגה לא יקחו חלק בדיוני הוועדות, וכן לא יצביעו על חוקים במליאה עד להודעה חדשה.

ערבי נפצע קשה במהלך התפרעויות בירושלים
ערבי בשנות ה-20 נורה במהלך סוף השבוע על ידי כוחות מג"ב שפעלו בשכונת סילוואן בירושלים. לפי דיווחים הוא פונה במצב קשה לבית חולים 'אל מקסאד'. במג"ב אומרים כי אירעו במקום התפרעויות אלימות בהם נכחו עשרות פורעים שיידו אבנים, ירו זיקוקין, השליכו מטען צינור וניסו להצית מצלמות אבטחה.

צה"ל עצר 3 ערבים מעזה שחצו את הגדר עם סכינים על גופם
לוחמים עצרו במוצ"ש שלושה ערבים בעת שניסו לחצות את המכשול בדרום רצועת עזה. על השלושה נתפסו כמה סכינים. במהלך סוף השבוע סוכל ניסיון להברחת אמצעי לחימה, בין הגדולים שהיו בשנים האחרונות, סמוך לכפר רג'ר שבגבול לבנון. נתפסו 43 כלי נשק בשווי כולל של כ-2,700,000 שקלים.

במהלך השבת: פעוטה בת שלוש ה-3 ננעלה ברכב ומתה
במוצ"ש נקבע מותה של הפעוטה בת השלוש שננעלה ברכב ביישוב מעגלים בדרום. הפעוטה נמצאה מחוסרת הכרה בתוך רכבם של ההורים אך הרופאים נאלצו לקבוע את מותה.

משלחת פיקוד העורף תשוב היום ארצה
המשלחת של צה"ל שהגיע לפני שבועיים לאזור קריסת הבניין במיאמי עזבה היום את המקום ועושה את דרכה חזרה לארץ. החזרה באה לאחר שאפסו הסיכויים לחלץ ניצולים ששרדו את האסון. מניין ההרוגים באסון קריסת הבניין עלה ל-86, מתוכם זוהו 62. 43 בני אדם עדיין מוגדרים כנעדרים.

פרופ' זאב רוטשטיין התפטר מתפקידו כמנכ"ל המרכז הרפואי הדסה
מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, הודיע היום על התפטרותו אשר באה לכאורה על רקע הזימון לשימוע לפני פיטורין שקיבל בשבוע שעבר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד