בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון ח' טבת תשפ"ב (12/12/21)

ריכוז חדשות היום בקצרה: התקבלה הנחיה להיערך לתקיפה באיראן, "רוסיה תשלם מחיר נורא אם תפלוש לאוקראינה", עשרות נהרגו מסופות בקנטקי, אבטחת משפחת נתניהו תוסר, 2 נרצחים במגזר הערבי, עונש מאסר לציידי צבי ארץ ישראלי.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' טבת תשפ"ב - 15:36 12/12/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

לאחר ביקור גנץ בארה"ב: התקבלה הנחיה להיערך לתקיפה באיראן
בצה"ל התקבלה הנחיה להיערך לאופציה צבאית באיראן, בצל התקדמות פרויקט הנשק הגרעיני במדינה. ההנחיה התקבלה לאחר ביקורו של שר הביטחון בארה"ב ופגישותיו עם הצמרת הביטחונית במדינה.

ארה"ב: "רוסיה תשלם מחיר נורא אם תפלוש לאוקראינה"
הנשיא ביידן אמר הלילה כי הזהיר את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שרוסיה תשלם "מחיר נורא" ותתמודד עם השלכות כלכליות הרסניות אם תפלוש לאוקראינה. עוד הוסיף ביידן כי הבהיר לפוטין שמעמדה של רוסיה בעולם ישתנה "באופן ניכר" במקרה של פלישה לאוקראינה. שרת החוץ הבריטית אמרה הבוקר כי בריטניה שוקלת להטיל סנקציות כלכליות על רוסיה, בעקבות המשבר עם אוקראינה.

ארה"ב: עשרות בני אדם נהרגו מסופות הטורנדו בקנטקי
בקנטקי חוששים כי לפחות 100 בני אדם נהרגו בעקבות סופות טורנדו - כך אמר הלילה מושל קנטקי. לדבריו סופות הטורנדו היו ההרסניות ביותר בהיסטוריה של המדינה.

ועדת שרים החליטה להסיר את האבטחה מבני משפחת נתניהו
ועדת השרים לענייני שב"כ שהתכנסה הבוקר הותירה בעינה את ההחלטה להסיר את האבטחה מבני משפחת נתניהו. ההחלטה המקורית התקבלה לפני כחצי שנה שעל פיה האבטחה על בני המשפחה תימשך חצי שנה מסוף כהונתו. בסביבת נתניהו גינו בחריפות את ההחלטה להסיר את האבטחה ממשפחתו, ואמרו שהיא מתירה את דם רעייתו ובניו. עוד נאמר כי הוועדה התעלמה לחלוטין מחוות הדעת של יחידת האבטחה של משרד רה"מ "מגן" שדרשה את המשך אבטחת המשפחה.

מחאת סנדק: ליאון דורש להפסיק באופן מיידי את השימוש בבואש 
בעקבות מקרים חוזרים ונשנים של שימוש בבואש כאמצעי לפיזור הפגנות כנגד חרדים והמוחים על טיוח מותו של אהוביה ז"ל, דרש אמש ראש העיר ירושלים ממפקד מחוז ירושלים במשטרה להפסיק באופן מיידי את השימוש בחומר הבואש שגורמים נזקים לבתי תושבים לסביבה כולה. "זו תגובה לא מידתית, שלא מקובלת בשום מקום אחר בארץ מלבד ירושלים. השכונה כולה סובלת מריח הבואש שבוע אחר שבוע".

אלימות במגזר הערבי: 2 נרצחים ופצוע קשה בשלושה אירועי אלימות שונים
גבר בן 25 נורה למוות היום ברחוב מקלף בחיפה. הגבר נפצע באורח אנוש ופרמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה מבצעת סריקות אחר מבצעי העבירה, ובודקת את נסיבות המקרה. בן 18 נורה למוות אמש בצומת להבים שבדרום. הוא פונה באופן עצמאי לבית החולים סורוקה, שם קבעו הרופאים את מותו. בן 23 מרהט נפצע קשה הלילה מירי בפלג גופו העליון. בן 18 החשוד במעשה נעצר על ידי המשטרה ויובא בפני בית משפט השלום בבאר שבע. על פי החשד מדובר בסכסוך בין בני המשפחה.

צרפת: שודדים תקפו יהודי בן 70 וכיוונו אקדח לראשו
יהודי בן 70 מפריז נשדד באלימות בדירתו על ידי שני שודדים חמושים. על פי עדותו, אחד מהם היה ממוצא ערבי והשני ממוצא אפריקאי. התוקפים שאלו האם הוא יהודי והאם הוא תכשיטן?, היהודי השיב שאינו תכשיטן, אך הוא אכן יהודי. התוקפים הזהירו אותו שאם יקום "ישימו כדור בראשו". אחד התוקפים הכה את היהודי עם אקדח בפניו והותיר אותו חבול ומדמם. התוקפים קשרו את היהודי לכסא ונמלטו עם כ-250 יורו.

20 חודשי מאסר לציידי צבי ארץ ישראלי
בית משפט השלום בטבריה גזר היום על שני ציידים עונשי מאסר בפועל של 20 חודשים, לאחר שהורשעו בציד ללא היתר של צבי ארץ ישראלי המצוי בסכנת הכחדה. השניים הורשעו בציד בשיטות אסורות ובהתעללות בבעל חיים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד