בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון י"ט אדר א התשפ"ב (20/02/22)

ריכוז חדשות היום בקצרה: שוד רכב בשומרון, ביטול הגבלות הקורונה, בית המחבל ייהרס, 100 עולים חדשים מאוקראינה, בניה חדשה בחאן אל אחמר, ערבים גנבו נשקים ממוזיאון, בקבוקי תבערה על מגדל עוז

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט אדר תשפ"ב - 17:40 20/02/2022
גודל: א א א

שוב שוד רכב בשומרון

ערבים ביימו תאונה ופגעו ברכב מאחור סמוך לצומת יקיר שבשומרון. כשהנהגת יצאה לבדוק את הנזק, נדחפה באלימות על ידי הערבים הפוגעים שנמלטו מהמקום עם רכבה לכיוון הכפר בידייה.

דו"ח תיקי ההצתה

מדו"ח של מרכז המחקר והמידע של הנכסת המציג את נתוני המשטרה על כלל תיקי ההצתה בארץ, עולה כי 87% מהתיקים נסגרים ללא הרשעה, וכ-68% מהחשודים בהצתות בשנה האחרונה היו ערבים.

ביטול הגבלות הקורונה

ראש הממשלה נפתלי בנט, ושר הבריאות ניצן הורוביץ, החליטו היום (א') על הקלות במגבלות הקורונה. על פי ההחלטה אזרחי ישראל הנכנסים לארץ לא יחויבו בבדיקות טרם העליה למטוס. כמו כן, מתווה הבדיקות עבור תלמידי חטיבות הביניים יבוטל החל מיום ה' הקרוב. ובשבוע שלאחר מכן יבוטל מתווה הבדיקות לגילאי היסודי.

עקירת עצים בנחל שילה

ביום שישי האחרון השחיתו ועקרו ערבים מהכפר סינג'יל כ-250 עצי זית שהיו נטועים באדמות חוות נחל שילה. הערבים הצליחו לבצע את זממם על אף שהועברה לצה"ל התרעה מבעוד מועד.

בית המחבל ייהרס

בג"ץ אישר היום (א') את הריסת ביתו של מחבל נוסף מחוליית המחבלים שהשתתפו בפיגוע שבו נרצח יהודה דימנטמן הי"ד.

כ- 100 עולים חדשים מאוקראינה

על רקע המתיחות בין רוסיה לאוקראינה נחתו הבוקר בישראל כ- 75 יהודים עולים חדשים, כשאליהם יצטרפו הערב למעלה מ-20 עולים נוספים.

שוב בקבוקי תבערה על מגדל עוז

לאחר שבשבוע שעבר עצר צה"ל חוליה החשודה בזריקת בקבוקי תבערה אל היישוב מגדל עוז, הלילה שוב הגיעו מחבלים ויידו אל שער היישוב בקבוקי תבערה. מדובר בפעם השישית בתוך חודש.

וועדה ממלכתית בפרשת הצוללות

על פי החלטת הממשלה, נשיאת בית המשפט העליון מינתה את הנשיא בדימוס אשר גרוניס לעמוד בראש הוועדה הממלכתית לחקר פרשת הצוללות.

בתוך שעות שני מקרי רצח במגזר הערבי

ביום שישי האחרון נרצח ביפו טאהר שרפי, ומספר שעות לאחר מכן בליל שבת נרצח חוסיין עווד, עו"ד כבן 45 ממזרעה שבגליל.

חאן אל אחמר מתרחב

פורום עוטף ירושלים מפרסם היום כי במהלך הנתיים האחרונות ערביי חאן אל אחמר הוסיפו עשרות מבנים במאחז הבלתי חוקי, וזאת על אף צו בג"ץ המורה לפנות את הערבים מהמקום.

גנבו נשקים ממוזיאון

6 ערבים מהכפר טובא זנגרייה נעצרו בחשד כי ניפצו זכוכיות ויטרינה וגנבו 10 כלי נשק מאתר ההנצחה של חטיבת גולני בצומת גולני. מדובר בכלי נשק מעוקרים ששימשו בקרבות שונים והוצגו במקום.

תחזית

הלילה ומחר צפוי להיות מעונן חלקית עד מעונן. ייתכן טפטוף בצפון הארץ ותהיה עלייה קלה בטמפרטורות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד