בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון כ"א שבט (23/1/22)

ריכוז חדשות היום בקצרה: וועדת חקירה ממלכתית לצוללות, "תג מחיר" סמוך לאריאל, נטיעות בשומרון, ערבי איים בכלי חד נעצר ותוך כמה דקות שוחרר, תושבת הצפון חשודה במגע עם סוכן זר, רעידות אדמה בצפון, גשמים ורוחות

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א שבט תשפ"ב - 18:02 23/01/2022
גודל: א א א
ספינות וצוללות (דובר צה"ל)
ספינות וצוללות (דובר צה"ל)

וועדת חקירה ממלכתית לצוללות

הממשלה אישרה אחר צהריים את הקמת ועדת החקירה הממלכתית לעניין הצוללות וכלי השיט, בעקבות טענות לשחיתות ואי סדרים ברכישתן. בתוך כך אישרה הממשלה היום רכישה של 3 צוללות נוספות.

המשטרה תשלם 85,000 ₪ בגין מעצרי שווא

במסגרת הסכם פשרה, המשטרה תשלם פיצויים ל-17 צעירים יהודים, שנעצרו לשווא כשבאו לתמוך בתושבי העיר רמלה במהלך פרעות תשפ"א. כל אחד מן העצורים יקבל 5,000 ₪ העולים יחד לסכום של 85,000 ₪.

"תג מחיר" סמוך לאריאל

בכפר קירה שבשומרון, נוקבו לפנות בוקר מספר צמיגי רכב, וכן רוססה עליהם הכתובת: "די לצווים המנהליים", ומגן דוד. ביום שישי נעצרו שני צעירים בגילאי 16-18 בחשד שריססו על תחנת אוטובוס סמוך ליציאה מחריש את הכתובות "עם ישראל חי" ו"מוות לערבים".

נטיעות בשומרון

תושבי גוש "מערבא" בשומרון, יצאו לנטיעות עצים בשטחי C סמוך לישוב פדואל, כמענה חירום להשתלטות פלסטינית על קרקעות ישראליות באזור. בהוראת הרבנים, הנטיעות עצמם נעשו על ידי לא יהודים, ועבודות הגידור וההכשרה נעשו על ידי הנוער והמבוגרים מהיישובים בסביבה.

ערבי איים בכלי חד נעצר ותוך כמה דקות שוחרר

ביום שישי האחרון, ערבים ואנרכיסטים פלשו לשטח בבעלות יהודית בשכונת "נחלת שמעון" הסמוכה לציון שמעון הצדיק בירושלים. באירוע, צולם ערבי כשידו בתוך כיסו והוא מאיים להוציא חפץ חד מהכיס. שוטרים שהיו במקום עצרו אותו אך לאחר כמה דקות הוא שוחרר. לכתבה המלאה

"פורום משפחות מחבלים"

בתיכון "ליד"ה" בירושלים נערכה היום פגישה עם "פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני". ח"כ איתמר בן גביר הגיע עם משפר פעילים והפגין במקום "אסור לתת לפורום של משפחות מחבלים להרצות בתיכון".

תושבת הצפון חשודה במגע עם סוכן זר

תושבת הצפון כבת 40, דוקטורנטית בטכניון, חשודה במגע עם סוכן זר ונעצרה על ידי השב"כ.

ערביה נרצחה ברמלה

ערביה תושבת שכונת ג'ואריש ברמלה, כבת 30 נרצחה אתמול (שבת) ביריות. לפני כ-7 חודשים נרצחו 3 מקרובי משפחתה כחלק מנקמת דם.

רעידות אדמה בצפון

במהלך הלילה והיום התרחשו 2 רעידות אדמה קלות שהורגשו בצפון הארץ, בעיקר באיזור טבריה ובית שאן. לא דווח על נפגעים או על נזק.

חורף בהתיישבות הצעירה

לאחר השבוע החורפי ולקראת שבוע סוער נוסף התחיל היום (א') פורום ההתיישבות הצעירה בפרוייקט עדויות של תושבים אשר יתעדו את הבעיות הרבות אותן הם חווים בשל העדר חשמל תקין וראוי.

תחזית

הלילה ומחר צפויים לרדת גשמים בצפון הארץ ובמרכזה כשהם מלווים ברוחות. בחרמון יירד שלג ובבוקר יתכן שלג קל בצפון רמת הגולן. החל משעות הצהריים הגשים יתמעטו ויפסקו בהדרגה. בלילה תתכן קרה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד