בע"ה כ"ג אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון, ז' תשרי תש"פ (06/10/2019)

שימוע לנתניהו / התפרעויות בעזה / בשומרון מנסים לשבור שיא התרמות דם / תג מחיר בכפר בשומרון / פיצול ברשימת ימינה? ועוד...

 • מערכת הקול-היהודי
 • ז' תשרי תש"פ - 14:00 06/10/2019
גודל: א א א

כותרות היום:

 • בג"ץ הקפיא את הרס בתי רוצחי דביר שורק הי"ד
 • היום: מעמד סליחות מרכזי במערת המכפלה בחברון
 • דיווח: ניזוקו צמיגים ותג מחיר בכפר קירה בשומרון
 • גזרת עזה: ירי רקטות, התפרעויות והשלכת מטענים
 • המאבק נגד בניית העיר הערבית בבנימין: גם בשבת הפעילים מנעו עבודות
 • בשומרון מנסים לשבור את השיא ההתרמה: למעלה מ-1,000 מנות דם ביום
 • פיצול ברשימת ימינה נדחה עד להודעה חדשה
 • שימוע לנתניהו נמשך. אלפים הפגינו בפתח תקווה
 • ועדת המעקב לערביי ישראל: ימשכו ההפגנות "נגד האלימות"
 • "סרטונים אנטישמיים": סרטונים של ארגון 'חופות' עוררו סערה והוסרו
 • מזג האוויר: חם מהרגיל, טפטופים בבוקר

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

הירשמו לניוזלטר שלנו >>

בג"ץ הקפיא את הרס בתי רוצחי דביר שורק הי"ד

בעקבות עתירת ארגון השמאל הקיצוני 'המוקד להגנת הפרט', בג"ץ הוציא צו מניעה כנגד הכוונה להרוס את בתיהם של שניים מרוצחיו של החייל דביר שורק הי"ד שנרצח לפני מספר שבועות בגוש עציון. בתחילת משפחות המחבלים עתרו לבג"ץ אך עתירתם נדחתה. צווי ההריסה למבנים הוצאו בעקבות מאבק משפטי של ארגון בצלמו יחד עם המשפחה שכולה.

מהיום: מעמד סליחות מרכזי במערת המכפלה בחברון

מערת המכפלה פתוחה היום במשך 24 שעות רצופות. כמו כן, המערה כולה פתוחה לכניסת יהודים. אולם יצחק נפתח הבוקר בשעה 4:00 והוא ייסגר בלילה.

סמוך לשעה 19:00 יגיע למקום אדמו"ר מקרלין בליווי כמה אלפים מחסידיו לתפילה מיוחדת באולם יצחק. בשעה 20:30 תיערך התוועדות מיוחדת באולם יצחק יחד עם הרב שמואל אליהו, בליווי כלי נגינה. בשעה 23:30 יערך מעמד סליחות מרכזי בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל, יחד עם רבנים נוספים ואישי ציבור.

דיווח: ניזוקו צמיגים ותג מחיר בכפר קירה בשומרון

ערבים מהכפר קירה שבשומרון מדווחים כי יהודים נכנסו הלילה לכפרם וגרמו נזק לכ-11 כלי רכב. על קיר סמוך רוססו כתובות גרפיטי. לא נמסר מה נרשם בכתובות.

גזרת עזה: ירי רקטות, התפרעויות והשלכת מטענים

גזרת רצועת עזה לא הייתה שקטה בימים האחרונים. בשבת, ירו ערבים שתי רקטות מרצועת עזה. מצה"ל נמסר כי הן לא חצו את שטח הגדר, והתפוצצו ברצועה. באחד מקיבוצי המועצה האזורית אשכול הופעלה אזעקת צבע אדום.

ביום שישי התפרעו אלפי ערבים על גדר רצועת עזה. המתפרעים יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הבטחון. במספר מקרים השליכו המתפרעים מטענים לעבר כוחות צה"ל. כמו כן, המתפרעים הפריעו לעבודות תחזוקה בגדר.

המאבק נגד בניית העיר הערבית בבנימין: גם בשבת הפעילים מנעו עבודות

לקול היהודי דווח כי עשרות שוטרי מג"ב מאבטחים מידי יום את העבודות והכלים הכבדים לבניית העיר הערבית בין הישובים עמיחי ועדי עד שבבנימין. בשבת בבוקר הגיעו כ-150 תושבים מהאזור, בהם מבוגרים, נשים וילדים. כתוצאה מהגעת התושבים למקום, נעצרו עבודות הכלים הכבדים, שחזרו לכניסה לכפר הערבי הסמוך.

הפעילים מתכננים לערוך ביום שני הקרוב, ח' תשרי, עלייה גדולה לשטח העבודות בשעה 9:00 בבוקר.

בשומרון מנסים לשבור את השיא ההתרמה: למעלה מ-1,000 מנות דם ביום

בשיתוף בין חטיבת שומרון לבין המועצה האזורית שומרון ומד"א, נפרסו קרוב ל-70 מיטות במבנה בחטמ"ר שומרון. המבצע החל בשעה 10:00 הבוקר והוא צפוי להסתיים בשעה 20:00 הלילה. גדוד מילואים הגיע למקום בכדי לסייע בלקיחת הדם מהתורמים.

השיא הקודם של מספר מנות הדם שנתרמו ביום אחד ובמקום אחד, היה במהלך מבצע צוק איתן. אז הותרמו כ-700 מנות דם.

פיצול ברשימת ימינה נדחה עד להודעה חדשה

לאחר הדיווחים אודות דיונים בנוגע לפיצול ברשימת ימינה, בין מפלגת הימין החדש למפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי, דווח היום כי הפיצול טרם יצא לפועל. על פי הפרסומים, נפתלי בנט הוא זה הדוחף לפיצול בין המפלגות, יחד עם השר רפי פרץ שמעוניין גם הוא לבצע את הפיצול. כמו כן, מוטי יוגב, איילת שקד ובצלאל סמוטריץ' מתנגדים לפיצול בין המפלגות בשלב הזה.

שימוע לנתניהו נמשך. אלפים הפגינו בפתח תקווה

היום ימשיך להיערך השימוע לנתניהו בתיקי 4000 ו-1000. אמש, אלפים הפגינו מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה במחאה על טיפולו בתיקי נתניהו.

ועדת המעקב לערביי ישראל: ימשכו ההפגנות "נגד האלימות"

ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל הודיעה בשבת כי המחאה שהחלה בטענה של חוסר טיפול משטרתי נאות באלימות במגזר הערבי, תימשך. בין היתר, הוחלט במקום על תאריכים ומקומות בהם יערכו הפגנות מחאה. ביום חמישי הקרוב תצא שיירת מכוניות למשרדי הממשלה בירושלים. בימים שישי ושבת נערכו מספר הפגנות מחאה, חלקם היו אלימות וכללו שימוש בנשק. בין היתר נערכו הפגנות בנצרת, אולם אל פאחם, חיפה, עכו, ריינה, טייבה, ג'לג'וליה, כפר קאסם וקלנסוואה.

"סרטונים אנטישמיים": סרטונים של ארגון 'חופות' עוררו סערה והוסרו

מיזם 'חופות' של ארגון 'השגחה פרטית' עורר היום סערה לאחר שהפיץ סרטונים ברשת, שהוגדרו בידי הגולשים כאנטישמיים. מטרת הסרטונים היא לעודד את הציבור להינשא שלא דרך הרבנות הראשית תחת הכותרת "חופות – חתונה כהלכה בלי השפלה". הסרטונים הביעו זלזול במספר מצוות וברבנים.

לאחר הסערה והביקורת, הסרטונים הוסרו מהרשת.

מזג האוויר: חם מהרגיל, טפטופים בבוקר

היום יהיה בהיר- מעונן חלקית. בשעות הבוקר צפוי גשם מקומי מלווה סופות רעמים בערבה ובאילת. חשש קל לשיטפונות בערבה ובאילת הטמפרטורות ללא שינוי ויהיה חם מהרגיל לעונה. הים התיכון נוח, גובה גלים 30-80 ס"מ, טמפרטורת המים 28 מעלות. בשעות הערב ייתכן גשם מקומי בחוף הצפוני.

טמפרטורות החזויות להיום: בירושלים 29-18 תל אביב 29-22, חיפה 27-20, באר שבע 33-17, צפת 28-16 אריאל 29-21 מודיעין 32-17 טבריה 34-19, אילת 36-27 מעלות.

תשקיף לימים הבאים: ביום א צפויה ירידה קלה בטמפרטורות ועדיין חם מהרגיל. ביום ב צפויה עלייה קלה בטמפרטורות. בימים ג-ה תורגש התחממות ניכרת והתייבשות וייעשה חם מהרגיל . יהיה מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד