בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי ו' כסלו תשפ"ב (10/11/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה: נדחתה הסדרת ההתיישבות הצעירה, סער הצביע בעד שחרור אסירות ביטחוניות, התייקרות מוצרים וחשד לתיאום מחירים, עבאס נפגש עם עבדאללה, מחבל שוחרר ממעצר, ירידה קלה בטמפרטורות.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' כסלו תשפ"ב - 17:57 10/11/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

נדחתה הצעת חוק 'הסדרת ההתיישבות הצעירה' 
מליאת הכנסת דחתה בקריאה טרומית את הצעת חוק 'הסדרת ההתיישבות הצעירה' של חברת הכנסת אורית סטרוק. בהצבעה שמית תמכו 43 מול 55 שהתנגדו. הצעת החוק הציעה שהליכי ההסדרה של השכונות, היישובים והאתרים שהם בבעלות המדינה יוסדרו באזור בתוך שנתיים. עוד הוצע כי בתקופת ההסדרה ייהנו תושבי האזור משירותים מוניציפליים להם זכאי כל אזרח, לקבל ערבות של שר האוצר למימון רכישת דירות וכן לקבוע שכל תהליכי האכיפה והצווים המינהליים לגבי אתרים העוברים הסדרה יותלו.

שר המשפטים הצביע בעד חוק שיאפשר שחרור אסירות ביטחוניות
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק חלופת מאסר לנשים הרות ואמהות, של חברת הכנסת אבתיסאם מראענה. על פי הצעת החוק מוצע לאפשר לנשים בהיריון או אמהות לילדים, שנגזר עליהן מאסר בפועל, לרצות את עונשן כולו או מקצתו בחלופת מאסר.

התייקרות המוצרים וחשד לתיאום מחירים
ועדת הכלכלה התכנסה הבוקר ברקע התייקרות המוצרים והחשד לתיאום מחירים בין שופרסל ושטראוס. הדיון בהשתתפות מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן, שספג ביקורת על הפער בין אתר הרשת הראשי וזה שפונה לחברה החרדית. רמי לוי, הבעלים של רשת שיווק השיקמה, השתתף בדיון אך הורחק במהלכו לאחר שדיבר בבוטות אל חה"כ סופר.

מנסור עבאס נפגש בירדן עם עבדאללה
יו"ר מפלגת רע"ם מנסור עבאס נועד אמש עם עבדאללה מלך ירדן בארמון בעמאן באישור בנט. נתניהו: ‏"בנט ממשיך במכירת החיסול של ישראל". עבאס: "לא ניהלנו שיחה מדינית, זו היתה פגישת היכרות".

מחבל שדקר תושב לוד - שוחרר ממעצר
קטין החשוד בדקירת תושב לוד במהלך פרעות תשפ"א שוחרר אתמול ממעצר בהחלטת בית המשפט העליון, לאחר שסנגוריו ערערו על החלטת בית המשפט המחוזי לוד להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. הקטין, בעל עבר פלילי המוכר לרשויות ומואשם במעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, ישוחרר ממעצר וישהה בהוסטל. בדיון שהתקיים הבוקר (ד') על תנאי שחרורו של החשוד ליווה את המשפחה עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו. לדבריו "מעורר חלחלה לראות מחבל בן 17 וחצי מחייך ויוצא להוסטל, כאשר נערים צעירים ממנו נשארים במעצר על הפגנות לא חוקיות".

חיילות הוכרחו לשמוע הרצאה על נטיות הפוכות
חיילות המשרתות בפיקוד הדרום הוכרחו לשמוע הרצאה בנושא נטיות הפוכות לצרכי קידום מעמדם בצבא. תורת לחימה: "תפקידו של צה"ל הוא ניצחון במלחמה וחיסול מחבלים. חובת כל מפקד לעצור שטיפת מוח פרוגרסיבית רדיקלית".

40 שוהים בלתי חוקיים נעצרו
באזור שער אפריים נעצר אוטובוס לבדיקה ובו נתפסו 38 ערבים שוהים בלתי חוקיים ומסיע מקלנסווה. הנהג מקלנסווה, יחד עם חלק מהשוהים הבלתי חוקיים הועברו להארכת מעצר בבית משפט. 

צו מעצר בינלאומי לשמואל פלג בגין חטיפת נכדו
התביעה באיטליה הוציאה צו מעצר בינלאומי נגד שמואל פלג, סביו של איתן בירן, הילד שמשפחות נספתה באסון הרכבל. צו דומה הוצא נגד גבריאל אלון, נהג הרכב שהסיע את איתן ממקום מגוריו באיטליה לשדה התעופה.

התחזית: ירידה קלה בטמפרטורות, אך עדיין חם מהרגיל לעונה
תחול ירידה קלה בטמפרטורות, אך יוסיף להיות חם מהרגיל לעונה, עננות גבוהה תכסה חלקית ‏את השמיים.‏ מחר ובשישי יהיה מעונן חלקית וצפויה ירידה קלה בטמפרטורות. בשבת צפויה עלייה קלה וינשבו רוחות דרום מזרחיות חזקות. בראשון דומה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד