בע"ה ט"ו סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי כ"ז תמוז תשפ"א (7/7/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: ליברמן ביטל סבסוד לאברכים, 4 שנות מאסר למחבלים שפצעו תינוק, מועצת העיר חיפה קוראת לקליש להתפטר, 8 ערבים גנבו מים מיישובי הר חברון, הכנסת אישרה ל-4 ח"כים לפצל מפלגה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז תמוז תשפ"א - 16:02 07/07/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: 

ליברמן ביטל את סבסוד מעונות היום לילדי אברכים
שר האוצר הודיע על החלת מיצוי כושר ההשתכרות כקריטריון לזכאות סבסוד מעונות יום לילדים. המשמעות היא ששני ההורים יצטרכו לעבוד לפחות בחצי משרה או ללמוד לימודי חול כדי להיות זכאים לסבסוד.

עתירה לבית המשפט: שר האוצר אינו מקזז כספי טרור
שרי האוצר והביטחון אינם מקזזים מהרשות הפלשתינית מאות מיליוני שקלים של כספי טרור, שמשלמת הרשות למחבלים ולבני משפחותיהם - לכאורה בניגוד מוחלט לחוק ולהחלטות הממשלה. את העתירה הגיש עורך הדין מוריס הירש.

לבקשת האמריקאים: בית רוצחו של יהודה גואטה הי"ד לא יהרס
בית המחבל שרצח את יהודה גואטה ז"ל לא יהרס, לבקשת האמריקאים, כך דווח אמש בערוץ 13.

ארבע שנות מאסר למחבלים שפצעו תינוק בעוקף חלחול
45 חודשי מאסר בפועל נגזרו על המחבל שהורשע בפציעת תינוק בגוש עציון לפני כשנתיים וחצי, וכן תשלום פיצויים למשפחה. המחבלים התמקמו בצד הדרך ורגמו באבנים רכב עם זוג הורים ושני ילדיהם ממרחק של עשרה מטרים, ופגעו בו. תינוק בן תשעה חודשים, נפצע קל מרסיסי זכוכית בפניו.

8 ערבים גנבו מים מיישובי הר חברון
לאחר ימים ארוכים של הפסקות מים, נעצרו 8 ערבים שגנבו אלפי קוב מים מדי חודש, בשווי מיליוני ₪, מיישובי הר חברון. הערבים פגעו בתשתיות, התחברו לצינורות והסיטו את קווי המים אל בריכות אגירה פיראטיות, צמצמו משמעותית את אספקת המים לתושבי האזור ולאחר מכן סחרו במים הגנובים. בבתיהם נתפסו סכומי כסף מזומן בשווי של עשרות אלפי שקלים, אותרו בורות מים ששימשו למאגר מים שנגנבו, הוחרמה מיכלית מים ששימשה לשנע את המים, נחשפו צינורות וציוד ששימש לגניבת המים וחיבור לתשתיות ובוצע איטום לקידוחים פיראטיים בעומק של עשרות מטרים.

שר הבט"פ סירב להיפגש עם הוריו של אהוביה הי"ד
אברהם ואיילת סנדק ביקשו להיפגש עם עומר בר לב, השר לביטחון פנים, בכדי לשמוע הסברים ולהשמיע מלקחי מות בנם הי"ד. השר הפנה אותם לפגישה עם מפקד מחוז ש"י.

חיפה: מועצת העיר קוראת לראש העירייה להתפטר
מועצת העיר חיפה הצביעה אמש בעד קריאה לראש העירייה, עינת קליש רותם, להתפטר מתפקידה ולאפשר בחירות חדשות לראשות העיר.

הכנסת אישרה ל-4 ח"כים לפצל מפלגה
מליאת הכנסת אישרה אמש הצעת חוק לפיה ניתן לפצל מפלגה עם ארבעה חברי כנסת בלבד, גם אם הם לא שליש סיעה כפי שנדרש בחוק עד כה. תיקון החוק יכול לפצל מפלגות גדולות ולצרף את הפורשים לממשלה.

התחזית: הכבדה בעומס החום
תחול עליה קלה בטמפרטורות, בעיקר בהרים ובפנים הארץ וצפויה הכבדה בעומס החום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון