בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי כ"ט סיון תשפ"א (9/6/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: שריפות ברחבי הארץ כתוצאה מהצתות, נתניהו מבקש להמתין עם פינוי אביתר, גנץ נגד גלי צה"ל, להב"ה נחקרה בלהב, משפחת הקצין דורשים בדיקה יסודית, 8 הרוגים בתקיפה בסוריה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט סיון תשפ"א - 17:19 09/06/2021
גודל: א א א

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

שריפה גדולה ליד נווה אילן, 4 מטוסי כיבוי נשלחו לאזור
תושבים במעלה החמישה פונו מבתיהם בעקבות שריפה גדולה שמשתוללת במספר מוקדים בהר הרוח, סמוך ליישובים נווה אילן, אבו גוש ויישובים נוספים בסביבה. טרם הושגה שליטה באש, צוותי כיבוי רבים פועלים במקום בסיוע ארבעה מטוסי כיבוי. כמו כן דווח על שריפות במוקדים נוספים בהר איתן, ביער רמות, באריאל ובשומרון. על פי הערכות כוחות הכיבוי מדובר בהצתות.

נתניהו: להמתין עם פינוי הישוב אביתר
ראש הממשלה ביקש משר הביטחון להמתין עם פינוי הישוב ''אביתר'' בשומרון עד להשבעת הממשלה החדשה של יאיר לפיד.

גנץ: 'אין לגלי צה"ל מקום במתכונת הנוכחית'
שר הביטחון אמר היום במליאת הכנסת כי גל"צ הפסיקה להיות ממלכתית, "ראוי שגלי צה"ל שתהיה ממלכתית והיא מזמן הפסיקה להיות כזאת". גנץ אמר את הדברים בכנסת כשנשאל אם ימשיך לפעול לסגירת התחנה.

ברון מרזל ובנצי גופשטיין נחקרו בלהב 433
הותר לפרסום כי שני פעילי הימין שנחקרו היום בחשד להסתה לגזענות הם ברוך מרזל ובנצי גופשטיין. השניים שוחררו בתום החקירה בלהב 433 ללא תנאים מגבילים.

משפחת קצין המודיעין: דורשים בדיקה יסודית
משפחת הקצין שמת בכלא הצבאי אמרה היום כי צה"ל נכשל בליבת תפקידו - לשמור מכל משמר על חיי אדם במתקן צבאי שמור ומפוקח. המשפחה דורשת בדיקה יסודית, מקיפה ושקופה על מנת להבין את פשר המחדל. את הדברים אמרו בתגובה לדברי הרמטכ"ל אביב כוכבי שאמר הבוקר כי הקצין שמת בכלא הצבאי 'היה חייל שלנו, גם אם עשה עבירות חמורות ביותר'.

דיווח בסוריה: 8 הרוגים בתקיפה הלילה
בסוריה הודיעו הבוקר כי שמונה בני אדם נהרגו בתקיפות שיוחסו לצה"ל במהלך הלילה. על פי הדיווחים, התקיפה התרחשה בכמה מוקדים ברחבי סוריה. הטלוויזיה הממלכתית דיווחה כי מערכות הגנה אוויריות הופעלו נגד תקיפה ישראלית שהגיעה מהמרחב האווירי של לבנון.

מצעד הדגלים יתקיים במתווה שיסוכם מול המארגנים
ראש הממשלה ושר הביטחון החליטו אמש לדחות את מצעד הדגלים ליום שלישי בשבוע הבא, ולקיים אותו במתווה שיסוכם בין המשטרה למארגני המצעד. יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר כי ביום חמישי יגיע לעיר העתיקה ויצעד עם דגלי ישראל. קצין הכנסת הודיע לח"כ בן גביר כי המפכ"ל אינו מאשר לצעוד בעיר העתיקה ולעלות להר הבית.

התחזית: הכבדה בעומסי החום
היום תהיה הכבדה בעומסי החום, בעיקר בהרים ובפנים הארץ. מחר תחול ירידה קלה בטמפרטורות, אך בהרים ובפנים הארץ עדיין יוסיף להיות חם מהרגיל בעונה. בשישי צפויה ירידה קלה במידות החום ובשבת התחממות.

האינתיפאדה היומית
ערבים יידו בקת"ב בגדר של קרית נטפים וגרמו לשריפה. זריקות אבנים באזור אל מועייר חיילת נפצעה קל בידה. זריקות אבנים לעבר רכבים באזור לובן א-שרקיה צפונית מזרחית לרמאללה. זריקות אבנים לעבר רכב בין תפוח לאביתר נגרם נזק. זריקות אבנים לעבר אוטובוס סמוך לחיזמא נגרם נזק. זריקות אבנים בין אבני חפץ למעבר תאנים. זריקות אבנים בכביש 458 סמוך לאל מועייר. זריקות אבנים בין ראס כרכר לצומת הפרסה. בכל המקרים אין נפגעים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד