בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי כ' אדר התשפ"ב (23/3/22)

ריכוז חדשות היום בקצרה: נרצחי הפיגוע מובאים למנוחות, הפגנות ברחבי הארץ, בית המשפט קיצר את המעצר המנהלי, משפט נתניהו, קיצור תורניות המתמחים, מינויים במשטרה, שלג בצפון

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' אדר ב תשפ"ב - 15:14 23/03/2022
גודל: א א א

נרצחי הפיגוע מובאים למנוחות

היום יובאו למנוחות הנרצחים בפיגוע הדקירה והדריסה שהתבצע אתמול (ג') על ידי המחבל פעיל דעאש מוחמד אבו אלקיעאן בעיר באר שבע.

הלוויתה של דוריס יחבס הי"ד, בת 49 ואם ל-3 ילדים שהתגוררה במושב גילת תחל בשעה 16:00 בבית העלמין גילת.

הלוויתו של מנחם יחזקאל מנוחין הי"ד, ערירי בן 67 תושב באר שבע, תחל בשעה 15:00 בבית העלמין החדש בבאר שבע.

לאחר מכן בשעה 17:00 תחל באותו מקום הלוויתה של לורה יצחק הי"ד, תושבת העיר גם היא ואם ל3 ילדים.

הרב משה קרביצקי הי"ד, תושב העיר באר שבע גם הוא ואב ל-4 ילדים יובא למנוחות בבית העלמין החדש בבאר שבע בשעה 19:00.

לאחר הביקורת: המשטרה החזירה את הנשקים

לאחר ביקורת כלפי התנהלות המשטרה השיבה הבוקר המשטרה את הנשקים של האזרחים שחיסלו את המחבל. אמש, איימו שוטרים על אחד האזרחים שחיסלו את המחבל כי אם לא יעזוב את התחנה יעצרו אותו.

הפגנות ברחבי הארץ

בעקבות הפיגוע אתמול התקיימו מספר הפגנות ברחבי הארץ במחאה על התנהלות המשטרה ועל חוסר המשילות מול החברה הערבית. בהפגנה מול תחנת באר שבע השתתפו מאות בני אדם. והפגנה נוספת התקיימה סמוך לבית א-ל בהשתתפות רב היישוב, והתושבים חסמו את הכביש למעבר רכבים ערבים. היום (ד') בשעות הצהריים הגיעו כמה עשרות תלמידים ישיבה אל מעבר כרם שלום וחסמו את המעבר באמצעות צמיגים בוערים.

"איך מונעים את הריגת הנער הבא"

אמש (ג') התקיים כנס ומסיבת עיתונאים בהם השתתפו בין השאר הרב חיים דרוקמן, בני משפחתו של אהוביה סנדק הי"ד והמשפטנית פרופסור טליה איינהורן. הכנס עסק בדרכי התנהלותה של המשטרה מול נערי הגבעות ובדרכים למנוע את הריגת הנער הבא על ידי המשטרה.

שני אחים של המחבל נעצרו

בעקבות הפיגוע אתמול שבוצע על ידי מוחמד אבו אלקיעאן, ששימש כמורה בבית ספר ונואם במאזין ביישוב חורה שבנגב, עצרה המשטרה אתמול 2 מאחיו בחשד שידעו על כוונותיו. המחבל היה פעיל דעאש וריצה בעבר 4 שנות מאסר.

בית המשפט קיצר את המעצר המנהלי

אמש (ג') בית המשפט בלוד הורה על קיצורו ב-16 יום של צו המעצר המנהלי שנחתם כנגד צעיר יהודי לפני כשבועיים ע"י שר הבטחון גנץ לאחר שנחקר בידי השב"כ ולא הצליחו לגבש כנגדו לכתב אישום.

המחסל לא הוחזר ללחימה

בחדשות ערוץ 14 פורסם הבוקר (ד') כי שוטר בימ"ס שחיסל מחבל לפני כשבוע בעיר רהט, הוחזר ליחידתו אך טרם הוחזר ללחימה, על אף שמח"ש ומפקדיו קבעו כי פעל כנדרש.

בנט ביקר במצרים

רה"מ בנט ביקר אתמול בעיר שארם א-שייח׳ ונפגש עם נשיא מצרים, עבד אל פתאח א-סיסי, ועם יורש העצר של אבו דאבי באיחוד האמירויות, שייח׳ מוחמד בן זאיד. מנהיגי המדינות דנו בדרכים לחיזוק הקשרים בין המדינות.

בית דין ביטל נישואין של 3 אחים

בית הדין הרבני בנתניה ביטל נישואין של שלושה אחים יוצאי מדנות חבר העמים אשר התגלו כגויים על אף שנרשמו בתעודת הזהות כיהודים.

יועצו של פוטין התפטר

אנטולי צ'ובאיס, יועצו של נשיא רוסיה וולודימיר פוטין לגבי יחסים עם ארגוני חוץ התפטר מתפקידו ויצא מגבולות רוסיה.

מהומה בוועדת הפנים

ח"כ איתמר בן גביר התיישב על הרצפה במהלך דיון בוועדת הפנים של הכנסת בראשות וואליד טאהא ומנע את קיום הדיון תוך שהוא צועק כלפי יו"ר הוועד כי הוא תמך ברצח. בעקבות המקרה טאהא הורה על עצירת הדיון.

קיצור תורניות המתמחים

משרד האוצר העביר היום כ-66 מליון שקלים אל משרד הבריאות לשם מימון קיצור התורניות על ידי המתמחים.

משפט נתניהו

במסגרת משפטו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו העיד היום שלמה פילבר על ההוראות שקיבל מנתניהו בזמן שעבד כמנכ"ל משרד התקשורת. פילבר ציין כי לא עשה דבר ממה שביקש ממנו נתניהו בעניינה של חברת בזק אשר עומדת במרכז הפרשה.

מינויים במשטרה

השר לבט"פ, עמר בר לב, אישר את מינויים של תנ"צ נתן בוזנה לתפקיד ראש אגף סיף ואת תנ"צ יוסי רופא לתפקיד ראש אגף תמיכה לוגיסטית של משטרת ישראל ולהעלותם לדרגת ניצב.

תחזית

הערב והלילה צפוי לרדת גשם לפרקים מלווה בסופות רעמים ובהרי הצפון צפוי לרדת שלג. קיים חשש קל מהצפון במישור החוף. מחר הגשמים צפויים להמשך, ובהרי הצפון יוסיף לרדת שלג. בשעות הבוקר צפוי שלג קל גם בהרי המרכז. קיים חשש משיטפונות בנחלי מדבר יהודה ובים המלח. תנשבנה רוחות חזקות ויתכן אובך, בעיקר בדרום הארץ.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד