בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי כ' כסלו תשפ"ב (24/11/21)

ריכוז חדשות היום בקצרה: "סרסרו בחיילות למחבלים", מאות שוטרים פשטו - 2 נשקים נתפסו, הרס נוסף בגבעות, נפל חוק ביטול המנהל, גנץ במרוקו, תקיפה ישראלית בסוריה, שכונה יהודית תוקם מחדש בעטרות.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' כסלו תשפ"ב - 18:22 24/11/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

"סרסרו בחיילות למחבלים"
‏מפקד כלא גלבוע הודה לראשונה במהלך ועדת הבדיקה לבריחת ששת המחבלים מכלאו כי בעבר סרסרו בחיילות חובה, על מנת לספק מחבלים. גורמים רבים קראו להקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת המקרים האלה.

מאות שוטרים פשטו על ישובים בדואים בנגב – נתפסו 2 נשקים בלבד
כ-1,200 שוטרים וכוחות נוספים יצאו היום למבצע אכיפה ביישובים בדואים בדרום, במטרה לאתר נשק, סמים, ולהיאבק בפשיעה כלכלית. בפעילות אותרו 2 רובי קרלו מאולתרים בלבד וסמים. נעצרו 12 חשודים בלבד בחשד לעבירות נשק וסמים. מהפורום לקידום הנגב מסרו בתגובה: "מדובר בטיפה בים. קוראים לממשלה להרחיב את המבצע למימדים משמעותיים יותר עד לניקוי כל הנשק הלא חוקי ממרחב הנגב". בנוסף יוגשו כתבי אישום נגד 52 ערבים מהצפון בגין סחר בנשק ואמצעי לחימה.

הרס נוסף בגבעות גאולת ציון ורמת מגרון
מאות שוטרים ופקחי מנהל אזרחי פשטו הבוקר על גבעות גאולת ציון ורמת מגרון בבנימין כשהם מלווים בכלים כבדים, והחלו בהריסת בתיהם של 4 משפחות שנבנו בינתיים מחדש. תושבים במקום מדווחים על אלימות משטרתית קשה שמופעלת. "הותר הרסן כנגד ציבור הגבעות ודמם הפך הפקר בעיני מערכת הביטחון". 10 תושבים, בהם קטינים נעצרו.

הקואליציה הפילה את חוק ביטול המנהל האזרחי
החוק נועד לפרק את המנהל האזרחי ולהעביר את האחריות לטיפול בהתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון למשרדי הממשלה השונים, כפי שקיים בתחומי החינוך והפנים. ח"כ סמוטריץ': "החוק בסך הכל מבקש לנרמל את החיים עבור תושבי יהודה ושומרון ולהשיג עבורם שוויון. תושבי יו"ש הם אזרחים שווי חובות ולא שווי זכויות. חייהם מנוהלים תחת ממשל צבאי כמו ברפובליקת בננות". גלעד אך: "המנהל האזרחי הפך להיות הזרוע הביצועית להקמת המדינה הפלסטינית ופועל ללא לאות נגד ההתיישבות. סוכנים של הביטחון המסכל הפלסטיני עובדים בתוך המנהל האזרחי. הגיע הזמן לסגור את הגוף הזה".

גנץ נחת במרוקו
שר הביטחון נחת הלילה ברבאט, בירת מרוקו, והתקבל על ידי קצינים מהצבא המרוקני בשדה התעופה. "נחתום על הסכמים של שיתופי פעולה, נמשיך לחזק את הקשרים".

דיווח בסוריה: 6 חיילים נפצעו בתקיפה ישראלית
לפי כלי תקשורת בסוריה, שישה חיילים ושני אזרחים סורים נפצעו הלילה בתקיפה שיוחסה לישראל מעל העיר חומס, ונגרם נזק מהותי.

אוסטרליה הכריזה על חיזבאללה כארגון טרור
ממשלת אוסטרליה הכריזה הלילה על ארגון הטרור חיזבאללה וכל מוסדותיו השונים וזרועותיו כארגון טרור, והצטרפה ל-17 מדינות נוספות שמגדירות את הארגון באופן דומה.

בלגיה תסמן מוצרים מיהודה ושומרון
ממשלת בלגיה החליטה לסמן מוצרים מיהודה ושומרון שמיובאים לבלגיה. במשרד החוץ אמרו כי  הוחלט לבטל את כל הפגישות שתוכננו לסגן שר החוץ עם נציגי הממשלה והפרלמנט בבריסל.

עיריית ירושלים אישרה: שכונה יהודית תוקם מחדש בעטרות
הוועדה המקומית לתכנון ובניה בירושלים החליטה להמליץ על הפקדת תכנית חדשה להקמת שכונת עטרות בצפון העיר. התכנית ממוקמת באזור שדה התעופה עטרות הנטוש, בשטח של כ-1,243 דונם ומציעה הקמת שכונת מגורים חדשה בהיקף של אלפי יח"ד.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד