בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי ל' תשרי תשפ"ב (6/10/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה: פעיל "בצלם" חשוד שהצית מבנה, שתי פלוגות מג"ב יוקצו לדרום, רבנים במכתב חיזוק למתיישבים ביצהר, בית נוסף נגאל בשכונת השילוח, הצע"ח אבטלה לעצמאיים נפל על חודו של קול, 20 שנה לרצח גנדי הי"ד.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' תשרי תשפ"ב - 16:17 06/10/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

פעיל "בצלם" חשוד שהצית מבנה וצעק "היהודים הציתו"
מעדויות שהגיעו לקול היהודי ואושרו באופן רשמי בידי דובר צה"ל עולה כי במהלך האירוע הבחין קצין צה"ל בכך שצעיר ערבי הצית מבנה בכפר אל מופקרה והחל לצעוק כי יהודים הציתו את המבנה. מהתיעוד של התקרית שצילם הקצין ונחשפה בערוץ 12 בידי הכתב עופר חדד עולה כי החשוד בהצתה הוא לא אחר מאשר באסל אל אדרה פעיל בצלם ופרובוקטור מוכר בהר חברון. מ"פ מגדוד 605 הבחין בו ובעקבות כך הוא חדל מהצתת המבנה. החשוד לא נעצר במהלך האירוע.

בר-לב מתחייב: שתי פלוגות מג"ב יוקצו לטיפול בפשיעה בדרום
שר הבט"פ אמר היום בכנס חירום שקיימו ראשי הרשויות והערים בדרום, כי שתי פלוגות מג"ב יוקצו לטיפול בפשיעה בדרום. כמו כן, הוסיף כי הפלוגות יפעלו תחת מחוז דרום של המשטרה למשך חצי השנה הקרובה.

חיילי צה"ל ביצעו מעצרים בבית לחם ובשכם
כוחות צה"ל ביצעו הלילה מעצרי חשודים בבית לחם ובשכם. כמו כן בוצעו מעצרים בטול כרם וחברון. כוח מסתערבים חטף את המחבל  אסלאם איל קאנבה בג'נין שבצפון השומרון  

לאחר הפינוי האלים ביצהר: רבנים במכתב חיזוק למתיישבים
שבוע לאחר הפינוי האלים שהתרחש בגבעת "אור הארץ" בישוב יצהר - בו תועד שוטר מכה נער בעוצמה בראשו באמצעות רובהו, יוצאים הבוקר שניים מבכירי הרבנים בציונות הדתית בקריאה למערכת הביטחון להימנע מנקיטת אלימות כלפי תושבים בגבעות יהודה ושומרון.

20 שנה לרצח רחבעם זאבי הי"ד
היום התקיימה בהר הרצל האזכרה הממלכתית לשר ולאלוף במיל' רחבעם זאבי שנרצח לפני 20 שנה על ידי מחבלים ערבים בבית מלון בירושלים, בן 75 היה במותו. באופוזיציה פנו לקואליציה וביקשנו שבזמן האזכרה לא יהיו הצבעות במליאה, אך נענו בסירוב. עקב כך, חברי הכנסת של הליכוד לא הגיעו לאזכרה ונשארו במשכן הכנסת לטובת ההצבעות.

בית נוסף נגאל בשכונת השילוח בירושלים
מקורות ערביים בשכונת סילוואן מדווחים על מכירה של בית נוסף בשכונה על ידי יהודים על ידי עמותה הרוכשת בתים בשכונה מעל מעיין השילוח הסמוכה להר הבית.

הצעת חוק דמי אבטלה לעצמאיים נפל על קול אחד
הצבעה שהתקיימה היום בכנסת על הצעת חוק דמי אבטלה לעצמאיים נפלה בהפרש קול אחד בלבד. בין המצביעים נגד ההצעה היה סגן השר במשרד ראש הממשלה ונציג ה'שולמנים' אביר קארה. את ההצעה העלתה מפלגת בל"ד וחברי האופוזיציה תמכו בה. חברי כנסת רבים תקפו את קארה על הצבעתו כנגד העצמאיים: ח"כ ינון אזולאי: "היית האביר של של השולמנים, היום אתה שנוא השולמנים והעצמאיים, הם מתביישים בך, הם אומרים לעצמם איך שלחנו אותו להיות נציג שלנו"? ח"כ גפני: "איבדתם את הבושה, חבורה של אנשים שאין ביניהם לאמת ולא כלום".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד