בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי, ג' חשוון תשפ"א (21/10/2020)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: עריקאת חובר למכשיר אקמו, צה"ל אטם חדר בבית של מחבל, ערבים ירו רקטה מהרצועה, תקף תקף בסוריה, השוטר שירה באל-חלאק יועמד לדין ועוד...

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' חשון תשפ"א - 17:24 21/10/2020
גודל: א א א

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

עונת המסיק: צה"ל הרחיק נערי גבעות בצו מנהלי

כשברקע תקופת המסיק, אלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי חתם על צווי הרחקה מנהליים כנגד ארבעה נערים נוספים. הצווים אוסרים על הנערים לשהות בתחומי יהודה ושומרון למשך חצי שנה.

בכיר הרש"פ המאושפז בירושלים חובר למכשיר אקמו

בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת, המאושפז ביחידה לטיפול נמרץ לחולי קורונה בהדסה עין כרם בירושלים, חובר למכשיר אקמו. מהמרכז הרפואי נמסר כי "הדבר נעשה במטרה למנוע החמרה במצב הריאה המושתלת בגופו".

שוב: המשטרה תפצה קטין שהופשט בתחנת המשטרה

המדינה תפצה קטין בגין חיפוש בהפשטה שנערך על גופו ללא הצדקה ואיזוקו למשך שעות ארוכות. ההפשטה לוקה בנסיבות העניין באי-סבירות קיצונית ורשלנות", קבעה השופטת.

צה"ל אטם את חדרו של המחבל שהרג את עמית בן יגאל הי"ד

צה"ל פעל הלילה לאטום את החדר בו התגורר המחבל נד'מי אבו-בכר בכפר יעבד בשומרון. אבו בכר הרג את החייל עמית בן יגאל הי"ד, באמצעות אבן שהשליך לעברו, יחד עם עוד עשרות ערבים בכפר לפני מספר חודשים. בג"ץ ביטל את צו ההריסה שהוצא בתחילה לבית כולו, ולאחר מכן כאמור צה"ל אטם את חדר המחבל.

ארבע שנות מאסר בלבד למחבל שהיה מעורב בפיגוע דריסה

בית המשפט הצבאי ביהודה קיבל השבוע הסדר טיעון בין התביעה הצבאית למחבל שהיה שותף לפיגוע דריסה בו נפצע באורח קשה קצין צה"ל. על המחבל נגזרו 4 שנות מאסר בלבד. את הפיגוע ביצע עם חבריו לאחר שהשליך בקבוקי תבערה.

דווח: צה"ל תקף בקוניטרה שבסוריה

צה"ל תקף הילה מטרות בקוניטרה שבדרום סוריה, סמוך לרמת הגולן, כך דווח בסכונות הידיעות הרשמית של סוריה. על פי הדיווח, מבנה בי תספר בכפר אל-חוריה נפגע, כמו גם שתי עמדות של חיזבאללה בגבול עם ישראל.

צה"ל: איתרנו מנהרה התקפית שחדרה עשרות מטרים מהגדר

צה"ל איתר אמש מנהרה התקפית שחדרה מרצועת עזה, עשרות מטרים מעבר לגדר המערכ לכיוון יישובי ישראל באזור חאן יונס שבדרום הרצועה. המנהרה התגלתה במהלך בניית המכשול התת-קרקעי.  בימים הקרובים יפעל צה"ל לנטרל את המנהרה.

רצועת עזה: ערבים שיגרו רקטה; הזעקות הופעלו במספר קיבוצים

ערבים מרצועת עזה שיגרו הלילה רקטה לעבר יישובי המועצה האזורית שער הנגב. הרקטה יורטה באמצעות כיפת ברזל. בשל הירי, הופעלה התרעת צבע אדום באזור הקיבוצים כפר עזה, נחל עוז וקיבוץ סעד. לא דווח על נפגעים או נזק. לאחר מכן, צה"ל תקף תשתית תת-קרקעית של חמאס בדרום הרצועה. ביום שישי האחרון ירו ערבים רקטה שהתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון.

סערה בעקבות בעקבות הצבעה פתאומית על הקמת ועדת חקירה לפרשת הצוללות

מליאת הכנסת אישרה היום את הצעת החוק להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בפרשת הצוללות, אלא שיו"ר הכנסת יריב לוין ביטל את תוצאותיה והעביר את ההחלטה להצבעה שמית, על פי סמכותו. "לא אאפשר מחטפים ודריסת התקנון", אמר לוין.

מח"ש: נעמיד לדין את השוטר שירה בערבי שנחשד כמחבל, בכפוף לשימוע

מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים) מסרה היום כי תשקול להעמיד לדין את השוטר שירה למוות באיאד אל-חלאק, צעיר ערבי בעל צרכים מיוחדים שנשחד כמחבל בעיר העתיקה בירושלים. במסגרת הפרשה עומדות חשדות של המתה בקלות דעת. לשוטר יערך שימוע טרם החלטה בנושא.

האינתיפאדה המשותקת: כלי רכב ואוטובוס נרגמו בגוש עציון ובהר חברון

במהלך היום, ערבים יידו אבנים לעבר כלי רכב סמוך לבית אומר שבגוש עציון וכן לעבר אוטובוס סמוך למכללה באל ערוב. בהר חברון ערבים יידו אבנים סמוך לצומת הישוב בית חגי.

מזג האוויר: ירידה בטמפרטורות, שימשיכו להיות גבוהות מהרגיל בעונה

מזג האוויר היום מעונן חלקית עד בהיר ותחול ירידה בטמפרטורות, אך עם זאת עדיין ימשיכו להיות גבוהות מהרגיל בעונה. החל משעות הצהרים ייתכנו גשמים מקומיים בהרים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


12 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 96 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד