בע"ה ג' שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי, ו' כסלו תש"פ (4/12/2019)

גופשטיין תבע את פייסבוק וחשבונות בניו נחסמו / נחשף כי צה"ל זייף את מספר המתגייסים החרדים / תושב אשדוד "צינזר" תמונות לא צנועות ונעצר ועוד...

  • ו' כסלו תש"פ - 14:00 04/12/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקול היהודי בשעה 14:00

  • גופשטיין תבע את פייסבוק על חסימתו - פייסבוק הסירה את תמונותיו מהרשת החברתית
  • נחשף: "צה"ל זייף במכוון את מספר החרדים שגיוסו לצה"ל"
  • תושב אשדוד נעצר בחשד להשחתת שלטים שהציגו תמונות נשים בלתי צנועות
  • נערה כבת 19 נהרגה בתאונת רכבת קלה בירושלים
  • משרד המשפטים: החזקת ילדי המסתננים במשמורת - אמצעי אחרון
  • הפרלמנט הצרפתי: התנגדות לקיום ישראל - אנטישמיות
  • האינתיאפדה המושתקת: נזק נגרם לכלי רכב ואוטובוס בגוש עציון ובבנימין
  • מזג האוויר: ללא שינוי ניכר בטמפרטורות

החדשות בהרחבה:

 

גופשטיין תבע את פייסבוק על חסימתו - פייסבוק הסירה את תמונותיו מהרשת החברתית

בבית המשפט המחוזי בתל אביב התקיים היום דיון ראשון בתגביעה שהגיש יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין כנגד חברת פייסבוק, זאת בעקבות סגירת חשבונו האישי ומידורו מהרשת החברתית. במהלך הדיון אמרו נציגי פייסבוק כי חסימת גופשטיין לא נבעה מהתבטאות ספציפית שלו אלא בשל דעותיו האישיות ובשל ארגונו שהינו "ארגון שנאה".

בתוך כך, החל מאתמול נחסמו חשבונות הפייסבוק של שניים מבניו של גופשטיין וכן נמחקו תמונות ופוסטים שונים מחשבונות של בני משפחה נוספים וכן של ענת גופשטיין, זאת כאשר תמונותו של גופשטיין מופיעה באותן תמונות. 

 

נחשף: "צה"ל זייף במכוון את מספר החרדים שגויסו לצה"ל"

צה"ל זייף במשך שנים, במכוון, את מספר החיילים החרדים שהתגייסו לצה"ל ובדיווחיו הגדיל את מספר המתגייסים החרדים במאות אחוזים. כך פרסמה הבוקר העיתונאית כרמלה מנשה ב'כאן רשת ב'. הנתונים שמסר צה"ל לועדת חוץ ובטחון של הכנסת, לרמטכ"ל ולשר הבטחון היו שקריים, במטרה לעמוד ביעדי הגיוס שהוצבו. על פי הפרסום, צה"ל הכפיל ואף שילש את מספר המתגייסים. בעוד שבשנה הלועזית 2017 גויסו בפועל 1,300 חרדים, ובדיווח של צה"ל נרשם 3,070 חרדים שגויסו. מצה"ל נמסר כי "לאחרונה התגלתה טעות בספירת מספר החיילים החרדים בשנים האחרונות. עם היוודע הטעות, הופקו לקחים באשר לקריטריונים לספירה ובאשר להקפדה על הגוף האמון על ספירת החיילים החרדים בתוך צה"ל".

תושב אשדוד נעצר בחשד להשחתת שלטים שהציגו תמונות נשים בלתי צנועות

תושב אשדוד נעצר אמש בחשד שריסס גרפיטי וצבע בצע לבן שלטי פרסום בהם הוצגו תמונות נשים בלתי צנועות. מהמשטרה נמסר כי החשוד הודה בחקירתו במעשה. בהמשך היום הוא יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בעיר.

נערה כבת 19 נהרגה בתאונת רכבת קלה בירושלים

הנערה תמר פניגשטיין, צעירה כבת 19 מפתח תקווה, נהרגה הלילה בתאונת הרכבת הקלה בירושלים. תמר ז"ל נלכדה תחת קרון הרכבת ברחוב יפו בעיר וכוחות מד"א שהוזעקו למקום קבעו את מותה.

משרד המשפטים: החזקת ילדי המסתננים במשמורת - אמצעי אחרון

משרד המשפטים ורשות האוכלוסין וההגירה פרסמו היום חידוד נהלים להרחקת ילדי המסתננים בלתי חוקיים מישראל. על פי ההחלטה שפורסמה, החזקה במשמורת של ילדים מתחת גיל 18 תהיה האמצעי האחרון בו ניתן לנקוט לצורך הבטחת יציאתם מישראל. כמו כן, הובהר כי טובת הילד תהווה שיקול מרכזי בהחלטות על הרחקה מישראל או משמורת.

הפרלמנט הצרפתי: התנגדות לקיום ישראל - אנטישמיות

הפרלמנט בצרפת העביר אמש החלטה לאמץ את הגדרת כוח המשימה הבינלאומי להנצחת זכר השואה לאנטישמיות. על פי ההגדרה, התנגדות לקיומה של מדינת ישראל משמעותה אנטישמיות.

האינתיאפדה המושתקת: נזק נגרם לכלי רכב ואוטובוס בגוש עציון ובבנימין

ערבים יידו הבוקר אבנים לעבר כלי רכב ואוטובוס סמוך לישוב כרמי צור שבגוש עציון. במקרה אחר ערבים יידו הבוקר אבנים לעבר כלי רכב סמוך לשילה. כמו כן ערבים יידו אבנים לעבר כלי רכב סמוך לפסגות וסמוך לנווה צוף. בחלק מהמקרים נגרם נזק לכלי רכב.

מזג האוויר: ללא שינוי ניכר בטמפרטורות

מזג האוויר היום מעונן חלקית וללא שינוי ניכר בטמפרטורות. בלילה צפוי לרדת גשם לפרקים, בעיקר בצפון הארץ. ייתכנו סופות רעמים יחידות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד