בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי, כ"ה ניסן תשפ"א (07/04/2021)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: תקיפת הספינה האיראנית, לוין סירב לבקשת המשותפת להצהיר אמונים, נתניהו נפגש עם גפני, תשלומי החל"ת לא יקוצצו, החשוד ברצח בנו אינו כשיר לעמוד לדין, ירידה בטמפרטורות

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה ניסן תשפ"א - 17:02 07/04/2021
גודל: א א א

היום עשרה ימים שהם שבוע אחד ושלושה ימים לעומר. "הרחמן הוא יחזיר לנו את עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו".

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: 

גורם אמריקני: ישראל הודיעה לארה"ב שתקפה את הספינה האיראנית כנקמה
גורם אמריקני אמר הלילה כי ישראל הודיעה לארצות הברית כי תקפה את הספינה האיראנית סאוויז (Saviz) בים האדום. על פי הדיווח, ישראל טענה בפני ארצות הברית כי התקיפה נעשתה כ"נקמה" על תקיפות שתי ספינות בבעלות ישראלית בחודש שעבר, שיוחסו לאיראן.

משרד החוץ האיראני אישר הבוקר שהספינה סאוויז נפגעה, ושנגרמו לה נזקים קלים. לא נמסר בהודעה מי עומד מאחורי התקיפה בים האדום לחופי ג'יבוטי. בנוסף, על רקע הדיווחים שלפיהם היא למעשה ספינה של משמרות המהפכה במסווה, נטען כי הספינה משמשת למאבק בפיראטים באזור.

יו"ר הכנסת סירב לבקשת חברי המשותפת להצהיר אמונים מחדש
חברי הרשימה המשותפת שסירבו להצהיר אמונים בהשבעת הכנסת ה-24, ביקשו לעשות זאת היום כנדרש בדיוני המליאה, אך יו"ר הכנסת יריב לוין סירב לכך. בתום דיוני המליאה הוחלט כי השבעתם תתאפשר בהתאם להחלטתו לכל המוקדם ביום שני הקרוב.

נתניהו נפגש עם גפני; בהמשך ייפגש עם ראשי הסיעות החרדיות
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם יו"ר יהדות התורה משה גפני במעונו בבלפור, כדי לדון עימו בהרכבת הממשלה. בהמשך היום צפוי להיפגש עם ראשי הסיעות החרדיות. הפגישה עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' נדחתה למחר.

כץ: תשלומי החל"ת לא יקוצצו
שיעור המובטלים עומד כעת על 9.8% - כך הראה היום סקר התעסוקה הדו שבועי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה למחצית החודש שעבר. מדובר בירידה נוספת במספר המובטלים ביחס למחצית השנייה של חודש פברואר. בהמשך לכך אמר שר האוצר ישראל כץ כי תשלומי החל"ת ימשכו עד חודש יוני, ללא הורדה של 10% בגובה התשלום.

ישראל ורוסיה חתמו על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בנושאי ביטחון פנים
ישראל ורוסיה חתמו היום על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בנושאי ביטחון פנים. מזכר ההבנות יביא לקידומם של שיתופי פעולה במאבק בעבירות אלימות נגד חיי אדם, מאבק בטרור ומימון טרור, סיכול פשיעה כלכלית, מאבק בסחר בלתי חוקי באמצעי לחימה, זיהוי גופות, פשעים הקשורים להגירה בלתי חוקית ועוד. 

חוות הדעת הפסיכיאטרית על החשוד ברצח בנו: לא כשיר לעמוד לדין

בית משפט השלום באשקלון קבע היום כי האב החשוד ברצח בנו בקריית גת לפני כשלושה שבועות, אינו כשיר לעמוד לדין ולא מסוגל לעקוב אחר ההליכים המשפטיים. בחוות הדעת שהוגשה צוין כי בעקבות נטילת הסם חל שינוי מהותי במצבו הנפשי של האב, ולנוכח מצבו הקשה בית המשפט הורה על המשך אשפוזו. דיון לגבי המשך הארכת מעצרו, כתב האישום ושאלת כשירותו, יתקיים ביום ראשון הקרוב בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

התחזית: ירידה בטמפרטורות במישור החוף, בהרים עדיין שרבי

 מזג האוויר היום יהיה מעונן חלקית עד בהיר, ותחול ירידה בטמפרטורות לאורך מישור החוף והשפלה. בהרים ובפנים הארץ יוסיף להיות חם מהרגיל עד שרבי. בלילה ייתכן ערפל. מחר צפויה ירידה נוספת בטמפרטורות, ינשבו רוחות צפון מערביות מתונות. בשישי צפויה התקררות ניכרת, ייעשה קר מהרגיל. יהיה מעונן חלקית הים גבה גלי. בשבת צפויה ירידה נוספת בטמפרטורות ויהיה קר מהרגיל במידה ניכרת. יהיה מעונן חלקית וגשם מקומי ירד בצפון וייתכן גם במרכז. בפסגת החרמון צפוי שלג קל. 

האינתיפאדה המושתקת: זריקות אבנים ומטען צינור
זריקות אבנים בין הר-גילה למחסום המנהרות נזק שימשה ופח, אין נפגעים. זריקות אבנים לעבר אוטובוס מרכס האלף בין קרית ארבע לבית ענון, אין נפגעים נזק פח. ערבים יידו אבנים לעבר אוטובוס בכביש גוש עציון חברון בין הכפר בית אומר לצומת כרמי צור,  אין נפגעים. מטח של אבנים על אוטובוס בבית אומר. מטען צינור התגלה אמש מחוץ לגדר של בית אל, פוצץ הבוקר באופן מבוקר ע"י חבלן.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


10 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 69 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד