בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי כ"ג אלול תשפ"א (31/8/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה: בת 36 נפצעה בינוני מאבנים, מעל 30 לוחמים הצהירו על פרישה, ביקורת חריפה על העברת כספי טרור, אח"י ניצחון בישראל, אב לשלושה נורה למוות בביתו, ועוד.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג אלול תשפ"א - 16:48 31/08/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

בת 36 נפצעה בינוני מאבנים שהשליכו מחבלים בכביש 60
אישה בת 36 נפצעה בינוני ופונתה לבית החולים הדסה עין כרם לאחר שנפגעה בפיגוע אבנים בכביש 60 סמוך לצומת העוקפים. כמו כן, הותר לפרסום כי פוענח פיגוע ירי שאירע בחברון לפני כארבעה חודשים במהלכו ירה מחמד ג'בארין, בן 31, בחייל צהלבאמצעות רובה  M16

מעל 30 לוחמים נוספים הצהירו על פרישה
בעקבות הדחתו של לוחם מילואים לאחר שפרסם פוסט מחאה על הוראות הפתיחה באש – מעל 30 לוחמים נוספים הצהירו על פרישה משירות מילואים. בתוך כך, יוזמת צופיה נהון, מי שהיתה יועצת ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, צעדת אמהות ונשים במטרה למחות על הפקרת חיילי צה'ל בגדר, בתום השבעה על בראל שמואלי הי'ד.

ביקורת חריפה על העברת כספי טרור לרש"פ
נמשכת הביקורת הקשה כלפי הממשלה על העברת כספי טרור לרש"פ. במשרד הביטחון אומרים כי הפגישה משרתת את האינטרסים הביטחוניים של המדינה. חה"כ סמוטריץ' דורש לזמן דיון דחוף בועדת הכספים על מקורות הכסף ובתקווה חדשה דורשים הבהרות על הבטחות שר הביטחון גנץ ליו''ר הרש"פ, אבו מאזן.

 

אח"י ניצחון הגיעה לישראל

​"ניצחון" ספינת הטילים מדגם "סער 6" הגיעה אמש לישראל לאחר מסע בן שבועיים. אח״י ״ניצחון״ היא ספינת הטילים הרביעית מדגם "סערי 6" אשר הצטרפו לצי הישראלי.

אפגניסטן: הכוחות האמריקניים האחרונים עזבו את המדינה
הכוחות האמריקניים האחרונים עזבו אמש את קאבול לאחר שהותירו במדינה ציוד צבאי בשווי עשרות מיליארדי דולרים והפכו את צבא הטליבאן לחזק ומשמעותי. בכך הסתיימה רשמית הפלישה האמריקנית לאפגניסטן לאחר 20 שנה.

הפשיעה במגזר הערבי: אב לשלושה נורה למוות בביתו
מוחמד פאיז, בן 57 מחיפה, נורה למוות לפנות בוקר בביתו. שכנים סיפרו כי אלמונים דפקו על דלת ביתו. לדבריהם הוא נמנע מלפתוח אותה, והללו ירו לתוך הבית. פאיז היה נשוי ואב לשלושה ילדים. בזמן הרצח נכחו בבית אשתו ואחד מבניו.

במשרד המשפטים מקדמים רפורמה משפטית נגד הפשיעה בחברה הערבית: שר המשפטים החליט להעניק סמכויות מיוחדות לבתי המשפט הכלכליים בתל אביב ובחיפה, כדי להגביר את אמצעי האכיפה והענישה עקב התגברות הפשיעה החמורה בחברה הערבית.

יו"ר ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל מוחמד ברכה הודיע על שורת הפגנות ביום שישי הקרוב מול תחנות המשטרה בכל היישובים הערביים. ביום ראשון תיערך הפגנה בלוד ובחמישי הבא - חסימת ציר מרכזי ושיבוש התנועה במדינה. הוא הוסיף כי "תהיה שביתה כללית לקראת אוקטובר, ובה נשבש את הכלכלה". יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה אמר בדיון בוועדת המעקב: "צריך לחסום צירים מרכזיים ולזעזע את המדינה, בעיקר באיילון". הוא הוסיף כי "מי שאחראי לרציחות בחברה בערבית, זאת המדינה והמשטרה. התוכנית הממשלתית נגד פשיעה היא שקר אחד גדול"

אלפים באירוע של בנימין לסוף הקיץ
המועצה האזורית בנימין ערכה אמש לתושביה אירוע שיא לציון סיום חופשת הקיץ בבריכת הסולטן בירושלים. במהלך הערב הוקירה המועצה למעלה מ-100 תושבים שתרמו כליה.

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד