בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי, י"ג שבט תשפ"א (26/01/2021)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: צו מנהלי לתושב השומרון, שוחרר חשוד בפריצה לרכב בערד, הערב הפגנת מחאה בכפר יונה, נציגות ישראלית במרקו ועוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג שבט תשפ"א - 17:41 26/01/2021
גודל: א א א

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

ניסיון פיגוע דקירה בשומרון: המחבל חוסל

ערבי שניסה לדקור חיילת בצומת גיתי אבישר, נורה בידי לוחם צה"ל שעמד בקרבת מקום. המחבל חוסל.

בלש הימ"ר החשוד בהרג אהוביה - מסר צו מנהלי לתושב השומרון ועצר אותו

תושב השומרון שנסע בצומת תפוח, נעצר בידי בלשים מימ"ר ש"י ונמסר לו צו מנהלי, הבלש שחשוד בהרג אהוביה סנדק ז"ל השתתף במעצר. התושב אויים ע"י איש שב"כ לפני מספר שבועות בעקבות השתתפותו בהפגנות על הרג הנער.

הערב – הפגנת מחאה מול ביתו של בלש המעורב במותו של אהוביה סנדק

הפגנת מחאה תערך היום בשעות הערב מול ביתו של אחד הבלשים מימ"ר שי המעורב בתאונה בה נהרג אהוביה סנדק ז"ל. ההפגנה תיערך מול ביתו בכפר יונה, תחת הכותרת "לסגור את מפלג ההסתה הלאומני בימ"ר ש"י".

שוחרר החשוד בפריצת הרכב של אריה שיף

פרסום ראשון: המשטרה הודיעה שעצרה ערבי מהר חברון בחשד שהיה מעורב באירוע בערד אלא שלקול היהודי נודע כי הוא שוחרר כעבור יומיים

בג"ץ פסל נוהל המאפשר למשטרה לדרוש הזדהות ללא סיבה

בג"ץ פסל נוהל משטרתי שאפשר לשוטר לדרוש מאדם להציג תעודת זהות ללא כל סיבה. פסק הדין מורה למשטרה לגבש נוהל חדש ומצומצם יותר, שיקבע מפורשות מהם הקריקרטיונים בהם אדם נדרש להזדהות בפני שוטר. זאת לאחר שנטען כי המשטרה משתמשת בסמכות ההזדהות באופן מפלה נגד אוכלוסיות מוחלשות.

הוגש אישום נגד אחד מתוך עשרות המתפרעים בכפר מנדא

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט כתב אישום נגד ערבי מכפר מנדא, בגין עבירות של התפרעות, ניסיון תקיפת שוטר מנסיבות מחמירות והפרעה לשוטר. על פי כתב האישום, השליך הנאשם אבנים, בקבוקי תבערה ואף ירה זיקוקים לעבר שוטרים שהגיעו לטפל בקטטה בכפר. באירוע השתתפו עשרות ערבים נוספים.

המחאה על הריגתו של אהוביה סנדק: גם אמש התקיימו הפגנות מחאה

עשרות בני אדם הפגינו אמש במספר מוקדים שונים, במחאה על הריגתו של אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים. בין היתר, נרשמו הפגנות מחאה במגדל העמק, תחת גשר המיתרים בירושלים, סמוך לנוף איילון, צומת חטמ"ר שומרון, צומת יד בנימין ובמקומות נוספים. נערה הותקפה בידי שוטרים בהפגנה בירושלים ונזקקה לטיפול רפואי.

הפגנה בירושלים נגד מעבר הרכבת הקלה בשכונות חרדיות

מאות בני אדם הפגינו אמש נגד עבודות החפירות של הרכבת הקלה בירושלים. המפגינים מוחים נגד מעבר הרכבת הקלה בשכונות חרדיות, בטענות של פגיעה בצביון החרדי של השכונות ומעבר נשים בלבוש שאינו צנוע. המשטרה הפעילה מכתזית כנגד המפגינים.

אישום: ערבי מטול כרם תקף את אשתו והזדהה כאדם אחר

ערבי מטול כרם הואשם היום כי תקף בצורה קשה את בת זוגו הערביה בנתניה. בחקירותיו ובדיו ןבבית המשפט, הזדהה בשם ערבי אחר מג'אסר א-זרקה ללא עבר פלילי. רק בהמשך התבררה זהותו האמיתית ועמה מאסר על תנאי המרחף על ראשו.

ישראל פתחה מחדש את הנציגות הדיפלומטית במרוקו

כ-20 שנה לאחר שנסגרה, נפתחה מחדש שגרירות ישראל ברבאט שבמרוקו. בתוך כך, נפתחה היום באופן רשמי הקונסוליה הכללית של ישראל בדובאי.

ארה"ב: בית הנבחרים הגיש כתב אישום נגד טראמפ לסנאט

בית הנבחרים האמריקאי הגיש הלילה לסנאט את כתב האישום נגד הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, בגין הסתה למהומות הקטלניות שאירוע בקפיטול בוושינגטון לפני מספר שבועות. הנשיא ביידן אמר כי הוא אינו מאמין שיהיו מספיק קוטלות להרשיע את טראמפ.

מזג האוויר: הטמפרטורות גבוהות מהרגיל בעונה

מזג האוויר היום מעונן חלקית ותחול עלייה קלה בטמפרטורות, שיהיו גבוהות מהרגיל בעונה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


5 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד