בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי, כ"ד ניסן תשפ"א (06/04/2021)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: הנשיא הטיל את המנדט להרכבת הממשלה, עצורים בפינוי מעלה אהוביה, הרחבת שכונת הר חומה, הרוג בהתנגשות ליד בית שאן, סוכל פיגוע דריסה, עלייה נוספת בטמפרטורות ועוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד ניסן תשפ"א - 16:24 06/04/2021
גודל: א א א

היום תשעה ימים שהם שבוע אחד ושני ימים לעומר. "הרחמן הוא יחזיר לנו את עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו".

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: 

ריבלין הטיל את המנדט להרכבת הממשלה על נתניהו

נשיא המדינה ראובן ריבלין החליט היום להטיל את המנדט להרכבת הממשלה על ראש הממשלה בנימין נתניהו. עוד אמר שעל פי החוק ובית המשפט, ראש הממשלה יכול להמשיך לשמש בתפקידו וכי הכרעה זאת אינה קלה בעיניו ברמה המוסרית והערכית.

יושב ראש 'יש עתיד', יאיר לפיד, אמר בתגובה שלנשיא לא הייתה ברירה בהחלטה זו והוא מילא את חובתו וכי הטלת המנדט על נתניהו היא אות קלון מביש שמכתים את ישראל וממיט חרפה על מעמד המדינה כשומרת חוק.

יושב ראש 'ימינה' נפתלי בנט אמר כי הוא מתחייב שבכל ממשלה שתקום בלי קשר למי מרכיב אותה הוא יוודא שהיא תדאג ותייצג את כל האזרחים. בנוסף אמר כי יש כאלה שקוראים לעצמם ימין ואין להם בעיה לגרור את ישראל לעוד בחירות.

יושב ראש 'הציונות הדתית' בצלאל סמוטריץ' פרסם מכתב ובו אמר כי בנט פועל אקטיבית מאחורי הקלעים כדי לסכל את המאמצים לצירופו של גדעון סער לממשלת ימין ולמעשה מבקש לייצר לעצמו, באמצעות סירובו של סער, לגיטימציה לפירוק המחנה הלאומי ולחבירה חסרת אחריות לשמאל.

עצורים בפינוי המאחז שהוקם לזכר אהוביה סנדק ז"ל

כוחות משטרה וצה"ל הרסו הבוקר את המבנים במאחז 'מעלה אהוביה' לזכרו של אהוביה סנדק ז"ל בבנימין. הכוחות השתמשו באלימות. מספר עצורים במקום. בכפר הסמוך, דיר ג'רר ברכו על הפינוי.

ראש הממשלה דחה למחר את הדיון בתשובת ישראל לתובעת בהאג

ראש הממשלה בנימין נתניהו דחה למחר את הדיון בתשובת ישראל למכתב התובעת פאטו בנסודה בבית הדין בהאג. ישראל צריכה להשיב למכתב התובעת עד יום שישי.

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תדון מחר בהרחבת שכונת הר חומה

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים צפויה לדון מחר בתכנית להרחבת שכונת הר חומה בבירה. מדובר בתכנית להקמת 540 יחידות דיור.

מסתמן: יש קשר בין קרישי הדם לחיסון של אסטרהזניקה

בכיר בסוכנות התרופות האירופית אמר כי יש קשר בין החיסון של אסטרהזניקה נגד נגיף הקורונה לתופעות כמו קרישי דם. הודעה זאת מגיעה לאחר שורת מקרים נדירים שתועדו בכמה מדינות ביבשת ובסוכנות טוענים כי הסיבה לכך עדיין אינה ברורה.

הקטל בכבישים: הרוג בהתנגשות ליד בית שאן

גבר בשנות ה-40 לחייו נהרג הבוקר בהתנגשות במשאית בכביש 90 ליד בית שאן. צוות מד"א שהגיע למקום מצא אותו כשהוא לכוד ברכבו ללא סימנים חיים ונאלץ לקבוע את מותו. נהג המשאית נפצע באורח קל.

הולך רגל בשנות ה-60 לחייו נפצע באורח קשה מהתנגשות רכב פרטי ברחוב הנביאים בירושלים. צוות מד"א שהיגע למקום העניק לו טיפול ראשוני ופינה אותו כשהוא מונשם לבית החולים הדסה עין כרם בעיר.

צה"ל: סוכל ניסיון פיגוע דריסה בבנימין, החשוד נורה

דובר צה"ל הודיע היום על ניסיון פיגוע דריסה במהלך פעילות מבצעית בכפר ביר נבאללה שבבנימין, אין נפגעים לכוחותינו.

לפי דיווחים ערביים, החשוד בדריסה נורה למוות כשברכב הייתה אשתו שנפצעה מירי בגבה ופונתה לבית החולים ברמאללה.

על פי דובר צה"ל, הלוחמים פרסו מחסום על ציר תנועה במרחב על מנת לאפשר לכוחות נוספים לפעול בשטח ללא תנועת כלי רכב. החיילים במחסום זיהו רכב שעוצר ולפתע האיץ לעבר קבוצת לוחמים נוספת שפעלה במרחב, באופן שסיכן את חייהם והגיבו בירי. לטענת הערבים לא היה מדובר בפיגוע.

התחזית: שרבי עם עלייה נוספת בטמפרטורות

מזג האוויר היום צפוי להיות שרבי ברוב אזורי הארץ. תחול עלייה נוספת בטמפרטורות. מחר תחול ירידה בטמפרטורות לצד עלייה בלחות לאורך מישור החוף והשפלה ובפנים הארץ ובהרים ימשיך להיות שרבי .

האינתיפאדה המושתקת

ערבים יידו אבנים לעבר אוטובוס דרומית לצומת אברהם חסנו הי"ד (אל פוואר) דרומית מערבית לחברון אין נפגעים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 68 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד