בע"ה ט"ז סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני ו' אדר א' (7/2/22)

ריכוז חדשות היום בקצרה: אחרי מי עקבה המשטרה, פשיטה בגבעת רונן וביצהר, פורסם דו"ח האסון ביחידת אגוז, מעצר אלים בבני ברק, מונתה יועמ"שית חדשה, חשש מחמץ בפסח בצה"ל, שוד רכב נוסף, התחממות

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אדר תשפ"ב - 21:29 07/02/2022
גודל: א א א

דו"ח האסון באגוז

צה"ל פירסם את מסקנות הוועדה שבחנה את נסיבות מותם של רס"איתמר אלחרר ורס"ן אופק אהרן. ע"פ הדו"ח האסון אירע עקב כשלים ערכיים ומקצועיים, ו-3 קצינים יודחו. בצה"ל דוחים את הטענות לקשר בין האסון להוראות הפתיחה באש.

חוק האזרחות

נחתם הסכם בין סיעות יהדות התורה והציונות הדתית מהאופוזיציה לבין סיעות תקווה חדשה ימינה וישראל ביתינו מהקואליציה לפיו כלל חברי הסיעות יצביעו גם בעד הצעת החוק של שרת הפנים שקד וגם בעד זו של ח"כ רוטמן.

יועמ"שית חדשה

עו"ד גלי בהרב מיארה מונתה היום על ידי הממשלה לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה. מינויה התקבל פה אחד.

סוכלה הברחת תחמושת לעזה

הבודקים הבטחוניים במעבר כרם שלום סיכלו הבוקר (ב') הברחה של כ-10,000 כדורי רובה ואקדח, שהוסתרו בתוך משלוח כלי בית שיועד להגיע לרצועת עזה.

תושבי אביתר יוצאים למאבק

כמה עשרות מתושבי אביתר שעזבו את היישוב בעקבות הסכם להקמת ישיבה במקום, הגיעו היום אל הכניסה ליישוב אביתר והודיעו כי בכוונתם ללנהל מאבק על חזרתם למקום בשל הפרת ההסכם מצד הממשלה.

שדולה למען הזהות היהודית

בכנסת התקיים היום אירוע השקה של השדולה למען שימור וחיזוק הזהות היהודית, שבראשה יעמוד ח"כ אבי מעוז. באירוע ההשקה השתתף גם יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו.

מעצרים וצווים מנהליים

לפנות בוקר (ב') פשטו שוטרי ימ״ר שי ורכזי שב״כ על גבעת רונן, חילקו צווי הרחקה מהיישוב למספר תושבים, ביצעו חיפוש במספר בתים ועצרו שני תושבים. תושב נוסף נעצר תוך כדי שירות מילואים בדרום. במקביל פשטו הכוחות גם על בתים ביצהר ועצרו את אחד התושבים.

פגסוס: פורסמו שמות נעקבים

חשיפת "כלכליסט" ממשיכה לעורר הדים והבוקר (ב') פורסמו שמות של עשרות אנשים שהתוכנה הושתלה במכשיריהם. בין השמות מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, ומנכ"לית משרד האוצר והתחבורה קרן טרנר.

קדושת חג הפסח בצה"ל

הרב דב ליאור, הרב חיים דרוקמן, הרב שלמה עמאר והרב שמואל אליהו שלחו מכתב אל הרמטכ"ל הקורא לו לבלום את הניסיונות "לפגוע בצביון היהודי של חג הפסח בצה"ל". המכתב מגיע על רקע עתירה שהוגשה לבג"ץ בדרישה לאפשר הכנסת חמץ לבסיסי צה"ל.

שוד רכב נוסף

תושב כפר סבא הוכה על ידי ערבים ורכבו נשדד סמוך לכניסה לקלקיליה.

מעצר אלים בבני ברק

היום (ב') בשעות הצהריים עצרו שוטרים באלימות אברך חרדי בבני ברק בחשד ששהה בתוך סופר ללא מסיכה. האברך נזקק לטיפול רפואי ופונה לקבלת טיפול רפואי.

תחזית

מחר צפויה התחממות ויהיה מעונן חלקית עד בהיר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון