בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני ח' שבט התשפ"ב (10/1/22)

הרס בעוז ציון ועימותים בחומש, המנהל האזרחי מפר סיכומים, הממשלה עידכנה את תקנות התו הירוק, הנחיות לבדיקות אנטיגן בייתיות, אורה הרצוג ז"ל, דיווחי אינתיפאדה מושתקת ופשיעה ערבית, אין שינוי ניכר בטמפרטורות

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' שבט תשפ"ב - 18:00 10/01/2022
גודל: א א א

הממשלה עדכנה את תקנות התו הירוק

הממשלה אישרה היום עידכון לתקנות התו הירוק, לפיו תתאפשר כניסה לקניונים, מתחמי מסחר סגורים וחנויות ששטחן עומד על 100 מ"ר ומעלה, ביחס תפוסה של אדם אחד לכל 15 מ"ר. בחנויות הקטנו מ110 מ"ר, ניתן להכניס לקוחות ביחס של אדם אחד לכל 7 מ"ר, או 4 לקוחות, הגבוה מביניהם. במתחמי מזון בקניונים ניתן יהיה לשבת רק בהצגת תו ירוק.

משרד הבריאות מחדד הנחיות לבדיקת אנטיגן

משרד הבריאות פירסם הבוקר הנחיות חדשות לביצוע בדיקות האנטיגן הבייתיות. בהודעת המשרד נאמר כי יש להבדק 3 ימים לאחר החשיפה למאומת, וכי יש לבצע דגימה מהגרון ולאחר מכן מנחיר אחד, באותו מטוש. שאר ההנחיות נמצאות בהוראות השימוש המצורפות לבדיקות.

נפטרה אימו של נשיא המדינה

הלילה נפטרה אורה הרצוג ז"ל אימו של נשיא המדינה יצחק הרצוג, ורעייתו של נשיא המדינה השישי חיים הרצוג ז"ל. הרצוג (97) היתה מהיוזמות של חידון התנ"ך העולמי לנוער המתקיים מידי שנה כבר למעלה מ-60 שנה.

הרס בעוז ציון

כוחות המשטרה הרסו בתים בעוז ציון באמצעות כף טרקטור בזמן שתושבים נמצאים בתוכו. שני תושבים כבלו את עצמם למתקן ברזל, והמשטרה עמלה במשך שעות לפרק את המתקן. במחאה על ההרס עשרות תושבים הפגינו וחסמו את כביש 60 הסמוך. לכתבה המלאה

אלימות קשה בחומש

אנשי המנהל האזרחי הגיעו הבוקר ליישוב חומש והחלו להחרים ציוד בישיבה במקום, תוך הפעלת אלימות קשה כלפי תלמידי הישיבה שישבו באופן פסיבי על הכביש במקום. במהלך האירוע רכב של המנהל האזרחי דרס בשוגג קצין צה"ל ופצע אותו קל ברגלו. לכתבה המלאה

נעצר יהודי בחשד שניסה להכנס להר הבית כשהוא 'מסוערב'

שלומי הלר מוואלה דיווח היום כי צעיר יהודי נעצר בחשד שניסה להיכנס להר הבית כשהוא מחופש לערבי, ושוחרר לאחר מכן בתנאים מגבילים.

המנהל האזרחי מתכוון להרוס כרם בגוש עציון

לפני כחמש שנים נטע ג'רמי גימפל כרם בחוות ערוגות שבגוש עציון לזכרו של עזרא שוורץ הי"ד שנרצח בפיגו, אלא שלפתע הודיע המנהל האזרחי כי בכוונתו לעקור את הכרם, זאת למרות שהכרם נמצא על אדמות מדינה ולמרות סיכום קודם לדחיית העקירה עד לאחר שנת השמיטה כדי לאפשר את העתקת הכרם. הערב בשעה 19:00 צפויה להתקיים במקום תפילה והפגנה.

פשיעה בחברה הערבית

21 בדואים מזרזיר שבצפון נעצרו הלילה בחשד למעורבות באירועי אלימות וירי. על פי הודעת המשטרה בזמן המעצרים נמצאה גם תחמושת רבה.

ערבי תושב יאסיף נעצר אמש (א') בחשד לביצוע ירי ממנו נפצע ערבי תושב ג'דיידה מכר.

המשטרה תפסה אקדח ומחסנית שהוסלקו בתוך תקרת מסגד ברהט, על פי הודעת המשטרה שני בדואים תושבי המקום נעצרו.

בבית בכפר שוויכה שבשומרון וכן במתחם בגוש עציון נמצאו נשקים ותחמושת רבה. המשטרה עצרה מספר ערבים בחשד להחזקתם.

אינתיפאדה מושתקת

הלילה והיום התקבלו 9 דיווחים שונים על ערבים שיידו אבנים ובקבוקי תבערה אל רכבים ישראלים.

תחזית

הלילה יהיה בהיר עד מעונן וקר מהרגיל לעונה. מחר ללא שינוי ניכר בטמפרטורות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד