בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני כ"ב אייר התשפ"ב (23/5/22)

ריכוז חדשות היום בקצרה: קשיש יהודי נרצח בצרפת, ילדי תימן: שתי גופות בקבר אחד, אירוע "יום הנכבה" באוניברסיטת בן גוריון, בכיר במשמרות המהפכה חוסל באיראן

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ"ב אייר תשפ"ב - 17:47 23/05/2022
גודל: א א א

קשיש יהודי נרצח בצרפת

רנה חג'ג, קשיש יהודי בן 90, נדחף בשבוע שעבר אל מותו מגובה רב בבנין המגורים שלו בעיר ליון שבצרפת על ידי שכן מוסלמי. המשטרה המקומית חשדה בתחילה כי מדובר ברצח על מניע אנטישמי אולם בהמשך טענה כי הרצח בוצע בשל ויכוח.

יהודי הותקף ונשקו נשדד סמוך לקריית ארבע

יהודי, תושב חוות מעון הותקף לפני כשבוע סמוך לכניסה המזרחית לקריית ארבע על ידי שני ערבים. במהלך התקיפה, הערבים ריססו אותו בגז פלפל, היכו אותו ושדדו ממנו את נשקו. התושב הצליח להמלט עם ריכבו תוך שלדבריו הוא שמע יריות.

חמישה ערבים חשודים בהשתייכות לדעאש

המשטרה הודיעה כי עצרה בסוף השבוע  5 ערבים בשנות ה-30 לחייהם בחשד להשתייכות לארגון הטרור דעאש - המדינה האיסלמית.

ביהמ"ש: אין עבירה פלילית בקריאת שמע בהר הבית

השופט ציון סהראי ביטל אמש מגבלות שהטילה המשטרה על שני נערים יהודים שהשתחוו וקראו "שמע ישראל" בהר הבית. "קשה להלום מצב ובו קריאת "שמע ישראל" בהר הבית תהווה עבירה פלילית של מעשה העלול להביא להפרת השלום" אמר השופט.

תלש דגל ונעצר

בלשים מימ"ר ירושלים עצרו היום נער ערבי לאחר שנצפה בסרטון תולש דגל מרכב בשכונת הגבעה הצרפתית בעיר.

טייבה: עצורים על החזקת אמל"ח

המשטרה עצרה אמש (א') זוג הורים ערבים ובנם תושבי טייבה בחשד להחזקה לא חוקית של m16, חלקי נשק שונים, אלפי כדורי תחמושת וחומרים החשודים כסמים.

3 פצועים מירי בדבוריה

אמש (א') מספר רעולי פנים פתחו באש בתוך בית עסק בדבוריה. מהירי פונו 3 פצועים באורח קל  למרכזים הרפואיים העמק ופוריה.

הח"כית הערביה ליוסף חדאד: "נבלה. בוגד בעמו"

ח"כ עאידה תומא סלימן מהרשימה המשותפת תקפה היום במהלך דיון בכנסת את יוסף חדאד, ערבי אזרח ישראל המשמש כפעיל הסברה למען מדינת ישראל. סלימן קראה לעברו "נבלה" ולאחר מכן הוסיפה: "כאשר יהודי ימני זו זכותו להחזיק בדעות (כאלו), אבל כשערבי מתנהג ככה זה משת"פ. בוגד בעמו".

לאחר שהקבר נפתח נמצאו שתי גופות

היום, לראשונה, במסגרת חקירת פרשת ילדי תימן, נפתח קברו של הילד עוזיאל חורי לאחר שהתקבל לכך אישור מבית המשפט, אולם, התהליך הופסק לאחר שנמצאו בקבר שרידים של שתי גופות שונות.

חשד להעתקה של ערבים בבחינות הפסיכומטרי

ציונים של כ-200 נבחנים ערבים במבחן הפסיכומטרי שהתקיים בחודש הקודם הוקפאו, לאחר שעלה חשד במרכז הארצי לבחינות והערכה להעתקה וקבלת הבחינה מראש של המבחנים.

חוק "ממדים ללימודים" מגיע לכנסת

מליאת הכנסת צפויה להצביע היום על חוק "ממדים ללימודים" שמטרתו לממן מלגות בסך 66% משכר הלימוד ללוחמים משוחררים, אולם ככה"נ אין לקואליציה רוב מובטח לאישור החוק.

טל גן צבי מתפטר

טל גן צבי שעמד בראש הסגל של לשכת ראש הממשלה בנט, הודיע היום כי בעוד מספר שבועות יסיים את תפקידו.

"יום הנכבה": סטודנטים עם דגלי אש"ף

בקמפוס אוניברסיטת בן גוריון בעיר באר שבע התקיימה היום הפגנה לציון "יום הנכבה" (-"יום האסון"- בו מציינים ערבים את הקמת מדינת ישראל) במהלכה סטודנטים ערבים ולפחות אחד מסדרני ההפגנה הניפו את דגלי ארגון הטרור אש"ף.

האוניברסיטה: מותר להניף את הדגלים

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר כי קיבלו חוות דעת של היועצת המשפטית לממשלה הקובעת שמותר להניף את דגלי ארגון הטרור אש"ף, בטענה כי מדובר בדגל של "הרשות הפלסטינית" איתה יש לממשלת ישראל הסכמים.

איראן: בכיר "משמרות המהפכה" חוסל

אתמול חוסל באיראן, חסן סיאד חדאיארי, בכיר בארגון הטרור "משמרות המהפכה". על פי דיווחים שונים חאדיארי היה מעורב במספר נסיונות של חטיפת ישראלים בחו"ל שסוכלו על ידי המוסד.

וועדת הכספים: הצבעה על מליארד וחצי ₪ לחברה הערבית בוטלה

במהלך דיון בוועדת הכספים על תקציב של כמליארד וחצי ₪ שיועד לחברה הערבית, יו"ר הוועדה קיצר את הדיון והכריז על הצבעה, אולם לאחר שח"כ אופיר כץ מהליכוד וינון אזולאי מש"ס דרשו חוו"ד מהייעוץ המשפטי, ההצבעה בוטלה.

בניין רב קומות קרס באיראן

בשעות אחר הצהריים דווח כי בניין רב קומות באיראן קרס. במקום עשרות לכודים ופצועים ולפחות 6 הרוגים.

תחזית

הלילה ומחר צפוי להיות מעונן חלקית עד בהיר. תחול עלייה בטמפפרטורות והן תהיינה רגילות לעונה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון