בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני כ"ו חשון תשפ"ב (1/11/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה: נדחתה עתירת רוצחו של לוחם גולני, יו"ר בל"ד עודד את פורעי לוד, ראש עיריית טייבה: "טייבה היא חלק מפלסטין", 49 כלבים אותרו ללא מים ואוכל בנצרת.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו חשון תשפ"ב - 18:38 01/11/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

נדחתה עתירת רוצחו של לוחם גולני לפתוח את קברו
בג"ץ דחה היום על הסף את עתירתו של המחבל נזמי אבו-בכר ימ"ש, שרצח את לוחם סיירת גולני, עמית בן יגאל הי"ד. בעתירה דרש אבו-בכר לפתוח את קברו של בן יגאל ולהוציא משם את הקסדה שחבש בעת שנפל. אבו בכר נאשם כי לפני כשנה וחצי, בזמן שכוח גולני פעל בכפר יעבד, זרק מגג ביתו חצי בלוק על הלוחם יגאל בן עמית והרג אותו. לפני כשנה, הורה בג"ץ שלא להרוס את בית המחבל, בעקבות החלטת השופטים מני מזוז וג'ורג' קרא לרחם על משפחתו של אבו בכר.

נעצרו חמישה ערבים בגין פעילות טרור
צה"ל פעל הלילה בכפר נעלין בבנימין ועצר חמישה בגין פעילות טרור. בין העצורים אסיר משוחרר.

מחבל מעזה נעצר לאחר שביצע פיגועי הצתות ברמלה
מחבל מרצועת עזה השוהה באופן בלתי חוקי, נעצר ידי שב"כ לאחר שביצע פיגועי הצתות של סוכות ושל אוטובוס בעיר רמלה. החשוד הוכנס לישראל לפני כשנתיים על ידי אישור הומניטרי שניתן לו כמלווה של אמו, אך לאחר סיום הטיפול באמו, ניצל את ההיתר ונשאר בצורה בלתי חוקית ומבלי שיגרשו אותו חזרה לרצועה.

יו"ר בל"ד עודד את פורעי לוד: "שברו ליהודים את האף"
ח"כ סאמי אבו שחאדה, יו"ר תנועת בל"ד, חיזק את ידי הפורעים הערבים בימי הפרעות והעליל על היהודים כי תקפו באל אקצה ובשייח' ג'ראח בנאום במסגד בלוד בסוף השבוע האחרון, כך חושף העיתונאי שילה פריד במקור ראשון. הנאום כלל דברי שבח למתפרעים הערבים, הזדהות עם אביו של "השאהיד" מוסא חסונה, ועלילות דם נגד היהודים. "הם הפסידו בלוד מכיוון שבחורי לוד הגיבורים החליטו שהפעם הזאת הם עומדים מאוחדים נגד כל ההתקפות על לוד. אלף ברכות להם".

ראש עיריית טייבה לאחר מחיקת החובות: "טייבה היא חלק מפלסטין"
עו"ד שעוועא מסרוואה, ראש עיריית טייבה ומקורבו של מנסור עבאס, אמר הבוקר בראיון לשרון גל כי "טייבה היא חלק מפלסטין. תפסיקו עם השטויות וההסתה שלכם. אתם רוצים למחוק את הזהות שלנו. אנחנו פלסטינים שחיים בישראל. אנחנו לא נפסיק עד שנשיג את המטרה - שתי מדינות לשני עמים״. כזכור, איילת שקד ואביגדור ליברמן מחקו לעיר חובות על סך עשרות מיליוני ₪ כחלק מתמיכת רע"מ בתקציב.

49 כלבים אותרו ללא מים ואוכל במכלאה בנצרת
בעקבות דיווח על מכלאת כלבים בנצרת בה הוחזקו עשרות כלבים מסוגים שונים למטרות קרבות כלבים, פשטו כוחות משטרה על המתחם. במקום אותרו 49 כלבים ללא מים ואוכל ובמצב של תשישות גופנית. עשרה מתוכם פונו במצב קשה לטיפול רפואי כשהם סובלים מפצעים ותשישות.

הפרקליטות מבקשת 4 שנות מאסר לאריה שיף
בבית המשפט המחוזי בבאר שבע החלו הבוקר הדיונים בשלב הטיעונים לעונש במשפטו של אריה שיף שירה והרג פורץ בערד לפני כשנה. שיף הואשם בהמתה בקלות דעת, כעת הפרקליטות מבקשת עונש של ארבע שנות מאסר. בדיון אמרה נשיאת בית המשפט כי הופתעה מבקשת הפרקליטות והיא מנוגדת למה שהיה בגישור.

גשם מקומי וסופות רעמים; עלייה בטמפרטורות
עד שעות הצהריים יוסיף לרדת גשם מקומי וכן ייתכנו סופות רעמים. בהרים ובפנים הארץ תחול עלייה בטמפרטורות שיהיו גבוהות מהרגיל לעונה. מחר תחל מגמת ירידה בטמפרטורות וייתכן טפטוף עד גשם מקומי קל. ביום רביעי דומה ובחמישי בהיר עם עלייה קלה בטמפרטורות

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד