בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני, ח' שבט (03/02/2020)

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' שבט תש"פ - 14:06 03/02/2020
גודל: א א א

כותרות היום בקצרה בשעות הצהרים בקול היהודי:

  • פיגוע בבית הכלא עופר בבנימין: מחבל כלוא תקף סוהר, שנפצע קל.
  • פצועים ועצורים מאלימות משטרתית במהלך החרמת באגר בגוש שילה
  • בג"ץ דחה שתי עתירות נגד שירות נשים בשיריון
  • עו"ד דן אלדד ימונה לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה. מנדלבליט מתנגד
  • על רקע התנגדות מועצת יש"ע לעסקת המאה – יו"ר עיריית אריאל פורש מהמועצה
  • נגיף הקורונה: בישראל נערכים לבדיקות והסגרה של נגועים בנגיף.
  • זוכה פרס ישראל בחקר החקלאות ומדעי הסביבה: פרופ' דני זמיר
  • מזג האוויר: מעונן חלקית ועליה נוספת בטמפרטורות

חדשות היום בהרחבה:

פיגוע בבית הכלא עופר בבנימין: מחבל כלוא תקף סוהר, שנפצע קל.

מחבל הכלוא בכלא עופר תקף הבוקר סוהר ופצע אותו באורח קל בצווארו, כך דיווח שירות בתי הסוהר. מדובר על מחבל המשויך לארגון הטרור חמאס והוא עצור כעת עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, בגין חברות בארגון לא מוכר, התקהלות, שירות לארגון בלתי חוקי והסתה.

פצועים ועצורים מאלימות משטרתיות במהלך החרמת באגר בגוש שילה

פקחי המנהל האזרחי בליווי שוטרים הגיעו אתמול להחרים באגר שעסקת בעבודות בנייה להרחבת ההתיישבות בגבעת גאולת ציון בגוש שילה שבבנימין. עשרות מתושבי האזור הגיעו להפגין במקום. השוטרים פעלו בשטח באלימות, בין היתר כנגד נערות וילדים. מספר פצועים פונו בידי מד"א לטיפול רפואי וארבעה מפגינים נעצרו.

בג"ץ דחה שתי עתירות נגד שירות נשים בשיריון

בג"ץ דחה שתי עתירות בנוגע לשילוב נשים בחיל השיריון, זאת בשל ההחלטה החדשה של הרמטכ"ל אביב כוכבי להרחיב את הפיילוט לשילוב נשים בשיריון. בכל אחת מהעתירות, טענו שתי נשים כי יש לאפשר להם לשרת בחיל השיריון. בג"ץ קיבל את עמדת המדינה כי לאור החלטת כוכבי העתירות התייתרו.

עו"ד דן אלדד ימונה לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה. מנדלבליט מתנגד

שר המשפטים אמיר אוחנה מינה היום את עו"ד דן אלדד לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה. קודם לכן היה אלדד מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ועד כה מכהן כ-27 שנים בשורה של תפקידים שונים בפרקליטות. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע כי הוא מתנגד למינוי וסבור כי משפטית לא ניתן למנות תפקיד זה ללא הסכמתו.

על רקע התנגדות מועצת יש"ע לעסקת המאה – יו"ר עיריית אריאל פורש מהמועצה

ראש עיריית אריאל אלי שבירו הודיע על פרישתו ממועצת יש"ע, זאת על רקע התנגדותם לעסקת המאה שהציג טראמפ, הכוללת הקמת מדינה פלסטינית והענקת ריבונות לערבים על כ-70% משטחי יהודה ושומרון.

נגיף הקורונה: בישראל נערכים לבדיקות והסגרה של נגועים בנגיף.

הממשלה קיימה ישיבה מיוחדת לצורך טיפול ומניעת הגעתו של נגיף הקורונה הקטלני לישראל. שר הבריאות יעקב ליצמן ושר הפנים אריה דרעי סיירו עם הנהלת נתב"ג בעמדות מד"א ורשות האוכלוסין בנתב"ג בכדי לבדוק מקרוב את ההערכות לסגירת המעברים לאנשים ששהו בסין. בישיבה אמר נתניהו כי הנחה את המכון הביולוגי לייצר חיסון לנגיף ולהקים מפעל חיסונים בישראל.

מנכ"ל משרד הבריאות חתם הערב על צו רשמי המורה על חובת בידוד לכל מי ששהה בסין במהלך 14 הימים האחרונים, זאת בשל התפרצות וירוס הקורונה. על פי חוק, אזרחים ששהו בסין בתקופה זו חייבים להישאר בביתם ולדווח על כך למוקד משרד הבריאות. לאחר 15 יום ובמידה ולא התפתחו סימני מחלה, ניתן לחזור לשגרה.

נכון לשעות הבוקר המוקדמות, מניין המתים מנגיף הקורונה בסין עלה ל-361 וסך הכל נדבקו עד כה 17,205 בני אדם בנגיף הקטלני. מניין האנשים שנדבקו בנגיף ביממה האחרונה הגיע ל-2,829 בעוד מניין ההרוגים ביממה האחרונה הגיע ל-56 בני אדם.

זוכה פרס ישראל בחקר החקלאות ומדעי הסיבה: פרופ' דני זמיר

שר החינוך רפי פרץ הודיע כי פרופסור דני זמיר הוא הזוכה בפרס ישראל בתחום חקר החקלאות ומדעי הסביבה. ועדת הפרס ציינה בנימוקיה כי "פרופסור זמיר הינו חוקר מוביל בתחום, בעל הכרה בינלאומית ושיתופי פעולה בינלאומיים. הוא תרם ותורם רבות לחקלאות ישראל והעולם".

מזג האוויר: מעונן חלקית ועליה נוספת בטמפרטורות

מזג האוויר יהיה היום מעונן חלקית ותחול עלייה קלה נוספת בטמפרטורות. מחר יהיה מעונן חלקית עד מעונן. בצפון הארץ ובמישור החוף ייתכן גשם מקומי ברובו קל והטמפרטורות יהיו ללא שינוי ניכר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


10 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 96 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד