בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני, כ' אדר תש"פ (16/03/2020)

חדשות היום בקצרה בקול היהודי: חוליית סוחרי נשק נתפסה, הגבלות הקורונה, מספר החולים בישראל ומלאכת הרכבת הממשלה שהוטלה על גנץ

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' אדר תש"פ - 15:04 16/03/2020
גודל: א א א

הנשיא הטיל את הרכבת הממשלה על בני גנץ

בטקס מצומצם היום, הטיל נשיא המדינה ראובן ריבלין את מלאכת הרכבת הממשלה על יו"ר כחול לבן בני גנץ, זאת לאחר שהגיש אמש 61 ממליצים, בהם הרשימה המערבית המשותפת כולל חברי מפלגת בל"ד.

בני גנץ פנה לשורת מפלגות בבקשה שיפגשו עמו -  מפלגות הימין סרבו

לאחר שקיבל את המנדט להרכבת הממשלה, שוחח גנץ עם יו"ר מפלגת העבודה-גשר-מרצ עמיר פרץ ועם יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן וקבע להיפגש עמם לצורך "הקמת ממשלה רחבה ככל הניתן".

כמו כן, פנה גנץ גם ליו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט אך זה סרב להיפגש עמו "עד שתתנער מהרשימה המשותפת". השר יעקב ליצמן, יו"ר מפלגת יהדות התורה הגיב לגנץ ואמר כי לתיאום פגישות יש לדבר עם האחראי על משא ומתן מטעם גוש הימין השר יריב לוין. תשובה ברוח דומה הגיב יו"ר ש"ס השר אריה דרעי.

נחשפה רשת של חיילים ואזרחים בדואים שעסקה בגניבת ומכירת כלי נשק ותחמושת

21 חיילי צה"ל ואזרחים, כולם בדואים, נעצרו בחשד למעורבות ברשת של גניבה וסחר בחלקי נשק ותחמושת. הרשת נחשפה בידי המשטרה, שב"כ ומצ"ח. החשודים העבירו את הנשק והתחמושת לערביי יהודה ושומרון. החיילים השתמשו בתפקידם וסיווגם הבטחוני בכדי לגנוב נשק מבסיסי צה"ל.

הקורונה בישראל: 344 חולים מאומתים בישראל, 4 במצב קשה

עד כה אובחנו בישראל 344 חולי קורונה, כך נמסר ממשרד הבריאות. בין החולים,  ארבעה במצב קשה, 11 במצב בינוני ו-231 במצב קל. למעלה מ-3,000 משרתים בצה"ל נמצאים תחת בידוד.

הגבלות משבר הקורונה: תתאפשר טבילת גברים במקווה תחת הגבלות, בחתונה יוכלו להשתתף עד 20 איש

לאחר שורת דיונים והתייעצויות, הושג הסכמה בין המשרד לשירותי דת לבין משרד הבריאות, לפיה תתאפשר טבילת גברים במקווה, על פי כללים ונהלים שהוגדרו. בין היתר, במתחם המקווה יוכלו לשעות עד 10 גברים בו זמנים, כשהם שומרים על מרחק של שני מטרים אחד מהשני בכל רגע נתון. כמו כן, רק טובל אחד בבור בכל פעם. כמות הכלור במים צריכה להיות על פי תקן משרד הבריאות.

בתוך כך, המשרד לשירותי דת פרסם היום, כי חודדו הנחיות בנוגע להתקהלות לטקסי חופה וקיום הלוויות, בהן יוכלו להשתתף עד עשרים בני אדם ובתנאי שיש מרחק של שני מטרים לפחות מאדם לאדם. כמו כן, ניתן לערות תפילות בשתי קבוצות נפרדות כאשר בכל קבוצה יהיו עד עשרה אנשים ובמרחק של שני מטר מאדם לאדם לפחות.

בשל הקורונה: יידחו תשלומים לביטוח לאומי ועיקולים |  יוארכו תוקף רישיונות הנהיגה

שורה של הטבות והקלות לעצמאיים ומעסיקים פורסמו בעקבות משבר הקורונה. בין ההטבות: דחייה של תשלומי ביטוח לאומי וביטוח בריאות של חודש אפריל, פריסת התשלום הדחוי של חודש אפריל, הקפאה מוחלטת של פעולות האכיפה כולל אי הטלת עיקולים חדשים ודחיית הטיפול בעיקולים קיימים.

כמו כן, תוקפם של רישיונות הנהיגה יוארך בשלושה חודשים, וביצוע טסטים לרכב יוארך בחודש. מ שנדרש לבצע בדיקות רפואיות או השלמת מבחנים עיוניים, מועד השלמת הבדיקות והמבחנים יידחה בשלושה חודשים עד ל-15 ביוני 2020.

בשל מצבה הרפואי: ח"כ יעל גרמן התפטרה מהכנסת.

ח"כ יעל גרמן, ממפלגת כחול לבן, הודיעה היום כי היא עוזבת את הכנסת, בשל מצבה הרפואי. "לפני כשבוע עברתי אירוע מוחי קל ואני נמצאת בתקופת התאוששות ושיקום", אמרה גרמן.

האינתיפאדה המושתקת: מטען בשומרון, אבנים בבנימין ובהר חברון

ערבים יידו אמש אבנים לעבר כלי רכב סמוך למעלה אפרים בבקעת הירדן ונזק נגרם לשמשת משאית. כמו כן, אותר מטען צינור סמוך לכפר עזון בשומרון. באותו אזור השליכו ערבים בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב. מוקדם יותר נרגמו באבנים אוטובוסים סמוך לכפר חיזמא בבנימין ואוטובוס נוסף נרגם באבנים סמוך לאל פוואר בהר חברון.

מזג האוויר: עלייה קלה בטמפרטורות

מזג האוויר היום צפוי להיות מעונן חלקית עם עלייה קלה בטמפרטורות. בלילה צפוי להיות מעונן חלקית וייתכנו הגבלות ראות. בתוך כך, מפלס הכנרת עלה בסנטימטר ביממה ונמדד הבוקר על 209.47- מטר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


63 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 268 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד