בע"ה כ"ג שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום (08/08/19) ז' אב התשע"ט

דביר שורק הי"ד נרצח בגוש עציון - המחבלים טרם נתפסו | כתב אישום יוגש נגד חנין זועבי? | שלט שלום עכשיו הוצב במקומו | מערת המכפלה תסגר ליהודים בתשעה באב | לכל החדשות >>

 • מערכת הקול-היהודי
 • ז' אב תשע"ט - 14:02 08/08/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום (08/08/2019) ז' אב התשע"ט

 • דביר שורק הי"ד נרצח בגוש עציון
 • היועמ"ש: נשקלת העמדתן לדין של מפלגת בל"ד וח"כ הערבייה חנין זועבי
 • מערת המכפלה תסגר ליהודים בתשעה באב
 • נעצר ערבי החשוד בנסיונות לשדוד כלי רכב בשומרון
 • השבת אבידה: השלט של שלום עכשיו הועבר למקומו הנכון בחאן אל אחמר
 • מוקד מידע לדיווח על תכנים "הפוכים" בספרי לימוד
 • שדולת הנשים מתנגדת לאירוע בהפרדה בפארק עפולה
 • שנת מאסר לאח המחבל מברקן שלא מנע את הפיגוע – משפחתו השתוללה בבימ"ש
 • המנהל פעל נגד גנבי מים בבקעת הירדן
 • פעילות ארגון ניאו נאצי נאסרה בפולין
 • שוגר לחלל הלויין הישראל עמוס 17
   

  הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

דביר שורק הי"ד נרצח בגוש עציון

דביר שורק הי"ד, חייל צה"ל ותלמיד ישיבת מחניים בגוש עציון נרצח הלילה על ידי מחבלים בכניסה ליישוב מגדל עוז בדרכו לישיבה.

שורק היה בדרכו מירושלים לישיבה הממוקמת בין מגדל עוז לאפרת ולאחר שבאיזור השעה 23:50 טרם הגיע אל הישיבה החלו כוחות רבים של צה"ל בחיפושים אחריו. סמוך לשעה 3:13 לפנות בוקר אותרה גופתו של דביר בסמוך לישיבה כשעליה סימני דקירה.

בשב"כ בודקים האם מדובר בפיגוע חטיפה או שדביר נרצח במקום בו נמצא. צו איסור פדסום הוטל על פרטי חקירת האירוע.

אישי ציבור שונים קראו לצה"ל להיכנס לכפר המרצחים ולבצע בו פעולות תגמול קשות כנגד האוכלוסיה תומכת הטרור. לפרטים נוספים >>

היועמ"ש: נשקלת העמדתן לדין של מפלגת בל"ד וח"כ הערבייה חנין זועבי

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה הודיעו לב"כ מפלגת בל"ד וב"כ חברת הכנסת לשעבר חנין זועבי, כי נשקלת העמדתן לדין בחשד לעבירות שונות שבוצעו לכאורה במסגרת מערכות הבחירות לכנסת ולרשויות המקומיות בשנת 2013, וזאת בכפוף לשימוע שייערך להן, ככל שיחפצו בכך. 

הגשת כתב אישום נגד המפלגה עצמה נשקלת מתוקף אחריותה מכוח דיני התאגידים לפעולות החשודות כפליליות שאותן ביצעו לכאורה אורגנים מרכזיים בה, לטובת המפלגה. זועבי חשודה בזיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, רישום כוזב במסמכי תאגיד, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון.

על פי הדיווחים המפלגה חשודה בקבלת כספים במרמה ובין היתר ממדינות אוייב.

מערת המכפלה תסגר ליהודים בתשעה באב

ביום ראשון הקרוב צום תשעה באב, תיסגר מערת המכפלה לכניסת יהודים בשל חג מוסלמי.

למרות זאת, במנהלת מערת המכפלה קוראים לציבור להגיע למקום ולהשתתף בתפילות שיתקיימו מחוץ למערה. "אנו קוראים לציבור להגיע, לעלות ולפקוד את המקום הקדוש כנהוג ביום הזה. המועצה הדתית - מנהלת מערת המכפלה תקים מתחמי תפילה מוצלים למרגלות המערה, בסיום הצום יוגשו כיבוד ושתיה בשפע לרווחת הציבור הרחב. מערת המכפלה תשוב ותיפתח למחרת, יום שני החל מ04:00 במתכונת רגילה", כך נמסר.

נעצר ערבי החשוד בנסיונות לשדוד כלי רכב בשומרון

לפני מספר ימים אירעו שני מקרים של ניסיון שוד כלי רכב בכביש 55 באיזור הכפר עזון. בדיווח שהתקבל במקרה הראשון עלה כי רכב פגע במכוון ברכבה של אשה מהאיזור ואילץ אותה לעצור בצד הדרך, שני חשודים ירדו מהרכב הפוגע ניסו לפתוח בכוח את רכבה של המתלוננת וזאת החלה בנסיעה ונמלטה מהמקום.

מקרה נוסף שאירע באותו היום, כאשר תושב האיזור עמד בצד הדרך לבדוק תקלה ברכבו בעת שהשאיר את הרכב מונע, חשוד הגיע למקום עלה לרכב והחל בנסיעה, בעל הרכב הכניס את פלג גופו העליון דרך החלון והחשוד המשיך בנסיעה תוך שהוא גורר אותו, פוגע ברכב נוסף, נעצר ונמלט מהמקום ברכב נוסף שהמתין לו זאת לאחר שגנב את מכשיר הפלאפון של בעל הרכב.

החשוד נעצר אתמול בעיר קלקיליה ומעצרו הוארך.

השבת אבידה: השלט של שלום עכשיו הועבר למקומו הנכון בחאן אל אחמר

לאחר הגעתם של אנשי שמאל קיצוני בהובלת יו"ר רשימת המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ ומנכ"ל שלום עכשיו לשעבר יריב אופנהיימר ותליית שלט לא חוקי במקום הלא נכון, הועבר הערב השלט (ב') למקומו הנכון במאחז הלא חוקי הערבי חאן אל אחמר.

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ אמר עם העברת השלט כי: ״אנשי השמאל הקיצוני איבדו את דרכם ברחבי יהודה ושומרון והניחו שלטים במקומות לא נכונים. כנראה שאינם מתמצאים בשטח ולכן באו אנשים טובים לעזרתם והעבירו את השלט למקום הנכון".

"אנו מודים לשלום עכשיו ואנשי השמאל הקיצוני על החיסכון הכספי בהדפסת השלט וכמובן נודה אם יכינו עוד כמה לעשרות המאחזים הערבים הבלתי חוקיים הנוספים ביהודה ושומרון".

מוקד מידע לדיווח על תכנים "הפוכים" בספרי לימוד

מפלגת נועם קוראת לציבור לדווח על חומרים של בעלי הנטיות ההפוכות המוכנסים לספרי הלימוד

מפלגת נעם פתחה אמש, (ד') מוקד חדש ממנו היא יוצאת בפניה לציבור הרחב לדווח להם על מקרים של מציאת תכנים מיניים של ארגוני גאוה בספרי החינוך של הילדים על מנת שיטפלו בכך וימנעו הנגשה והטמעה זו של תכנים אלו בנפש הילדים.

מהמפלגה מסרו כי כל דיווח שיגיע יטופל על ידי צוות שירכז את הפניות ויפעל כל שביכולתו על מנת להסיר את התכנים.

בפרסום אותו הוציאה המפלגה נכתב 'נתקלתם בתוכן של ארגוני גאוה בספרי הלימוד? פנו למוקד נעם' וזאת כהמשך למקרים אליהם התוודעו במפלגה על מציאת תכנים כאלו בספרי לימוד מטעם משרד החינוך, ואף אלו שמותאמים לציבור הדתי.

שדולת הנשים מתנגדת לאירוע בהפרדה בפארק עפולה

שדולת הנשים בישראל עתרה אמש (ד') לבית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת בדרישה לבטל את ההפרדה באירוע ציבורי שיערך בעפולה בשבוע הבא.

העתירה הוגשה לאחר שעיריית עפולה העניקה חסות לאירוע המוזיקלי שיכלול גם הפנינג, מתנפחים ופעילויות פנאי נוספות ויתקיים בהפרדה מלאה בין גברים לנשים. באירוע צפויים להשתתף ראש העיר אבי אלקבץ ואישי ציבור נוספים. 

שנת מאסר לאח המחבל מברקן שלא מנע את הפיגוע – משפחתו השתוללה בבימ"ש

בית המשפט הצבאי בשומרון גזר שנת מאסר בפועל ושנת מאסר על תנאי על מוחמד נעלוואה, אחיו של המחבל אשרף נעלאווה שביצע את הפיגוע בברקן ורצח את קים לבנגרונד וזיו חג'בי הי"ד.

נעלוואה האח הורשע באי מניעת החזרת נשק ובשיבוש הליכי חקירה. במהלך הדיון התפתחה מהומה, כאשר החלו חילופי דברים קשים בין משפחתה של קים לבנגורנד הי"ד לבין עורכי דינו של המחבל. עורך דין המייצג מחבלים ששהה במקום החל לקלל את המשפחה, הוצא מהאולם, חזר וירק לכיוון המשפחה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חננו המייצג את משפחות הנרצחים כנפגעי עבירה במימוש זכויותיהם מסר "מדובר באח של מחבל רצחני שחי איתו בבית, ידע שהוא מחזיק נשק וידע על אזהרת המחבל מחיפוש בבית של צה"ל. בנוסף, לאחר הפיגוע ניסה הנאשם למלט את סרטוני הצילום כדי שהמחבל ושותפיו לא יתפסו וימשיכו להוות סכנה ואיום.

המנהל פעל נגד גנבי מים בבקעת הירדן

יחידת הפיקוח במנהל האזרחי בשיתוף עם חברת מקורות ובליווי כוחות החטיבה המרחבית בקעת הירדן, ערכו פעילות אכיפה נגד גנבי מים ותשתיות מים פיראטיות סמוך למחולה.

הפקחים יצאו לשטח בעקבות מידע מודיעיני ובמהלך פעילות האכיפה תפסו והחרימו כ־20 קילומטרים של צינורות השקיה וניתקו צינור מים באורך של 100 מטרים ובקוטר 4 צול שחובר ישירות לקו מים מרכזי של מקורות באופן בלתי חוקי. במהלך הפעילות הגיע למקום בעל השטח אשר היה דרוש לחקירה. רכז הפיקוח הגזרתי מטעם יחידת הפיקוח במנהל האזרחי, הזמין כוחות משטרה לנקודה ולאחר תחקור ראשוני הוחלט לעכב את בעל השטח ואחיו להמשך חקירה

 

שוגר לחלל הלויין הישראל עמוס 17

חברת 'חלל תקשורת' מדווחת על שיגור מוצלח של הלווין עמוס 17. מהלך השיגור התבצע באופן תקין בשעה 23:20 שעון ישראל מאתר השיגור בפלורידה. הלוויין נפר דמהשלב השני של המשגר כ-33 דקות לאחר השיגור. הלוויין שומר על קשר רציף עם תחנת הקרקע, ועושה את דרכו בכוחות עצמו לנקודת המסלול המיועדת. במשך שלושה שבועות לאחר השיגור הוא צפוי להגיע לנקודה ולהשלים את הבדיקות הנדרשות. בתום תקופת הבדיקות שצפויה לארוך כשלשה חודשים, יועבר הלוויין לנקודת המסלול 17 E לקראת תחילת פעילותו המסחרית.

פעילות ארגון ניאו נאצי נאסרה בפולין

בית משפט בפולין אסר על המשך הפעילות של קבוצה של ניאו-נאצים שחבריה צולמו כשהם חוגגים את יום הולדתו של היטלר לפני כשנתיים.

בית המשפט קבע כי חברי הקבוצה, "הגאווה והמודרניות", היו מודעים לכך שהם מפיצים את הנאציזם ובכך עוברים על החוק המקומי.

מזג האוויר:

מנתוני השירות המטאורולוגי עולה כי היום יהיה בהיר עד מעונן חלקית. הטמפרטורות ללא שינוי ניכר. הלילה: מעונן חלקית

האינתיפאדה המושתקת:

למעקב אחר כלל אירועי האינתיפאדה המושתקת לחצו כאן>>

 

 

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד