בע"ה כ"ג שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום (9/9/19) ט' אלול התשע"ט

דרישה לפטר את כתב חדשות 13 שהפיץ פייק ניוז| רחפן הופל על ידי חיזבאללה בשטח לבנון | רקטה שוגרה מעזה| חוק המצלמות הובא לאישור המליאה | לכל החדשות >>

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' אלול תשע"ט - 14:00 09/09/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום (9/9/19) ט' אלול התשע"ט

  • בעקבות הפייק של ערוץ 13: דרישה לפיטוריו של הכתב עומרי מניב
  • סוכל נסיון להבריח בדים המשמשים לייצור מדים לעזה
  • חוק המצלמות יובא לאישור מליאת הכנסת
  • 18 בני אדם נהרגו הבוקר במתקפה בסוריה
  • לבנון: חיזבאללה הפיל רחפן בשטח המדינה
  • רקטה נוספת שוגרה מרצועת עזה

סוכל נסיון להבריח בדים המשמשים לייצור מדים לעזה

אתמול בלילה (א') תואמה העברת עשרות משטחי בדים ומוצרים חד פעמיים מישראל לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום. לאחר בדיקות מקיפות של רשות המעברים היבשתיים במשרד הביטחון ושל קצינת המת"ק במעבר, נמצא כי המשטחים מכילים עשרות גלילי בדים בצבע ירוק זית. כל גליל מכיל מעל 60 מטר של בד, ועשוי לשמש את ארגוני הטרור ברצועת עזה לתפירת מדים צבאיים. בהתאם, סחורה שהכיל המשלוח נתפסה.

חוק המצלמות יובא לאישור מליאת הכנסת

לאחר שאושר אמש חוק המצלמות בממשלה, יו"ר הוועדה המסדרת של הכנסת ח"כ מיקי זוהר, כינס הבוקר את הוועדה כדי שניתן יהיה להאיץ את הליכי החקיקה של החוק. בשעות הצהריים תכונס מליאת הכנסת לישיבת פגרה מיוחדת כדי לאשר את הצעת החוק בקריאה ראשונה. בתום הדיון בקריאה הראשונה תובא הצעת החוק לאישור, ואם יהיה רוב לאישורה, תכונס שוב הוועדה המסדרת כדי לאשר הקמת ועדה מיוחדת שתדון בהכנת חוק המצלמות לקריאה שנייה ושלישית.

בליכוד הודיעו הבוקר כי הם מוכנים לוותר על חוק המצלמות אם יו"ר ועדת הבחירות יסכים להדק את הפיקוח על הקלפיות ולהגדיל את מספר המפקחים והמצלמות שיוצבו במתחמי הקלפיות ביום הבחירות.

18 בני אדם נהרגו הבוקר במתקפה בסוריה

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח הבוקר כי כ-18 בני אדם נהרגו בקרב הכוחות האיראניים והמיליציות בתקיפה באלבוכמאל לפנות בוקר. בנוסף דווח כי לאורך הלילה בוצעו מספר שיגורים כושלים של טילים לעבר שטח ישראל מכיוון סוריה. לא הופעלו אזעקות בשטחי הצפון.

לבנון: חיזבאללה הפיל רחפן בשטח המדינה

בערוץ "אל-מנאר" של החיזבאללה דיווחו הבוקר כי ארגון חיזבאללה הפיל רחפן שהיה חמוש ונשא עליו כלי ריגול. על פי הדיווח בארגון מייחסים את שיגור הרחפן לישראל וטוענים כי המדינה עומדת מאחורי השיגור. עוד מסרו כי הרחפן הופל 5 דקות אחרי חדירתו לשטח לבנון.

רקטה נוספת שוגרה מרצועת עזה

הלילה סמוך לשעה 9 שוגרה רקטה משטח עזה לעבר יישובי הדרום. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח סמוך לגדר המערכת ולא ידוע על נזק שנגרם.

בעקבות הפייק של ערוץ 13: דרישה לפיטוריו של הכתב עומרי מניב

בעקבות חשיפת הציטוטים המלאים משיעוריו של הרב נאומבורג במכינת ׳עצם׳ שלחו הבוקר (שני) ראשי ימינה מכתב חריף לרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו בדרישה לפתוח בבירור מקיף עם חדשות 13 לצד השעייה מיידית של הכתב עמרי מניב. בנוסף אמש דרשו מספר אישי ציבור ביניהם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לפטר את הכתב. הסערה החלה לאחר שלפני עשרה ימים פרסם עומרי מניב בחדשות 13 ציטוטים משיעוריו של הרב נאמבורג ממכינת עוצם בהן הוא לכאורה מטיף  לשנאת חילוניים ובעד השתמטות מצה"ל. הדברים היו חלקיים וחסרים והתברר כי נאמרו במהלך שיעור שכולו ממלכתיות ואהבת העם והארץ. מניב פרסם ביודעין קטעים חלקיים על מנת להכפיש את הציבור הציוני דתי. לכתבה המלאה

מזג האוויר

מנתוני השירות המטאורולוגי עולה כי מזג האוויר היום יהיה מעונן חלקית עד נאה. תחול עלייה קלה בטמפרטורות, בעיקר בהרים ובפנים הארץ. הלילה: מעונן חלקית.

האינתיפאדה המושתקת

למעקב אחר אירועי הטרור המושתק ביהודה ושומרון לחצו כאן

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 40 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד