בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשת היום: חמישי, כ"ה תשרי (24/10/2019)

הנער שעונה בשב"כ – "חבר בארגון טרור" / הרס ביצהר / הוארך מעצרם של 11 לוחמים / גנץ קיבל את מלאכת הרכבת הממשלה / עשרות צמיגים נוקבו בכפר אל בירה ועוד...

 • מערכת הקול-היהודי
 • כ"ה תשרי תש"פ - 14:00 24/10/2019
גודל: א א א

כותרות היום:

 • בית המשפט קבע: הנער שעונה בשב"כ – "חבר בארגון טרור"
 • תג מחיר משטרתי בישוב יצהר – הרס מבנים בגבעה הסמוכה לישוב
 • תקיפת החיילים בנגב: מעצרם של 11 חיילים הוארך.
 • גנץ קיבל את המנדט להרכבת הממשלה
 • אבי דיכטר מונה לתפקיד סגן שר הבטחון
 • ישראל העבירה לידי הרשות גופתו של מחבל מרצועת עזה
 • צה"ל הרס את ביתו של רוצח החייל רונן לוברסקי הי"ד
 • צמיגי כלי רכב נוקבו בכפר אל בירה בבנימין
 • אזעקת צבע אדום בחוף אשקלון. צה"ל: "בשל זיהוי שגוי"
 • אישום: עובדת זרה התעללה בקשישה בבית אבות בו עבדה
 • התחזית: ללא שינוי בטמפרטורות, ייתכן גשם מקומי

 

 

בית המשפט קבע: הנער שעונה בשב"כ – "חבר בארגון טרור"

בצעד חריג: בית המשפט קבע, בצעד חריג, כי הנער שנעצר במסגרת פרשת דומא ועונה בחקירות השב"כ - חבר בארגון טרור. זאת לאחר שהנער חתם על הסדר טיעון במסגרתו הודה בשורת פעולות תגמול שביצע כנגד ערבים. מדובר בנער שהיה קטין בשעת ביצוע המעשים. משכך, הנער ישלח לתסקיר מבחן ולאחריו יקבע בית המשפט האם להרשיע אותו סופית בעבירות בהן הודה, בין היתר גם בעבירות חברות בארגון טרור.

תג מחיר משטרתי בישוב יצהר – הרס מבנים בגבעה הסמוכה לישוב

כוחות משטרה גדולים פשטו הבוקר על הישוב יצהר בשומרון והרסו מבנים בגבעת שבח הארץ הסמוכה לישוב יצהר. במקום נכח גם פקח המנהל האזרחי רמי זיו, תושב הישוב פדואל בשומרון. בהנהגת היישוב יצהר תוקפים בחריפות את התנהלות המערכת, ומגדירים את ההריסה כ"תג מחיר אלים, הפוגע במאמצי היישוב להשבת השקט".

תקיפת החיילים בנגב: מעצרם של 11 חיילים הוארך.

בית הדין הצבאי ביפו האריך היום את מעצרם של 11 מתוך 13 לוחמי נצח יהודה החשודים בתקיפת צעירים בדואים בדרום. הם גם מואשמים בשימוש בלתי חוקי בנשק ובאיומים. אמש שוחרר אחד החיילים שנעצר. החיילים מצדם מספר כי הבדואים איימו עליהם ותקפו אותם והם פעלו לצורך הגנה עצמית.

גנץ קיבל את המנדט להרכבת הממשלה

אמש בבית הנשיא קיבל חבר הכנסת בני גנץ את המנדט מנשיא המדינה ראובן ריבלין, לצורך הרכבת הממשלה. צוות המשא ומתן של גנץ וכחול לבן יצר קשר עם כל ראשי המפלגות, כולל המפלגות הערביות למעט מפלגת בל"ד. גנץ קרא להם לשבת יחד על שולחן המשא ומתן. מפלגות הימין הבהירו כי הן באות בגוש אחד אותו ייצג צוות המשא ומתן של הליכוד.

אבי דיכטר מונה לתפקיד סגן שר הבטחון

ח"כ אבי דיכטר, שהיה יו"ר ועדת חוץ ובטחון בכנסת, פינה את מקומו לטובת גבי אשכנזי. כעת, מונה דיכטר לתפקיד סגן שר הביטחון, במקומו של אלי בן דאהן, שלא יכנס בכנסת הזו.

ישראל העבירה לידי הרשות גופתו של מחבל מרצועת עזה

ישראל העבירה לידי הרשות הפלסטינית את גופתו של המחבל שניסה לחדור לאזור יישובי ישראל מרצועת עזה, לפני מספר חודשים. כך אישור היום דובר צה"ל. המחבל, יחד עם חבריו, נתקלו בכוח צה"ל שביצע ירי.

צה"ל הרס את ביתו של רוצח החייל רונן לוברסקי הי"ד

צה"ל הרס הלילה פעם נוספת את ביתו של המחבל איסלאם יוסף אבו חמיד בכפר אל עמארי בבנימין, שרצח את החייל רונן לוברסקי הי"ד לפני כשנה. הבית הקודם נהרס בידי צה"ל ונבנה מחדש בסיוע הרשות הפלסטינית. במהלך פעילות צה"ל במקום, עשרות ערבים יידו אבנים לעבר כוחות צה"ל.

צמיגי כלי רכב נוקבו בכפר אל בירה בבנימין

צמיגיהם של 31 כלי רכב נוגבו עלילה בכפר אל-בירה הסמוך לרמאללה, כך מדווח ארגון השמאל הקיצוני בצלם. על קיר סמוך רוססה הכתובת 'צו תפיסה שטח צבאי סגור" ו"בוגדים בוחרים להתנכל ליהודים".

אזעקת צבע אדום בחוף אשקלון. צה"ל: "בשל זיהוי שגוי"

התרעת צבע אדום הופעלה היושב ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. תושבים דווחו על שמיעת הדי פיצוצים. מצה"ל נמסר, כי ההתרעה הייתה בעקבות זיהוי שגוי. כמו כן, כיפת ברזל הופעלה. דיווחים ערבים מספרים על ניסוי של ירי רקטות שבוצע לעבר הים.

אישום: עובדת זרה התעללה בקשישה בבית אבות בו עבדה

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט כתב אישום כנגד סבטלנה לוקיאנוק, עובדת זרה מאוקראינה כבת 39. כתב האישום מייחסת לה עבירות של התעללות בחסרת ישע ותקיפה של מטופלת קשישה בת 81, בבית אבות בו עבדה ביפו.

התחזית: ללא שינוי בטמפרטורות, ייתכן גשם מקומי

מזג האוויר היום מעונן חלקית וייתכן גשם מקומי בעיקר בצפון הארץ ולאורך מישור החוף, והוא ילווה בסופות רעמים. בלילה יהיה מעונן חלקית עד מעונן ויתכן גשם מקומי בעיקר לאורך מישור החוף.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד