בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בימים אלו: "העיקר לא לפחד ולבקש רחמים בשמחה"

במענה לשאלה שהופנתה אליו, אמר הרב יצחק גינזבורג כי בימים אלו יש לפעול לקירוב יהודים "הדברים מתקבלים בציבור בעת הזו", להרבות בנתינת צדקה וגם פרקי תהילים מומלצים. "והעיקר לא לפחד כלל"

  • הרב יצחק גינזבורג
  • כ"ד אדר תש"פ - 09:51 20/03/2020
גודל: א א א

בתשובה לשאלה שנשאל הרב יצחק גינזבורג, "מה ניתן ורצוי לעשות בימים אלה, בהקשר של התפשטות נגיף הקורונה?", אמר כי "בימים אלה על כל אחד לעשות ככל יכולתו להפצת המעינות".

"זו עת רצון בה הדברים מתקבלים בציבור, ועל כל אחד ואחת להשקיע את שכלו ואת מרצו בהפצת המעינות. כפשוט, באמצעים הטכנולוגיים של ימינו, יש דברים רבים שניתן לעשות גם מהבית. בהתוועדות פורים השנה דובר באריכות על הלימודים מהקורונה, והפצת הדברים נכללת גם היא בענין, ובוודאי מסקרנת היום רבים".

עוד הוסיף הרב גינזבורג ואמר, כי "בזמן מגפה (חמורה יותר...) כתב המהרי"ל מקאפוסט: "והעיקר לא לירא ולא ליפחד כלל... כי אם לבקש רחמים בשמחה"!

הרב גינזבורג ביקש להזכיר את דבריו של אדמו"ר רבי מנחם מנדל, המכונה ה'צמח צדק' מחב"ד. "כתב הצמח-צדק בזמן מגפה ש"ראוי להרבות בצדקה... ומבואר באגרת הקדש שיש מעלה גדולה ונפלאה בנתינת הצדקה בהרבה פעמים... לכן ראוי שכל מי שאפשר לו יתן מטבע אחד מדי שעה וקודם כל תפלה, בענין שיהיה ח"י קטנים בכל יום" (היינו חי מהמטבעות הקטנים המצויים). כדאי להשתדל לתת צדקה פעם בשעה, ולא לפחות מ-חי שקלים ביום".

לסיום, כתב הרב גינזבורג בתשובתו את פרקי התהילים המומלצים לאמירה בימים אלו. "פרקי תהלים מומלצים לאמירה בימים אלהא, כ, כג, כה, נא, סז, קיח, קכא, קל, קנ".

"וה' ישלח רפואה שלמה לכל החולים ומריבוי הפצת המעינות בשמחה נזכה תיכף ומיד "למסמך גאולה לגאולה" בשמחת הגאולה האמתית והשלמה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד